Lieky

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

arminius napísal:...nie všetky rany je potrebné zašívať ...týka sa aj strelných poranení ...

Niektoré sa dokonca schválne nezašívajú , no toto vie v podstate posúdiť len chirurg ...
mozno nie vsetky ale aj obycajny clovek dokaze posudit ci treba sit trznu, reznu ranu. etc napr na koncatine alebo v tvarovej oblasti nikdo netvrdil ze treba sit vsetky rany ale stat sa moze cokolvek :)
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

sušený/zmrazený peľ dokáže pomôcť alergikom. Jeho získanie je jednoduché pre toho, kto sa vyzná v včelárstve (navyše med je pri nefunkčnosti priemyslu najvhodnejším a najľahšie získateľným sladidlom a aj prvou pomocou pri liečení-celkom slušne pomôže aj povrchovým zraneniam)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

necrono napísal:
arminius napísal:...nie všetky rany je potrebné zašívať ...týka sa aj strelných poranení ...

Niektoré sa dokonca schválne nezašívajú , no toto vie v podstate posúdiť len chirurg ...
mozno nie vsetky ale aj obycajny clovek dokaze posudit ci treba sit trznu, reznu ranu. etc napr na koncatine alebo v tvarovej oblasti nikdo netvrdil ze treba sit vsetky rany ale stat sa moze cokolvek :)
...ja som si tiež myslel , že mi bude zašívať tie dve diery ...ešte keď som k tomu videl , ako rany očistil od poškodeného tkaniva ...

Potom som sa len čudoval ...nešil nič , tak preto to spomínam ... :wink:
...a zdôvodnenie lekára , keď som sa pýtal ???....
Ide o to , že šijú sa viac menej rezné rany , nakoľko by sa inak táto zle zcelila oproti poniektorým tým iným ...
Záleži , samozrejme aj od veľkosti čo do hĺbky a dĺžky ...

Ale je to jednoznačne na chirurgovi ...
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

arminius napísal: ...šijú sa viac menej rezné rany , nakoľko by sa inak táto zle zcelila oproti poniektorým tým iným...
Zober si novinový papier,a skús ho roztrhnúť po dĺžke, pomaly, aby si to trhal rovno. Teraz ho otoč o 90 stupňov a sprav to isté. Jedným smerom (v smere vlákien) sa Ti to podarí pekne, kolmo na to nie (lebo sa to bude samo ťahať v tom smere vlákien). Toto je princíp aj šitia kože - keď je rozrezaná v smere vlákien tak sa hojí lepšie, lebo sa rana "neotvára" ako keď je porezaná iným smerom. Preto aj pri operáciach režú vždy (teda ak sa dá) kožu v tomto smere, aby sa ľahšie/lepšie/krajšie zhojila jazva. Závisí teda od toho, či sa rana otvára, alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ufff, tak toto snad nie :shock: aj ked clovek nikdy nevie :roll: :lol:

Obrázok
friendly_bohr

Príspevok od používateľa friendly_bohr »

By ma zaujimalo co stou rukou mal ze mu ju odrezal :D :D
friendly_bohr

Príspevok od používateľa friendly_bohr »

Spominalo sa v tejto teme ze ako alternativne antibiotika sa daju pouzit antibiotika pre rybky , po 2ch dnoch skumania a googlenie , som nenasiel ziedne co by obsahovali ucinnu latku len na US strankach , Je tu niekto kto pozna konkretny typ alebo znatcku tychto rybacich antibiotik ?
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Ten navod na amputaciu je pekne nechutny ... dufam, ze budem mat k dispozicii vzdy "poslednu gulku" a vyhnem sa podobnym postupom.

Uvadzam svoje skusenosti z predvcera. Bol som nuteny si v pondelok osetrit celkom hlboke odreniny na dlaniach. Najprv som myslel, ze skocim na chirurgiu, ale nastastie sa krvacanie zastavilo. Jedine, co som na dezinfekciu mal bol manganistan draselny v nudzovej lekarnicke BoB batohu. Prekvapivo velmi dobra volba. Vycistenie rany bez bolesti (kde sa hrabe jodova tinkura alebo alkohol), rany vysusilo a rychlo sa mi aj uzavreli. Takmer ziadne hnisanie ani mokvanie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Rudo napísal:Vycistenie rany bez bolesti ...
... nie je poriadnym vyčistením :twisted: :lol:

Samozrejme žartujem, ale mne osobne tá bolesť pri dezinfekcii nevadí. Predstavujem si vždy, ako v tej rane v podobných bolestiach hynú baktérie a iná háveď a mám radosť :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Este jedno zistenie bolestou vykupene. Klasicky textilny xxx-plast je na hovno. Lepil som sa elekrikarskou PVC paskou. Okrem toho, ze je pruzna, sa da pouzit i druhy raz. Ma aku-taku odolnost voci vode a da sa odtrhnut i jednou rukou. V nudzovej lekarnicke alebo unikovej sade bude mat mnoje vyuzitia (na rozdiel od xxx-plastu).

K tomu sitiu ran. Pred rokom a par dnami dozadu mi museli robit takzvany "evacuatio pusis" na lozisku pod klucnou kostou. Hrca bola velkosti mandarinky. Po narezani a vyteceni sa chirurg hrabal v rane nastrojmi a dezinfekciou. Obrazok je cca po 4 dnoch od zakroku, kedy som si mohol dat dole obvazy. Na moju otazku, ci to netreba sit (lebo pri kazdej kontrole sa v tom znova sparal a zalieval betadynom) mi povedal, ze sa to krasne zrastie.

Obrázok

Zaujimavy clanok na manganistan draselny:
http://deosum.com/Articles/207-jak-rozd ... kmno4.aspx
Naposledy upravil/-a Rudo v 25 Apr 2012, 13:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

ber to z humorom Babam sa pacia jazvy :D

predpokladam ze uz to mas v poriadku :)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Je to rok stara zalezitost. Prekvapuje ma, ze sa to nesilo.

PS: ked sa zenska pozrie na xicht, nizsie sa uz nepozrie. Ale ked sa pozrie nizsie a je podla jej predstav, vyssie uz nemusi :twisted:
friendly_vaughan

Príspevok od používateľa friendly_vaughan »

Lékarnička by měla obsahovat léky a věci o kterých máte podboné informace a umíte je používat.Pokud některé věci často používáte, tak by měli být ve větším množství než je obvyklé.Budete mít nouzovou lékarníčku, které bude součastí velké lékarničky.

Velká lékarnička:

Léky:
Aspirin - analgetika, antipyretika
Paralen - analgetika, antipyretika
Valetol - bolest zubů, migrény, při bolestech pohybového ústrojí
Ibuprofen- tlumení bolestí, zánětů a horeček
Renine - pálení žáhy
Carbosorb - živočišné uhlí
Endiaron - průjem
Zyrtec - antialergikum
Ophthalmo-Septonex - léčbě akutních a chronických nehnisavých zánětů spojivek,...

Doplňky:
Hroznový cukr,cukr - pro diabetiky a doplnění energie
Pangamin - obsahuje vitamín B
Tablety Vitamín C
Tablety s prvkami Mg,Ca,...
Tablety na dezinfekci vody
Jodid draselný
Difusil
Desinfekční jodové pero
Sekundové lepidlo
Dámské tampóny
Izotermická fólie
Peroxid vodík

Lékařský materiál:
Obvazy
Trojúhelníkové obinadlo
Náplasti
Nůžky
Termofolie
Náplast Fixaplast strip
Pinzeta
Alkoholové polštářky
Rukavice, sterilní, 2 páry
Rouška, resuscitační
Jehla, sterilní
Pinzeta
Trauma nůžky
Čtverce
Betadine
Skalpel
Sterilní šití
Sterilni rukavice
Sterilium
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

aspirin - kys. acetylsalicilova sa prirodzene vyskytuje v kore vrbovych prutov - Salix sp., takze o 1 polozku menej 8) robi sa odvar...
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

ja len v kratkosti k tomu jodovemu peru a betadinu .. ak ma niekdo alergiu na Jod tak to moze sposobit celkom neplechu takze bacha na to .. radsej sa vzdy pytat na alergie ....
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"