"Okružok" v novej hlavni P1

tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tak, tak. Ja jsem ho pochvalil za to, jak prezentuje svou firmu. A novinka to pro me neni, ale to je jedno. Taky jsem nenapsal, ze ten krouzek v hlavni necemu brani, nebo ma vliv na zivotnost hlavne. Ale je tam proste krasne videt. To je vse. Spis jsem nestastny z te spouste. Ta je fakt strasna. Navic resit opravu, reklamaci se mi moc nechce. Radeji bych byl, kdyby mi to nekdo opravil na pockani. Nedovedu si predstavit byt po cas reklamace bez mojeho milacka :cry:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tak asi budu mit podobny problem. Kdyz pomalicku v SA chci zmacknout spoust, tak drhne. Cca 2-3 schodky, pak se zasekne a musim vyvinout vic sily a teprve spusti. Reklamaci vidim na hodne dlouhou. Pac jsem ji koupil na strelnici, pokud ji oni maji od jineho ceskeho prodejce, jako je proarms, tak se to bude protahovat a nez se dostane do Grand Poweru a zase zpet, tak to bude vecnost. Ale asi mi nic jineho nezbude.
Jinak je paradni. Design bombovy, nejkrasnejsi ze vsech co maji v nabidce (mimo P40, ta je stejna).
Ani ten krouzek v hlavni mi nevadi. Ani bych o nem nepsal, kdyby se na to zakladatel vlakna neptal. A ani me netrapi. Vzdyt mam zaruku 60 mesicu, nebo 50 000 vystrelu. Aspon doufam. Tam kde jsem ji kupoval, to maji v popisu produktu Grand Power.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

a mas na nej niekde namontovane pocitadlo vystrelov ? :lol:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

No to nemam. Ale zeptej se v Grand Poweru. Oni takovou zaruku poskytuji. Jak zjisti pocet vystrelu me nezajima. A nemyslim si, ze by nekdo uplatnoval zaruku po 50 000 vystrelech. V takovem pripade by byla cena zbrane o proti strelivu zlomkova. Pokud bych vybouchal 50 000 naboju a mel je za cenu 7 kc za kus, tak je to 350 000 kc. To bych usranych 19 300 kc, co me ta zbran stala neresil a rovnou koupil novou.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3111
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Myslím si že nákružok vzniká pri kalení, keďže má hmota toho výstupku uprostred na laufe väčšiu tepelnú zotrvačnosť a pri ochladení keď je zvyšok tenkého .45 laufu už studený táto časť dobieha. Pri 9mm laufoch sa to asi nedeje či ? Otázne je o koľko a či vôbec je ten nákružok vmáčknutý do laufu alebo je to iba optická vada, nerovnomerným ochladením môže mať inú tvrdosť a tak sa olešťuje skôr. Ak sú vmáčknuté mikróny nemalo by to vadiť, projektil má pružnú deformáciu. Ak je to viac ako je hranica pd, bude nákružok projektil kalibrovať a ten nebude tesniť. Pred časom sa na cz fóre riešil problém u derringeru od fm Greatgun. Zrobili na lauf tvrdochróm, a nedopatrením sa im podarilo pochrómovať aj milimeter vývrtu na ústí. Pri nabíjaní nákružok kalibroval projektil, ten netesnil natoľko že nebol schopný dosiahnuť výkon bežný u čiernenej varianty.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

To R: Tak ona ta hlaven neni az tak uplne tenkostenna, jako treba na vetsine 1911. Meril jsem ji jen tak zbezne suplerou a nameril jsem venkovni prumer 17 mm, sila steny mezi drazkama 2,85 mm, sila steny na drazce 3,1 mm. Je to jen takove mereni pro predstavu. Jinymi mericimi pristroji by to bylo presnejsi. Mereno u usti hlavne. Ten krouzek je pod uzamykacim zebrem, tam to zmerit nejde. Aspon ja to nezmerim. A jak uz jsem psal drive, tak se mi zda, ze ten krouzek byl u fungl nove znatelnejsi. Ted je sice taky pekne videt, ale zda se mi, ze min, nez kdyz jsem ji koupil.
Ja myslim, ze je to v pohode a nema to vliv na zivotnost hlavne a ani na presnost. Ale znas to. Nekdo jiny treba bude GP prodavat a lidi jsou spekulanti. Kupec mrkne do hlavne uvidi krouzek a hned zacne, ze je to vada a bude tahat cenu dolu.
Je to nezvykle. Samotneho by me zajimalo, proc to tam je. Jen ze zvedavosti.
No pokud budu muset kvuli chodu spouste poslat mou zbran na reklamaci, tak se schvalne zeptam proc to tam je.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

prečo podmrdávaš? Buď frajer a zbav sa tej tvojej k100 pod cenu, ako to robia niektorí v inzercií :)

Je to skvelá príležitosť, aby si mohol nadšenec kúpiť dobrú zbraň za skvelú cenu.
Poškuľujem po takých inzerátoch, plánujem také pištole kúpiť na strelnicu, kde si ich budú požičiavať návštevníci. Zbrane prejdú dlhodobým testom, ktorý len preukáže kvalitu výrobcu GP.

Individuálne nespokojnosti sú možné a prípustné. Zväčša ide o drobné neduhy, ktoré sú odstrániteľné či už na strane výrobcu alebo na strane strelca :wink:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

No jo no. Ani u CZ jsem to nevidel. Nejhorsi je, ze to nejde kvalitne nafotit. To by chtelo nejaky spesl fotak.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

neviem o tom, že by niektorý výrobca tromfol v klientskom prístupe GP :?:

Kuro je denne na webe, napíš mu PM- potvrdí ti Borisové riadky. GP sa nikdy nebránilo riešiť závady alebo dolaďovanie. Už tu padli odborné argumenty.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Taky se nebojim, ze by se Grand Power nejak vykrucoval. Urcite kdyz ji tam poslu, tak spoust opravi v ramci zaruky a jiste by mi dali minimalne vysvetleni k onomu krouzku v hlavni s nabidkou, ze pokud by se to nejak zhorsilo, tak by hlaven vymenili. V tomhle jim verim.
Minuly mesic jsem nemel sanci se dostat na strelnici, porad byla plna. Tak hned jak to pujde, tak tam vletim a mrknu se na jine GP. Maji tam fungl nove 2 kousky. P11 a K-100. Treba to bude vyraznejsi a pujde to lip nafotit.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Elado: Tak jak pises. Ted v zime je to na prd. V lete bych skocil na motorku, proletel si zatacky na Harmancu, vletel do Banskej Bystrice a do Slovenske Lupce trefim aj se zavazanyma ocima po cuchu. Evonik, Fermas a Biotika smrdi na 100 honu, to nejde minout. :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

ako bolo popísané- strielať, strielať a všetko bude ok. Aj gynekolog vo väčšine prípadov ženám radí- používajte ju v súlade s návodom a všetko bude ok :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"