Nosler Partition vs. Nosler Accubond

brada7
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 6 months

Nosler Partition vs. Nosler Accubond

Príspevok od používateľa brada7 »

Zdravím všetkých, potreboval by som poradiť pri výbere streliva. Poľujem cez 10 rokov a z toho asi 8 rokov z 30.06, za tú dobu som vyskúšal viacero druhov streliva ato cez Sel. Bell. 11.7 g poloplašť, PP 11.7 g poloplášť, Norma Vulkan 11.7 g, Federal Power shock 11.7 g. Najspokojnejší čo sa týka účinku na zver som bol s Vulkanom aj keď posledne sa mi stalo, že spôsobil na zvery pri priestrele komory na asi 80 m hemátomy na obidvoch stranách (rebra na vstrele aj výstrele cca 30 cm podliatej krvy medzi blanamy). S Vulkanom mam strelené kusy aj na 280 m a som s ním spokojný, avšak v poslednej dobe rozmýšľam nad strelivom, ktoré si drží energiu o niečo lepšie na vzdialenosť cca 300 m (vplyvom kalamity a ťažby lesa sa zmenil spôsob poľovačky a sú otvorené väčšie plochy), čiže má lepší balistický koeficient a nestráca rýchlosť tak veľmi ako Vulkan. Po dlhšej dobe hľadania na nete mi prišli asi ako najlepšie strely od Noslera a to Ballistic Tip, Partition alebo Accubond. Ktorý zo spomínaných by ste mi poradili na lov prevažne vysokej a diviakov od 100 do 300 m ? A ešte v akej gramáži, doteraz som požíval väčšinou 180 gr strely, pretože ľahšie spôsobovali veľké hematómy. U Jedličku v Zelenči som našiel v ponuke náboje od Noslera 165 gr Partitiony a aj Accubondy a má v ponuke aj náboje od Federálu zo strelamy 180 gr Partition a Accubond. Popísal som toho dosť tak ak sa v tom vyznáte tak mi poradte čo je podľa Vás lepšie a kde a za koľko sa to dá kúpiť.
brada7
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa brada7 »

Ešte som sa chcel spýtať, či je rozdiel v kvalite medzi nábojmi od Noslera a od iných výrobcou, ktorý používaju ich strely ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mas PM.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"