Strelnica Trenčín

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Šani, každý máme svoje choroby :wink:
Niektoré veci ste na stránke popísali ako Maďari (no offense), tak sa potom nečudujte niekedy až blbým otázkam.

Keď dáte na koniec cenníka vetičku "Pre streľbu je nutné si zakúpiť strelivo.", je logické, že ľudia zdvíhajú obočie a kladú otázky. Ak by tam bolo napísané, že to platí len pre požičané zbrane, nikto sa nad tým ani nepozastaví, keďže je to úplne bežná prax.


So strelnicou vám samozrejme držím palce, nech sa uchytí a nájde si svojich pravidelných kunčaftov.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Kedy padnú prvé výstrely?
DM ARMY
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa DM ARMY »

no pridam aj ja sem vysvetlenie čo sa týka toho streliva

nebudem tu rozoberať prebíjané strelivo, šaňo to tu vysvetlil. Raz je to tak rozhodnute, ša§o to tu odôvodnil, tak nechápem prečo nad toľko mudrujete. kto chce strieľať prebíjané, nech skúsi akúkoľvek inú strelnicu... nech sa páči.

chcem napísať k tomu kupovaniu streliva.

kto si donese svoje CIPovane strelivo moze s tym kludne strieľať.

ale ... preto je to tam tak písané, lebo nás bude navštevovať ja " laicka verejnosť " a zo svojich skúseností viem, že čo je psáno, to je dáno...
je to koli tomu, aby potom nevznikali nedorozumenia, takeho charakteru, ze ved v prejanme strelnice to musi byt zaratane... preto som napisal, ze je ku zapožičanej zbrani nutne zakupit aj strelivo... ( niektore strelnice maju vyssie ceny zapozicania , ale maju v ceny urcity pocet streliva )

tolko k tomuto problemu
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To odrazanie olovenych striel mozem potvrdit z vlastnej skusenosti. Strielal som zo 4"palcoveho revolvera Taurus .22LR na vzdialenost 15 metrov {max.dlzka jednej podzemnej strelnice }. Po niektorych vystreloch som zacul ako nieco roluje po dlazke. Ked som po ukonceni strelby zbieral nabojnice { strielal som aj z pistole 9mm browning kratky}, na dlazke pri strel.boxe som nasiel aj malorazkove strely. Na skusku som potom este zopar krat vystrelil znova z revolvera a sledoval som dlazku predo mnou. Po kazdom cca tretom vystrele som videl, ako strela roluje po dlazke smerom ku mne, aj ked teda uz s minimalnou energiou. Takze ten zakaz pouzivania olovenych striel ma svoje opodstatnenie, pri silnejsich kalibroch moze naozaj dojst ku zraneniu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak sa ti vrátila jedna z troch .22LR striel, tak to by som videl skôr na problém úpravy dopadovej plochy než toho olova (*). Malorážky sa strieľajú takmer všade a pomer vrátených 1:3 nie je myslím bežný.

Ale to tu hovoríme o nejakej inej strelnici, takže sme mierne OT.


(*) v tvojom prípade by sa o probléme olova dalo hovoriť, ak by sa .22LR celoplášte (!) naspäť nevracali a olovené áno.
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

dirty harry napísal:Kedy padnú prvé výstrely?

otvarat by sa malo prveho maja
DM ARMY
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa DM ARMY »

yarco napísal:Ak sa ti vrátila jedna z troch .22LR striel, tak to by som videl skôr na problém úpravy dopadovej plochy než toho olova (*). Malorážky sa strieľajú takmer všade a pomer vrátených 1:3 nie je myslím bežný.
malorážky ani nie su tak problemom, ako prebíjane strelivo vacsieho kalibru - 7,65, 9mm, .40, .45

keď ťa taká odrazená trafí, ver že to min. boliii...

problem s dopadovou plochou je ten, že drevo obsahuje tzv suky, a od tých sa olovenné strely odrážajú. ale už máme aj tento problém vyriešený, materiál na dopadovej ploche sa bude meniť.

ale aj napriek tomu stále ostane platný zákaz používať prebíjane strelivo
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

DM ARMY:
Verím, najviac si pamätám na 40-ku do slabín :twisted:

Vaše pravidlá ohľadne prebíjancov a olova samozrejme akceptujem, ostatne pri tých 22-kách bola reč o nejakej inej strelnici.
Dík za vysvetlenie, čo tam idete dávať namiesto toho dreva?
DM ARMY
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa DM ARMY »

namiesto dreva budu gumenne dopravnikove pasy
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Dobrá voľba, odkiaľ budete brať? :)
DM ARMY
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa DM ARMY »

zhanal som vyse roka, ale zohnal.... vyrobne tajonstvo :D
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

a kedy už otvarate? už by som prišiel aj zastrielať :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

otvaraci vystrel bude do tercov Legis Telum :) prave som ich hodil do auta a zajtra ich beriem do TN :)
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To Milky_06: Ako mi bolo povedané na FB, tak 3.5.2014 majú úvodný výstrel a slávnostné otovorenie :D
DM ARMY
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa DM ARMY »

Úvodný výstrel už padol včera, bola prezentácie strelnice pre silové zložky, dnes je pre partnerov a zajtra pre verejnosť. od útorka teda strelnice funguje v prevádzkovom režime...
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"