Páčka na zásobnik

Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 5 months

Páčka na zásobnik

Príspevok od používateľa Jareq »

Rozmyslam, ze by som si dal namontovat miesto bezneho tlacidla na vypustanie zasobniku packu. Mate niekto skusenosti s tymto doplnkom? Je to lepsie ako bezne tlacidlo?Nemoze sa stat ze pri noseni zbrane sa packa o nieco zachyti a nahodou vypusti zasobnik?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

Toho som sa aj ja obaval a tak som tam nechal to standartne tlacidlo. Mam ju na nosenie, takze by bolo neprijemne , ak by som si pri taseni vyhodil zasobnik
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Na K-100 skúsenosti s ňou nemám. Ale u HK je to parádna vec. Rýchlo som si zvykol. Nemusím ani prehmátnuť, aby som mohol vymeniť zásobník. A strach, že by sa o čokoľvek zachytila nemám. Pravda, HK to má riešené trochu inak, no ani u K-100 by som z toho nemal strach.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

No ja ju mam na W. P22 ale na fotkach z Jarovej stranky je ta packa otocena smerom do rukovete a nie ako ako na Walteri smerom k celu lucika. A v tom je podla mna problem.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jasne skemro, ja len, že si nemyslím, že by pán konštruktér pridal na K-100 niečo, čo by mohlo spôsobovať problémy pri jej tasení alebo manipulácii. Nie som si istý, či som správne pochopil jej funkciu, ale ak sa zásobník vypúšťa pohybom páčky smerom nadol, k nehcenému vypusteniu nemôže prísť vzhľadom na to, že v miestach jej pohybu je za normálnych okolností umiestnený posledný článok prostredníka. Teda... ak sa mýlim, opravte ma.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ja len ze uz som v strese sahal na zbran. Bol to sice revolver, ale pazbu som poriadne chytil asi az na 2 ci 3x.Najprv som po nej len tak divne capkal a uz vytasenu som si ju prechytil poriadne.Tak u mna je pravdepodobnost vyhodenia vecsia. :oops: vid obrazok http://www.grandpower.eu/Doplnky_tlacitko_packa.htm
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo, ten obrázok som videl, len stále neviem, ako pracuje, či ju tlačíš smerom k rukoväti, alebo otáčaš smerom dole, či nahor. Ale inak, máš zrejme pravdu. Keď o tom tak uvažujem, nejaké veľké vylepšenie to u K-100 asi nebude.
:roll:
A pokiaľ ide o to rýchle tasenie, tak ja ani nemusím byť v strese z bezprostredného ohrozenia a občas sa mi pri sušení podarí kvér zle uchopiť. Stačí jeden raz z desiatich, možno dvadsiatich, alem na istote to nepridá.
:P
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

Uchop som mal dobry, len v tom strese som mal pocit, ze som nedrzal pazbu a ze mam prazdnu dlan, tak som prechytil. Az potom som si uvedomil, ze mam ukazovak vystrety na puzdre a ze mi daco vyplna dlan.No to som uz drzal pazbu moc nizko.
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

ak to držíš normálne je to v pohode. vela ludí si to pochvaluje. ak maš však navyknutý blbý úchop- bružkom palca lavej ruky pritláčaš zboku na tu páčku, vypustíš si to.
Ked Bol u Nás D.Skinner a M.Voight, tak Skinnerovi sa to Fest pozdávalo, Voight si to zas pri každej 3-4 rane vypustil . sme sa vtedy dosmiali :D
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Ja mám tú páčku a som veľmi spokojný, vždy sa nájde niekto komu to nevyhovuje ale mne osobne to veľmi vyhovuje. Nemám rád tlačítka, lebo mám blbé paprče a pri vypúšťaní zásobníka musím meniť úchop a to mi vadí. Páčka sa ovláda smerom nadol a je na nej pomerne tuhá pružina, takže normálne uložené ruky na ráme = nehrozí nekontrolované vypustenie zásobníku, ale keď niekto drží "nasilu" rám, neprirodzene môže sa stať že ho vypustí.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Hm Šaňo, že som si to ja nevšimol! Keby som sa v utorok nebol tak ponáhľal k tomu (nealkoholickému) pivu, tak som si mohol vyskúšať aj páčku na K-100. Vôbec... toľko rôznych kačeniek som mohol poskúšať a ja furt len s tým GSG som sa ihral. Hm, snáď příště.
:lol:
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

ale zaváhal si keď som ti ju núkal, škoda, příšte 8)
inspiring_bassi

Príspevok od používateľa inspiring_bassi »

Komu nesedi packa nech si da namontovat vecsie tlacitko. Mam ho aj ja na mojej Kacenke a mne to uplne vyhovuje.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Mne páčka pomohla zlepšiť si úchop, ale sprvoti som si párkrát vypustil zásobník. Ináč prehodenie zväčšeného vypúšťača je otázka chvíľky.
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Ahojte,používam zvačšené vypúšťanie zásobníka,ale aj tak naň dosť zle dočahujem a potom mám tendenciu prechytávať zbraň a tak rozmýšľam,že skúsim páčku,či sa to nezlepší.
Som ale ľavák a keď si teoreticky dám páčku na pravú stranu tak bude mierne vyhnutá dohora čo by mi mohlo robiť problém a tak mám otázku či je tu nejaký ľavák čo ju používa a ako sa mu to pozdáva?
ďík za postrehy :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"