Zíkanie ZP so psychickým handicapom

inspiring_herschel

Zíkanie ZP so psychickým handicapom

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

Zdravím Páni,
Mám otázku ohladne získania ZP skupiny A alebo B pokial sa človek lieči ambulantne na psychiatrii s takou drobnosťou ako je neuróza a fóbie. Stav, vraj neovplivňujúci správanie ani život žiadnym vážnejsím spôsobom (liečba antidepresívom) Ide o to že v zdravotnom zázname už figuruje razítko psychiatra a myslím že by to bolo prvé čoho by sa chytili orgány konajúce vo veci získavania ZP. Moja otázka je či aj v takomto prípade je stále možnosť získať ZP ako "normálny" človek ?
Ďakujem za odpoveď.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

O tom rozhodne len osobný lekár na základe posudku od odborného lekára . Do žiadosti sa píše schopný a neschopný diagnózy sa neuvádzajú.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tak ako pise bum, rozhoduje o tom obvodny lekar. Mal som spoluziaka, s ktorym som neskor aj robil vo firme. Bol normalny, ale z casu na cas mu "preplo" a robil bordel. Chcel ist robit do SBS, potreboval ZP, ale obvodak mu nevydal potvrdenie, ze je ok.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Vsetko je na posudeni lekarov. Bud da schopny alebo neda, zalezi na pristupe.

P.S. 90% drzitelov ZP co poznam, ma sklony k paranoji (WTSHTF, TEOTWAWKI, Zombie apokalypsa, atd.)

Pardon za diakritiku ale moj telefon ju proste nepodporuje.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

To ja zase 90% bežných ľudí, ktorých poznám má sklony k paranoji. Nie, nie som na uzavretom oddelení :lol:. "Zdravá" paranoja je lepšia a bezpečnejšia, než priblblý idealizmus.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tu máš elaborát od JUDr.MUDr.P.Kováča, kde máš aj zoznam diagnóz:

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=3759
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Walter:
Úplný zoznam kontraindikácií psychickej spôsobilosti na držanie alebo nosenie strelnej zbrane a streliva nájdeš v poslednom odseku vyhlášky MZSR č. 229/2011.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"