BeringOptics

inspiring_tesla

BeringOptics

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Narazil som na túto znacku. Prvý dojem je že je to lepšia China. Vie niekto niečo?

http://eu.beringoptics.com/catalog/?goods=157

http://www.mellivora.cz/index.php?produ ... mator-1409

Kolimátor so zväčšením BeringOptics Prismatic Supra 3,0x

Kolimátor je zkonstruován na udržení zpětného rázu až 500G a je vhodný na všechny ráže zbraní (7,62x54/brokovnice 12/brokovnice 20/ atd.). Tělo vyrobené z kvalitní hliníkové slitiny je vodotěsné a opatřené standardní montáží typu Weaver. Osnova je osvětlena ve dvou barvách (zelená/červená) s pěti stupni intenzity. Kolimátor je možné používat i bez osvětlení záměrné osnovy.

Technické parametry:

Osvětlená osnova: ano (zelená/červená) 5 úrovní
Lze používat bez osvětlení.
Zvětšení: 3x
Montáž: Weaver MIL-STD-1913
Průměr objektivu: 32mm
Stranová a výšková korekce: ½ MOA na jeden klik
Rozsah nastavení: 60MOA
Dioptrická korekce: ± 2
Napájení: 1x CR2032 3V
Životnost baterie: až 300h
Pracovní teplota: -30 ° až +50 °
Krytí proti vodě: IPX5
Krytí proti vlhkosti: až 98%
Rozměry: 135x64x60mm
Hmotnost: 415g

205€
Prílohy
3x.jpg
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Mal som to v ruke, majú to v Trenčíne v predajni IBO poľovníctvo, nie v Laugaríciu, ale pri starej ceste v meste, ako sa ide cez most a potom na Nové Mesto, v téme o kolimátoroch na 58-čku sa toto trochu riešilo, nie je to kolimátor ako taký, pretože má vypálený obrazec do skla, aj keď osvietený, skôr je to fixný puškohľad s malým zväčšením, robia to Amíci, po Novom roku by som ho chcel osadiť na 58-čku aj ja, na to, čo vystrieľam, mi to postačí, dojmy: robustné telo, obraz dobre čitateľný aj v podmienkach predajne, nezapol som podsvietenie, tak neviem presne, ako dobre osvetľuje obrazec, ten je ostro viditeľný, relatívne tenký, preto neprekrýva terč, čo aj chcem, najprv však potrebujem montáž poriešiť, preto som ho zatiaľ obzrel len nenasadený, môj názor - pre mňa sa oplatí, záleží, čo s tým chceš strieľať...
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Vagabundov ... :D paráda je že je použiteľný aj bez bateriek a 3 násobné zväčšenie je z môjho pohľadu + ...
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

:D Skôr disciplínu som mal na mysli, ale to vieme dobre obaja :D Aj z môjho pohľadu je hlavne plusom tá funkčnosť aj bez batérií a keďže 58-čka nie je ostreľovačka, na tú radosť na terče je to optimálne, na 100 - 150 metrov pre radosť na strelnici, len ešte nie som rozhodnutý, či 2,5x alebo 3,0x...
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Ahojte, mam 2 otazocky.

Hladam manual na moj BeringOptics Prismatic Reflex 2,5x, nikde som ho nenasiel, nema ho niekto kupeny? popripade ak vie niekto googlit lepsie ako Ja budem vdacny.

Druha otazka je upevnenie na listu.
Dotiahol som ho klucom nie moc silno a zhruba po 150 ranach sa mi uvolnil, dotiahol som ho znovu /trosku silnejsie/ ale po dalsich cca 200 vystreloch povoleny. Ako to riesite vy? Som premyslal dat tam dve skrutky /kontra/ ale tie original skrutky su tam zaklepane. Tak teraz neviem.
Poradi niekto?
Prílohy
12713925_997830933589040_1484393805_n.jpg
12665717_997830916922375_130018013_n.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Daj si tam zavitove lepidlo rozoberatelne napr Loctite.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Napr. tento Loctite 243
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Dakujem, vyskusam :-P
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"