Čiernenie za studena

inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

Obrázok
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

Obrázok

uz to je celkom OK ... čiernenie za studena nanašane štetcom sušene nad sporakom

pokusim sa to počiernit časom aj za tepla ... dam foto na porovnanie ... len neviem kedy sa k tomu dostanem ...
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

co si pouzil? postup?
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

dirty.harry napísal:co si pouzil? postup?
použil som Čiernidlo Stilcrin bolo predtým som s tým čiernil celu ZKM 451 ... dolezite je dobre obrusit kov....

na CZ som pouzil jemny brusny papier (na zkm 451 hruby a potom jemny tam ta hrdza bola zayrata viac) a brusil som to asi hodinu (zkm som brusil strojom ) ... potom tecnicky benzin, ususit a potom nanasanie čiernidla vkuse štetcom ... potom uz len som to dal na drotik zavesil na 3minutky nad pec ...

umyt vodou a naniest olej prebytocny odstranit... fotky som robil pod takym svetlom aby to bolo co najlepsie vidiet tu hrdzu...

inac volnym okom je to v POHODE... som zatim spokojny
inspiring_leavitt

Príspevok od používateľa inspiring_leavitt »

Na cernenie za studena pouzivam Birchwood casey Perma blue paste gun. S tym som mal zatial najlepsie vysledky.
Na odstranenie stareho cernenia pouzivam klasicky odhrdzovac- nizka cena a silny ucinok.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

na černenie za tepla sa používa BRUNIGAL N.

http://www.slovchema.sk/?str=produkty&p ... nigal_n-sk

a dá sa nájsť aj v inzercií v menších baleniach
magical_hermann

Príspevok od používateľa magical_hermann »

Černidlo za studena CHEM-WELD 9300 pasta

Přípravek pro černění železných předmětů za studena. Je určen k opravám poškozených ploch,
může se však použít k černění celých předmětů (např. zbraní). Kromě železa a oceli je možno
černit litinu, mosaz, měď, nikl, zinek, olovo, částečně olověnou pájku a některé lehčené slitiny (s obsahem zinku).
Použitím se nevyvolají žádné změny v rozměrech nebo strukturách materiálu. Je dostat v 1kg balení. Cena sa pohybuje cca 37,80 Eur
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Boris27 »

mate nejake skusenosti s cerniacou technikou RUST BLUING ??
http://www.hobbygunsmith.com/Archives/Aug03/HowTo.htm
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pani, poradte moridlo, s kt. dosiahnem "modry" efekt bez pouzitia elektrolyzy. Dakujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

tiosíran sodný 124g + octan olovnatý 38g, zmiešať, zahriať na 60°C a predmet ponoriť, intenzita farbenia závisí od dĺžky ponoru. trvalejší povrch sa dá dosiahnuť v tavenine dusičnanu sodného, zahriaty na 320°C je tekutý a modrenie v ňom trvá od 5-20 min. pozor na oči, po namodrení opláchnuť studenou vodou, potom horúcou.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

@R: do destil. vody a predpokladam nasyteny roztok, ci kasa?

320 st. je uz blizko popustacej teploty, konk. takto chcem upravit stocenu hlaven ZKM 456. Pocuvam nazory. Dakujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

v návode to priamo spomenuté nie je ale ďalší z receptov ide na liter destilky. Založil som nové téma tož si to prejdi.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

[quote="abakan"
320 st. je uz blizko popustacej teploty, [/quote]

Čo tam maš za oceľ? 11600 ma popuštanie 670-700
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"