Sig-Sauer SP-2022

magical_banach

Sig-Sauer SP-2022

Príspevok od používateľa magical_banach »

Zdravím. Vím, že přímo sem tohle téma nepatří, ale přesto..
Sig-Sauer SP-2022, má s tímhle kvérem někdo zkušenost? Uvažuju o koupi nové zbraně a tahle se mi velice zamlouvá..
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Nedavno som ju mal v ruke na vystave zbrani v inchebe a dizajnovo je velmi pekna, len sa mi nepacil ten silny kontrast tazkeho kovoveho zaveru a lahkeho plastoveho ramu. Zbran posobila velmi nevyvazene a divoko, ale drzala sa dobre. Zial nemal som moznost z nej strielat ale aspon som si ju ohmatal. Tiez zvazujem jej kupu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Prečo nie radšej Siga s hliníkovým rámom?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Jack: plast má večšiu životnosť.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

No ja neviem. Mám tiež plasťáka (USP), ale neviem, či budem v najbližších rokoch schopný zaťažiť ho natoľko, aby sa prejavila táto výhoda oproti oceľovým alebo hliníkovým rámom. Ale ty zas toho možno nastrieľaš viac ako ja...

Inak, keď chceš dobrý plasťák, určite kukni aj ponuku HK alebo Berettu Px4 Storm.
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

sigy s hliníkovým rámom stoja 2x tolko ako modely SP, aj to može byt rozhodujúce
inspiring_northcutt

Príspevok od používateľa inspiring_northcutt »

K Sig Sauer SP 2022.
Chod spúšte je hladký, ale extrémne dlhý a dlhý chod spúšte je u SP2022 aj u SA, odhadujem to na cca 10mm, prvých cca 6mm takmer úplne bez odporu, zvyšných 4mm odpor cca 2kg.
Ako som už napísal odpor je úplne hladký, ale dĺžka chodu spúšte ma dosť prekvapila. Zrejme to upravili, aby si nejaký blbý policajt/blbý američan nestrelil do kolena a potom nezažaloval zbrojovku...
Úplná paródia je príručka k zbrani, v ktorej sa cca na polovici stránok vysvetľuje, kde sa to stláča a odkiaľ lietajú guľky...atď.
Ak chce niekto skúsiť prvotriednu SA/DA spúšť nech vyskúša Colt detective special.
Sig Sauer SP 2022 vlastním a viem o čom píšem, okrem neho vlastním ešte Glock 21, Walther PPS a spomínaný Colt detective special.
Ak niekto chce spoľahlivú a kvalitnú zbraň s plastovým rámom a s kopu príslušenstva v akejkoľvek predajni zbraní, tak odporúčam jednoznačne GLOCK!
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

jka: "aby si nejaký blbý policajt/blbý američan nestrelil do kolena "
Jo, až na to, že najväčšiu objednávku na tento typ im spravili Francúzi (niečo okolo 250 tis. kusov SP 2009). Ale to je asi zajedno.
:lol:
Chcel som sa ťa spýtať, ako sa SP 2022 správa pri streľbe, lebo ja som si ju mal možnosť len obchytkať, ale nevystrelil som si. Pýtam sa kvôli konštrukcii, keď sa mi hlaveň zdá byť umiestnená dosť vysoko, ešte vyššie ako pri P226/P229.
inspiring_northcutt

Príspevok od používateľa inspiring_northcutt »

Celkom OK, spätný ráz minimálny, určite si každý všimne vaäčší sklopný efekt, ale je to OK, správanie pri streľbe je celkom v poriadku. Riadne ma serie dlhá DA aj SA spúšť. Ak chceš môžeš skúsiť. Som z BB.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

jka, dík za odpovede na moje zvedavé otázky aj za tú lákavú ponuku. Škoda, že do BB to mám nejakých 200 kilákov.
:(
Ante, nie je to dva razy toľko, ale máš samozrejme pravdu, že to je poriadny rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Kúpil som ju nedávno ako svoju prvú zbraň. Rozhodoval som sa medzi G19, Smith and Wesson MP, Sig SP2022 a HK P30. Po odporúčaní som nakoniec kúpi SIGa a po prvom odskúšaní na mierenú strelbu som bol veľmi spokojný. Na 25 m a po zvyku na ozaj dlhú spúšť to padalo až prekvapivo dobre. Vôbec som nerátal, že to bude tak dobre strieľať. Zatiaľ som veľmi spokojný.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Zdravím páni, ja som si tiež nedávno zadovážil túto pištoľ a som milo prekvapený - darí sa mi z nej strieľať presnejšie ako sa mi darilo napr. s mojím bývalým Glockom 19 - hoci to je len o človeku a koľko toho natrénuje, čiže presnosť sa nedá moc hodnotiť, ale v každom prípade som sa zaľúbil do môjho SIG PRO 2022 8) . Vystrieľaných cca 400 nábojov 9x19mm GECO bez akejkoľvek zádržky - funguje mi ako hodinky - veď je to predsa Švajčiarsko-nemecká práca :wink: - týmto nechcem v žiadnom prípade kaziť povesť Glockom - veď aj ja som len vymenil Glock 19 za 26 :wink: :lol: - G26 výborná malá pištoľka na nosenie a SIG PRO je príjemná väčšia pištoľ na strelnicu a občasné nosenie - môžem ich len doporučiť a hlavne to SIG PRO začiatočníkom - budú určite spokojní :wink:
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Môžem len potvrdiť mám ju cca 7 mesiacov a nadmieru spokojný. Pred kúpou som mal obavy z 98 mm hlavne ale aj z nej strieľam velmi presne na 25 m jediná chyba pri rozptyle je ten nešťastný medzikus :lol: :lol: :lol: :lol: Takže dobrá kúpa - na nosenie - na tréning doporučujem :lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Neviem či to sem patrí, ale myslím, že to poteší a dúfam, že aj pobaví :wink: :) + učím sa pridávať obrázky :lol:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Colt bless me - I hope it 'll work :D
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Aký fajný stroj odkiaľ máš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"