Nákup 7,62x39 Zeleny sport

inspiring_keller

Nákup 7,62x39 Zeleny sport

Príspevok od používateľa inspiring_keller »

Mám možnosť doviesť náboje 7,62x39 zo Zeleného športu, čínske cipované. Ak by mal niekto záujem môže mi napísať do PM. Miesto odovzdania Bratislava a okolie. Cena s dopravou 0,13 centov za kus balené po 600 ks v plechovom truhlíku. ZP je samozrejme podmienkou.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Predpokladám že ak sa nájde dosť kupujúcich tak by mohla cena byť ešte trocha nižšia?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zájdi do Kolarmsu , na LT dostaneš ešte zľavu a ušetríš 2x400km cestu a plno papierovačiek
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa tenorista »

A prečo by mali byť ruské lepšie ako čínske? nie som členom LT, takže zľava asi nebude a tiež nechcem brať 7000 ks.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

netvrdím že sú lepšie, v mojich rukách sú akékoľvek náboje čo doletia do terča lepšie než ja :)

myslel som tým komfort a celkové náklady na obstaranie, do ZS tiež nepoôjdeš pre 600ks a do Kolárova chodí niekto každú chvíľu, tých 5 bední sa nazbiera kedykoľvek.

O pár týždňov dokonca bude fungovať aj muničný kuriér Amunex z Kolárova, tak ti privezie bedničku až domov :)

Ďalšia možnosť sú maďarské SM u Erika Vránskeho, tiež sa s ním dá dohodnúť na cene

voľba je samozrejme na kažfom soudruhovi :)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja suhlasim s Romanom a svoje vyhrady k Cinskym nabojom z mojej vlastnej skusenosti som tu uz vyjadril v inych vlaknach. Vskratke to zhrniem: nelakovane a tym padom problem s podanim prveho naboja, smrdia, niekedy problem s podanim posledneho naboja.
Verim ze v Ak 47me nieje problem dat prvy naboj zo zasobnika do komory, ale 58-ma to ma trosku inak riesene ako AKcko.

Ak to chces len na take to domaci zvykani, tak dajme tomu OK. Trosku si ponadavas, pravidelne podrilujes jemne poobtiahnutie zaveru a spetne zarazenie naboja do komory, ale ak chces nedajboze s tym strelit nejaku sutaz, tak rozhodne nebrat.

To uz by som asi radsej uvazoval nad tymito olovennymi prebijanymi: http://www.alsapro.cz/naboj-7_62x39-ap.php
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Kde si na to prišiel, že olovené prebíjané? :shock: Normálne scivilnené vz. 43, vyzerajú ako ukrajinské alebo bieloruské... to mäkké jadro znamená normálne z mäkkej ocele, v olovenej košieľke a oceľovom potombakovanom pláštiku.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Igrlik , kedze Marcinek si v Alse vyraba rozne projektily olovenne s tombakovym plastom , predpokladam, ze aj tieto prebijance urcene na IPSC budu olovenne. Ostatne mozem sa ho na to spytat, ale na 90% by som tipol, ze su to olovenne prebijance urcene na dynamicku strelbu, take iste robi aj ARES. (akurat ARES miesto tombaku pouziva ten jeho glazurovy maglajz)

..ale mozem sa mylit, mozno ich naozaj len CIP-uje. ARES-acke 7,62x39 boli velmi prijemne sa strielajuce naboje.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

cubitko napísal:ARES-acke 7,62x39 boli velmi prijemne sa strielajuce naboje.
tak to neviem aku verziu si mal, ja som skusal 3 a vsetky naprd.
Zelene ogivaly boli slabe a neobtahovali
Cervene ogivaly boli prilis silne a strhavali sa vo vyvrte a lietali naplocho
Modre 16ľgrs komoly kuzel sa sekali pri nabehu do komory.

S trapenim som vybuchal tych par stoviek a nevermore. Bolo to v r 2009, potom ss uz dali kupit scivilnene vojenske bxn a viac som aresy neskusal
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"