Tikka t3

inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Za více peněz méně muziky jak Optisan
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

ale podla toho co citam je ten Optisan Viper urceny pre vetrovky, ustoji aj 308win?
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Záleží kde co čteš... lidi sou různí , ale z mé zkušenosti tak 80% z nich ví kulový...

Optisan má specifikaci 50BMG včetně, zkušenost je taková, že v případě reklamace výměna kus za kus bez dotazů, ale to se ještě nikdy nestalo (myslím důvod k reklamaci)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

dik, rad si necham poradit, lebo o tom viem tiez prdlajz a z dlhou len zacinam
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Potom ti doporučím toto:

http://www.gtac.cz/kurzy/

Teď tam jdu házet zas další věci

Martin
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

velka vdaka, urcite pomoze
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

Nebo vyber něco z nabídky Vortex. Rozhodně lepší sklo než nějakej Optisan a rozhodně levnější než Sightron.
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Jenomže vortex nemá cenu za ty love...

Pokud bych si měl vybrat, zda dát 7,5 za optisan, nebo 16-24 za vortex co má jen o chlup lepší sklo v té nižší variantě a naopak o dost horší sklo v té jejich nejdražší variantě jak Sightron, tak si prostě vyberu optisan anebo sightron :lol:

A pokud si nekoukal přes novou produkci optisanu, tak si to někde sežeň na koukání, protože poloviční cena oproti nižšímu vortexu odpovídá zhruba tak 70-80% kvalitě obrazu za normálních světelných podmínek

navíc aretace komínků, kovové krytky, sluneční clona, montáže 11mm - vše je u optisanu v ceně :roll:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

V tej cenovej hladine by som radil tiez HAWKE.
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Na vkusu každého soudruha... říkám jen to, co mám odzkoušené, co mají odzkoušené lidi a co vím, že funguje jak funguje.

Viz reklamace několika modelů Hawke po používání na 308Win... ale kdo chce kam, pomozme mu tam
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Grinch : daj konkretne pripady neuznanej reklamacie Hawke pri pouzivani 308 win! Nemyslim tie kde zakaznik donese evidentne poskodene sklo narazom, padom a pod...

Mam osobnu skusenost s Hawke kde som ho isty cas kym som nekupil nieco poriadne pouzival na 308Win. poloautomate a mozem povedat, ze v tej cenovej hladine som nic lepsie nevidel. Ten moj stale funguje na Dragunove. Rovnako poznam vo svojom okoli par ludi co na tom zacinaju a rovnako spokojnost. Reklamacie sa riesia vymenou celeho kusu bez reci.

Nemam chut tu riesit flame ani tvrdit, ze Hawke je top trieda, ale vo svojej cenovej kategorii podla mna nema konkurenciu.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

Grinch napísal:Jenomže vortex nemá cenu za ty love...

Pokud bych si měl vybrat, zda dát 7,5 za optisan, nebo 16-24 za vortex co má jen o chlup lepší sklo v té nižší variantě a naopak o dost horší sklo v té jejich nejdražší variantě jak Sightron, tak si prostě vyberu optisan anebo sightron :lol:

A pokud si nekoukal přes novou produkci optisanu, tak si to někde sežeň na koukání, protože poloviční cena oproti nižšímu vortexu odpovídá zhruba tak 70-80% kvalitě obrazu za normálních světelných podmínek

navíc aretace komínků, kovové krytky, sluneční clona, montáže 11mm - vše je u optisanu v ceně :roll:
Jako srovnávat jakýhokoliv Sightrona s Vortex Razor HD nebo HDII je dost mimo mísu (můj subjektivní názor). Neznam nikoho kdo potřebuje aretaci komínků - snad jen nějakej myslivec, kterej ani neví na kterou stranu se s nima točí. Vortex má v balení taky sluneční clonu a jednoduchý gumový krytky + vodováhu. Nicméně jestli se někdo taky zabejvá zárukou tak Optisan má sice 10letou ale pouze pro majitele, kterej to koupil jako první. Pro nikoho jinýho neplatí. A záruka na vnitřní těsnost systému je 2 roky. Žádnej ručně psanej účet apod. Je tam spousta podmínek, za kterejch to platí. Oproti tomu Vortex má záruku NEOMEZENOU, PLNĚ PŘENOSITELNOU, ŽÁDNÁ VYPLNĚNÁ ZÁRUČNÍ KARTA, NENÍ TŘEBA DOLOŽIT ŽÁDNÝ ÚČET. A pokud vím, závady řeší výměnou za jinej kus. Tomu říkám firma. Taky jsem je zkoušel od PST po HD verzi. Nicméně jsem skončil u Premier Reticles a Nihtforce ATACR.
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Promiň, pokud jsem ti šlápl na kuří oko. pokud si roztáhneš záclonky a přečteš si znovu, co jsem psal, tak se zamyslíš a napíšeš něco jiného, než co jsi teď napsal.

Psal jsem, že pro vortexy v rozsahu 16-24tis (tím pádem ti vypadávají Razory HD I i HD II a jsi mimo mísu) je pro mne lepší dát o polovinu méně a mít ekvivalent k tomu vortexu za 16 anebo si trochu připlatit adát 25-28 dle verze za Sightron SIII, který je na tom podstatně lépe, než vortexy PST, které reprezentují cenovku kol 24tis.

Již se chápeme? Prostě raději než dát 16tis za nižší vortex, tak koupím za 7,5 optisan a budu na tom v balíku stejně nebo o chlup hůře za normálních podmínek, ale zas za půlku.

A než dát 24 za vortex PST, tak dám raději 25 za SFP 6-24x LR IRMH anebo za FFP 6-24x od Sightronu a budu na tom o třídu a více výše.

Jinak co se týče záruky Vortexu - doživotní fajn, přenositelná fajn... ale reklamovatelnost u nás pouze první dva roky u prodejce a dále "doživotně" každý sám na sebe poslat do améru. A ano, potom mění kus za kus...

Pokud jde o optisan - dokáži ti jej vyreklamovat kus za kus po celou dobu 10ti let, pokud půjde o výrobní vady.

A pokud chceš "machrovat" s premierem nebo ATACKRem, tak promiň, užij si to.. Já čerpám, ze svých zkušeností s cca 19ti optikami a to jsem si přešel také přes Nightforce NXS, Vortexe Razor HD a jiné a nakonec skončil u Deon March FX 5-40x56 v FFP :-)

Martin
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

Grinch napísal:Promiň, pokud jsem ti šlápl na kuří oko. pokud si roztáhneš záclonky a přečteš si znovu, co jsem psal, tak se zamyslíš a napíšeš něco jiného, než co jsi teď napsal.

Psal jsem, že pro vortexy v rozsahu 16-24tis (tím pádem ti vypadávají Razory HD I i HD II a jsi mimo mísu) je pro mne lepší dát o polovinu méně a mít ekvivalent k tomu vortexu za 16 anebo si trochu připlatit adát 25-28 dle verze za Sightron SIII, který je na tom podstatně lépe, než vortexy PST, které reprezentují cenovku kol 24tis.

Již se chápeme? Prostě raději než dát 16tis za nižší vortex, tak koupím za 7,5 optisan a budu na tom v balíku stejně nebo o chlup hůře za normálních podmínek, ale zas za půlku.

A než dát 24 za vortex PST, tak dám raději 25 za SFP 6-24x LR IRMH anebo za FFP 6-24x od Sightronu a budu na tom o třídu a více výše.

Jinak co se týče záruky Vortexu - doživotní fajn, přenositelná fajn... ale reklamovatelnost u nás pouze první dva roky u prodejce a dále "doživotně" každý sám na sebe poslat do améru. A ano, potom mění kus za kus...

Pokud jde o optisan - dokáži ti jej vyreklamovat kus za kus po celou dobu 10ti let, pokud půjde o výrobní vady.

A pokud chceš "machrovat" s premierem nebo ATACKRem, tak promiň, užij si to.. Já čerpám, ze svých zkušeností s cca 19ti optikami a to jsem si přešel také přes Nightforce NXS, Vortexe Razor HD a jiné a nakonec skončil u Deon March FX 5-40x56 v FFP :-)

Martin
Bohudík nemám kuří oko a nechci machrovat. Jen píšu u čeho jsem skončil. A za tím co píšu si stojím. Až uvidim, že někdo střílí s nějakým Optisanem dál než na 100 metrů, tak se na to rád podívám ale zatím je to značka mimo mísu v tomhle vlákně. K Marchovi ti blahopřeju. Zdůrazňoval jsem Vortexe hlavně kvůli ceně a záruce. Je vidět, že Optisan asi zastupuješ. Ale já chci bejt objektivní.
inspiring_napier

Príspevok od používateľa inspiring_napier »

Nezastupuju nic a nikoho, jen odpovídám na dotaz o levné optice...

Osobně bych doporučil nechodit pod 20-30tis za optiku a za tím si stojím a tam jednoznačně vede Sightron a to po všech stránkách. Vortexe bych v tomhle porovnání nebral ani omylem...

Ale první dotaz padl na levnější optiku a tam se v relaci do 10tis nemá cenu koukat po jiném než optisanu.

Toliko k tomu, co se tady řešilo. Jinak jsme všichni dospělí a máme občanky, takže je to jen o přístupu k informacím...

nejlepší je se dojet podívat na nějaké závody, kouknout se přese všechno a potom se rozhodnout...

Martin
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"