Čo na oči?

Použiívate ochranné strelecké okuliare?

Ano vždy.
146
65%
Len pri kovovych ter?och.
21
9%
Len na krytych strelniciach.
3
1%
Nie, nikdy.
29
13%
Zaleži od nálady.
25
11%
 
Celkom hlasov: 224

warstore
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa warstore »

Mám na predaj pár ks ESS 2,4 keby dakto chcel :)
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 828
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Sú to tie, ku ktorým sa dá zakúpiť vložka s dioptrickými sklami? Ak áno, tak za koľko ponúkaš?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ku každým ESS ICE sa dá dokúpiť dioptrická vložka.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

warstore:
Inzerciu prosím do inzercie.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Vova »

Tak mám svoje NPF kóóónečne doma! Na ksichte sedia ako pribité, v kombinácii so slúchadlami: jednoducho paráda! Všetko je tak, ako písal petermac24. Možno by som len doplnil, že na sklách nie je nápis ESS, ale ICE NARO a konce skla sú skosené ako na modeli Crossbow, čiže sú veľmi pekné! Inak, nosník na nos mohli naozaj nechať pôvodný... Ale nič nie je dokonalé, ani okuliare, ani ja! Ploská šiška, široký nos... Som ja vôbec z tejto plenéty??? :oops:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 828
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Zoidberg37 napísal:Ku každým ESS ICE sa dá dokúpiť dioptrická vložka.
Nevedel som. Koľko by cca stáli tie okuliare + dioptrická vložka + samotné dioptrie? Uvažoval som ešte nad (nekameňujte ma prosím) airsoftovými okuliarmi, pod ktorými by som mal klasické dioptrické. Určite nie sú odolné voči odrazenej strele alebo nejakej "nehode" v hlavni, ale na začiatok by snáď stačili. Zvlášť keď sú aj borci čo nepoužívajú okuliare žiadne. Používa v praxi niekto niečo podobné?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Da sa dokupit dioptricka vlozka ale pozor... ludia ktory maju -2 dioptrie a viac ,maju smolu. Uhol je tak excentricky, ze dobre padnuce sosovky sa nedaju vybrusit z beznych polotovarov, ale tiez musi byt zakrivenie silne excentricke... moj ocny optik to odhadol tak na 200-250 euro za 2 skla ( mam -3 dioptrie). Aj na tento detail treba pametat , ked si ich kupujes kvoli optickej vlozke...

PS: vyser sa na to a kup si sosovky.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

pietro32i: Ak by si kupoval na Slovensku, tak cca 50 eur za okuliare s dvoma sklami, 50 za dioptrickú vložku a cca 40 eur za výmenu oboch skiel v dioptrickej vložke v optike. Ak by si kupoval cez ebay, tak sa dá dosť ušetriť, najmä tá optická vložka je u nás strašne predražená. Čo sa týka toho druhého nápadu - ak ti to pôjde, tak prečo nie. Ono aj samotné optické okuliare sú lepšie ako nič.

cubitko: na tvojom mieste by som pochodil viac optík, len aby si mal istotu, mysím si, že tvoj optik našiel najdrahšie existujúce riešenie a to ponúkol ako jedinú možnosť.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

možem potvrdit to čo pise cubitko, obehal som niekoľko optik v mojom okolí, bohužial všade rovnaka odpoveď.
Na vaše diptrie potrebujete špecialne šošovky, cana za jednu cca 100€.

Prvý krát keď mi to spravili z klasických šošoviek, tak sa nedalo cez to strielať, ja mam 2,5 dioptrie, bohužial.

Pre "slepcov" jedine najsť okuliare ktoré nemajú zakrivenie a tým pádom aj vložka nebude musieť byť zakrivená.

Zoidberg37: na tvojom mieste by som pochodil viac shopov, pretože vložky do ESS sú cca za 36€ a nie za 50€.
Dokonca DAA Model Alpha je za 75 s piatimi sklami a aj s vložkou na dioptre.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 828
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Toho som sa bál, že to bude také, ehm, no dosť drahé. Viem, môžete povedať, že zrak/sluch máš len jeden, tak prečo šetriť sám na sebe? Nie som však zase až taký zanietený strelec - raz za mesiac-dva zájdem na strelnicu - aby som kupoval drahú výstroj. Ak ma to chytí, tak do toho určite investujem, zatiaľ ešte počkám. Zatiaľ som strieľal len s obyčajnými dioptrickými a mal som taký nepríjemný pocit, že by mi mohla vyhodená nábojnica padnúť za okuliare. Rozmýšľal som nad nejakými okuliarmi, ktoré by mali aj nejaký ochranný lem po obvode a potom som videl v jednej predajni airsoftové, ktoré taký lem majú a dioptrické sa mi pod ne zmestia. Stoja okolo 10 €, takže žiadna brutálna investícia. Potom som však prečítal celý tento thread a trochu ma vystrašili popisované nehody s roztrhnutými nábojmi v komore, ktoré tu boli opisované. Kvôli tomu by sa asi oplatilo mať kvalitnejšie okulky.
To cubitko: mám +1,5 dioptriu, platí to aj pre plusové?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

pietro32i napísal:a mal som taký nepríjemný pocit, že by mi mohla vyhodená nábojnica padnúť za okuliare
a/ nič hrozné to nie je (ak hovoríme o pištoľových nábojniciach), maximálne ťa to trocha popáli na líci, ak tá nábojnica hneď neprepadne a ostane tam trčať. Len treba zachovať chladnú hlavu a nezačať v strese mávať zbraňou...

b/ šiltovka príp. klobúk so strieškou môžu byť jednoduchým riešením
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Pietro, ja som roky strielal iba s dioptrickymi okuliarmi doplnenymi siltovkou, ci uz z pistole alebo z pusky. Obcas som schytal nabojnice od vedla stojacieho strelca, ale silt ich vzdy odrazil, max. mi popadli za krk :-)
Pakrat sa mi stalo, ked som bol bez ciapky, ze mi zapadla nabojnica za okuliare, ale vzdy hned prepadla dole na lice (nic strasne).
Pokial planujes strielat klasicky mierenku na z boku krytom stave, nabojnice od susedov ta nebudu obtazovat. Ale ak chces robit dynamicku strelbu a (alebo) strielat na kovove terce a mas obavy o odrazene kusky striel, postacia ti na zaciatok aj tvoje dioptricke doplnene o tie na airsoft a casom zainvestuj do kvlatnych streleckych...
tolko moj nazor :-)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Suhlasim s Limom. Ono balisticke okuliare su na dynamicku strelbu vhodne aj vdaka roznym farbam skla ( ja osobne oblubujem medenno-zlte skla), ale co sa tyka bezpecnosti proti odrazenym kuskom olova postacia aj klasicke dioptricke. V najhorsom pripade ti olovo spravi na povrchu skla/plastu ryhu/malicky krater.

Zoid: moj ocny technik je naozaj spickovy a ked povie ze to nejde, tak to nejde :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ako sa dajú na ESS ICE zohnúť bočnice? v návdode je "bend" a nič viac, silou to nechcem skúšať? ponoriť do horúcej vody a tak..?
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

daju aj bez horucej vody
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."