Strelecká akadémia II.

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Kto ide do PO na kurz tento vikend z KE? Mohli by sme sa nejako skoordinovat.

EDIT: zatial sme dvaja v aute
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Wrong button pressed. ..
Naposledy upravil/-a Mesi v 30 Apr 2014, 13:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Výukový kurz "od skorého rána do západu slnka" podľa mňa nie je dobrý nápad a do značnej miery sa minie účinkom. Schopnosť koncentrácie, vnímania otvorenou mysľou a učenia sa sú predsa len limitované.

Ale je to vec rozhodnutia GPI, samozrejme.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tie kurzy sú stavané tak, aby si na každom pochopil nejaké veci, doma ich sušil, na strelnici ich trénoval a aby sa ti vryli do podvedomia a na ďalší kurz už išiel s tým, že už tamtie vieš.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

tiez si myslim, ze jeden kurz za den bude az az a ten LOSkarsky kurz na vychode by som zasa nevidel az tak cierno. verim, ze uz na kurze 4.5. sa nas tam najde dost (minimum 5) co budu ochotni do toho ist napr. o mesiac, dva (so mnou mozes pocitat)...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mna drbne. Nechcel som to pisat sem ale do PM. Vykecali sme si to uz.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nevadí, aspoň vieme, čo sa ti preháňa hlavou.
Zapamätáme si to, zaarchivujeme a za 5-10 rokov to na teba vytiahneme v najnevhodnejšiu chvíľu :twisted: :D

Žartujem, af kóz.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

dnes uspesne absolvovany kurz II - zaciatocnik na strelnici vo Velkom Sarisi. uspesne v tom, ze sme sa rozisli vsetci zivi a zdravi. moje vysledky boli poslabsie (tazky eufemizmus), ale vdaka profesionalnemu pristupu a radam p. Brunovskeho sa to podarilo aspon vyladit zo stadia uplna tragedia, ked terc vizeral ako po zasahu brokovnicou po stadium tragedia ked sa uz nejaky ten zasah objavil aj v predpisanom poli a ostatne aspon v jeho relativnej blizkosti. dal by som si tento kurz este raz hoc aj v tomto roku len samozrejme s urcitym casovym odstupom (napr. v jeseni) a zatial co to pocvicil na strelnici...
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

Ďalší kurz tentoraz v inej lokalite:

29. 5. 2014 (štvrtok) ......... od 09.00 .......... krytá strelnica DM ARMY Trenčín

podrobnosti ku kurzu nájdete na http://streleckaakademia.sk/terminy-kurzov
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Povodne som sa nechystal pisat nejake dojmy zo Streleckej akademie, ale myslim, ze moje postrehy by sa mohli par ludom hodit pri rozhodovani, ci obsah kurzu (SA II.) je pre vas vhodny.

Pravdupovediac dopredu som moc netusil, co nas bude cakat a kedze som clovek, ktory neustale vyhladava informacie, pretoze ucenie veci ma aktivne bavi, tak som mal mierne obavy, co mi tento kurz moze dat. O strelbe z pistole mam (na zaciatocnika) dost obsiahle vedomosti, za ten rok, co vlastnim ZP som vystrielal (pred kurzom) 4800 nabojov, co nepovazujem za male mnozstvo.

Z tej teoretickej roviny som sa na kurze vela novej teorie nedozvedel, prebrali sme v podstate zaklady: drzanie, nahadzovanie, tasenie, prebijanie, dvojstrely, strelba cez reset, mozno aj nieco viac, ale to by som musel lovit v hlbsie v hlave. Co sa mne, ako pragmatikovi, velmi pacilo bolo to, ze Pali (instruktor) nam nehovoril len co je najlepsie ale ze za kazdou jednou teoriou prislo LEBO... A v tejto rovine sa naslo aj pre mna dostatok noviniek ;). Zaroven clovek nemusis spekulovat nad vyhodami a tie pozitiva a aj negativa daneho postupu dostane naservirovane na podnose priamo do postele :).

K priebehu samostatneho kurzu. Tusim ked preslo dve a pol hodiny mali sme odstrielanych nieco pod 50 nabojov, takze si viete predstavit, kolko sme strielali. Pre mna bol pomer pokec - teoria vs. prax napriek tomu dobre vyvazena, teoria bola prepletana vtipnymi poznamkami a po kazdom vysvetleni sa to odstrielalo, takze sme to mohli porovnat rovno v praxi. Za vyse 4 hodiny sme vystrielali 110 nabojov, co mi pri zavere kurzu prislo sakra malo. Na druhej strane mam pocit, ze sme strielali dost, po kazdom odstrielani Pali s kazdym presiel jeho terc, presli sa chyby aj uspechy.

Do kurzu som siel s tym, ze 60€ je ozaj dost. Z kurzu som odchadzal s tym, ze to nebolo az take zle. Po zopar (slovami dvoch) dnoch, ked som si v klude doma presiel tasenie a nahadzovanie pred zrkadlom a vtlkol si do hlavy uchop (hlavne polozenie druhej-slabej ruky) ma vcera velmi prekvapil moj vykon na strelnici. Zrazu nahodene je to z 80% tam kde chcem na prvy krat a skupinka striel na 10m je pre mna radostou. Cca 90% v zone.

To je to, co vam skratka ziadne insturktazne video, web, ci kniha neda. Nepovie vam, ze tu druhu ruku mas len takmer dobre, ale skus ju natocit a prilozit takto; pozri ako mas ruky, postoj. Dvojstrel zrazu nemam rozhadzany a pistol tiez poslucha o dost viac.

Mne sa taktiez pacil aj pristup instruktora, bol razny, nie drzy, moja trieda humoru, ziadne prehnane prihody zo zivota. Rozhodne negativom bol vietor, sem tam bol taky narazovy, ze som v tom strese nevedel udrzat mieridla na 5m :shock:

Opisal som to trochu obsirnejsie, tak to skusim zhrnut par slovami ;) - kurz nie je vhodny pre strelcov, ktori pri kazdom vystrele vedia, kam im to ide a zaroven vedia v rychlosti (svojej) nastrielat presne tam kde chcu. Tiez asi nebude vhodny pre ludi, ktori vsetko uz vedia a vedia to najlepsie. Vlastne pre takych nie je ziaden kurz dobry :)

Momentalne sa Paliho snazim presvedcit, ze na vychode by sa zislo zorganizovat kurz Utocna puska od ktoreho si slubujem viac (lebo viem vyrazne menej ;)). Na to je vsak nutne mat dostatocny pocet zaujemcov, takze ak by mal niekto zaujem, napiste mi PM.

Snad vam toto dlhe citanie prislo k uzitku.

EDIT: nastrel na cca 12m. Z TTcka som vystrielal 70 kusov, zo zaciatku to bol boj, zvyknut si na mieridla, vysledok je vidiet. Som spokojny.
Naposledy upravil/-a Mesi v 09 Máj 2014, 19:24, upravené celkom 1 krát.
twingo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa twingo »

Mesi to vystihol velmi trefne, plne suhlasim. Ak stihnem kupit dlhu do stanovenia terminu kurzu tak sa rad zucastnim.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vsak dlhu si vies prinajhorsom aj pozicat, ale toz otazne, aky zmysel ma ist na kurz utocnej pusky, ked ziadnu nevlastnis :)

Vsak u vas v PO maju jeden kus. Ak je problem s tym, ze nie si spokojny s tym jednym konkretnym kusom co tam je, tak sa mi ozvi.
twingo
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa twingo »

to Mesi :Problem nieje v konkretnom kuse 58 ky , keby som ju kupoval asi by som siel priamo do Kolarova. Priatelka vyvalala auto v priekope takze som tam utopil uz asi 15 58 ciek :( takze az sa z toho financne spamatam mozem nieco riesit
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Mesi, pritom co sa deje na Ukrajine nevies dna kedy vyfasujes utocnu pusku do ruky. Potom sa ti moze zist vediet snou robit.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

twingo napísal:to Mesi :Problem nieje v konkretnom kuse 58 ky , keby som ju kupoval asi by som siel priamo do Kolarova. Priatelka vyvalala auto v priekope takze som tam utopil uz asi 15 58 ciek :( takze az sa z toho financne spamatam mozem nieco riesit
no ked to vyvalala ona, tak by to mala aj zatiahnut, ci? potom by si nemal financnu krizu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"