22. Short

Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 10 months

22. Short

Príspevok od používateľa suigan »

22. Short Vie mi niekto napisať na čo sa použiva tento typ streliva - je ma kratšiu nabojnicu ako klasicka 22. LR Teda hlavne by ma zaujimala aka je vyhoda tohto streliva oproti 22. LR napr...
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

no ja tiez neviem, asi ziadna vyhoda, mensi vykon, atd., zacmudenie nabojovej komery, atd., ale asi nijaka vyhoda.... :?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

suigan

Výhody a nevýhody :?: :?: :?:

22 LR
22 Flobert
22 Short
Záver si musíš urobiť sám :!: Podľa môjho skromného názoru sa jedná o ekonomiku a relax , tak ako je uvedené .

Poznámka : 22 Short preložil Google :lol:

Omyl - môj : miesto URL som označil Quote , sorry :oops: :oops: :oops:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 13:53, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

bolo mi povedané, že armáda nakúpila cvičné malorážky pre strelivo a samotne strelivo 22 short .. preto to začina byť aktualna otázka :) .. ja sa pýtam .. je to možné nabiť do zbrane ktorá je určená pre 22 LR ? mne sa zda že nie, lebo strela neleži vo vývrte ale len v nabojobvej komore nie ?može sa o tu hranu zahchytit ...???
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:58, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

takze to viem nabiť do Shul 150 ? alebo do Mochita ?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

duros
takze to viem nabiť do Shul 150 ? alebo do Mochita ?
bum vraví
z revolvera strilam aj shortky aj LR z margoliny tiez len si musim sam obtahovat
a ja ho doplním asi v tom zmysle , že ak máš 22 LR , tak automaticky tam môžeš položiť 22 Short a aj 22 Flobert :!:
No naopak , samozrejme nie :!: t.j. máš 22 LR , ale už vôbec nepoložíš do kvéru 22 Magnum :!: Nepustí komora alebo valec , toť jasná vec :lol:
Ja by som doplnil , že na stave v sklade som Shorty mal už pred 2O rokmi , takže až taká novinka to nie je . Tak isto som mal aj rôzne zbrane na tieto náboje .
bolo mi povedané, že armáda nakúpila cvičné malorážky pre strelivo a samotne strelivo 22 short .
tak tejto vete alebo výrazom veľmi nerozumiem . Hlavne sa to týka
" cvičné malorážky " Lebo s takým niečim som sa teda nestretol

bum
neviem ako sa ta kategoria vola ale je to 5 tercov za 4s rychlopalba?
Olympíjska rýchlopaľba :?: aspoň , pokiaľ sa dobre pamätám 8)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Zle som sa vyjadril .. cvičné .. neviem asi pre sniprov to nebude .. tak s tym asi cvičiť majú alebo neviem :) vzdávam sa presného termínu cvičné ! :) Len to u nas na strelnici niekto spominal... že nakúpili kvantum tej munície.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

duros
vzdávam sa presného termínu cvičné !
Tak to sa teda nemusíš :lol: :lol: :lol:
Ono totiž tento výraz sa v armáde používa používa inak aj ako tzv. slepé , ak sa bavíme o strelive :!:
Na výcvik sa zasa používali počas mojej éry tzv. školné zbrane . Tieto boli znefunkčnené :!:
No a v podobe 22 rifle ...... som sa ešte absolútne nestretol s výrazom slepé alebo cvičné :!: :!: :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"