9x19 SeCa (Ruag)

erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Miro :

A aky ma suvis lesk naboja s jeho kondiciou???

Strata lesku suvisi s chemickou reakciou vlhkosti - presnejsie potu s povrchom nabojnice a strely. Vysledne sfarbenie nema ziaden vplyv na funkcnost. Tieto naboje urcite neznehodnoti zmena ich sfarbenia. Ako si spravne poznamenal treba sledovat zasunutie strely a opotrebenie dna a drazky.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Pridávam foto, ako pekne Ruag vykrojuje bandasku. Takto ostal na výstupe z bandasky s vodou.
Obrázok
Obrázok
Tento test sa robil ešte na stretnutí WF v Istebnom, no neviem, či som tu už pridaval foto.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 187
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

SeCa Ruag opat k dispozicii v GDU /zbrane-ke.sk/
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

erebos napísal:Miro :
Strata lesku suvisi s chemickou reakciou vlhkosti - presnejsie potu s povrchom nabojnice a strely. Vysledne sfarbenie nema ziaden vplyv na funkcnost. Tieto naboje urcite neznehodnoti zmena ich sfarbenia. Ako si spravne poznamenal treba sledovat zasunutie strely a opotrebenie dna a drazky.
Ta strata lesku, zmena farby, je to len o tej oxidacii? Nedochadza pri opatovnom zasuvani naboja do komory k "zosuchaniu" toho kovu co kryje vacsinou olovenu strelu? Len sa uistujem, kedze som vlastne prvy krat na toto narazil, vacsinou som stihol vystrielat co bolo v zasobniku skor ako k tomu doslo. Osobne som tiez primarne myslel na oxidaciu, alebo podobne, ale nezdalo sa mi, ze naboj hned pod prvym vyzera skoro ako novy (prilozil som aj foto, ale len take ubohe, nie je bohvieako vidno na tom, ale tie prve dva su hodne tmave). A islo asi o vseobecne tvrdenie, nie len konkretne k Ruag SeCa?
Prílohy
Zlava do prava: prvy naboj z prveho (najcastejsie pouzivaneho) zasobnika, prvy naboj z druheho zasobnika (skor len noseny v tasticke), druhy naboj z prveho zasobnika, novy naboj z krabicky - su to Geco
Zlava do prava: prvy naboj z prveho (najcastejsie pouzivaneho) zasobnika, prvy naboj z druheho zasobnika (skor len noseny v tasticke), druhy naboj z prveho zasobnika, novy naboj z krabicky - su to Geco
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

klidek, je to fakt len z oxydacie z kysleho prostredia laufu.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

OK, vdaka za uistenie a vysvetlenie.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa miro1 »

Jasné, oxidácia strely je len kozmetický detail, ovšem mám rád, ked sa mi gule lesknú :) .... Ináč náboje ktoré su len v zásobnikoch, maju 100% lesk aj po dlhšom nosení....
Napríklad náboje S&B stratia lesk samovolne, a po pomerne krátkom času su "škaredé" všetky v zásobniku, bez ohladu na to či sa nosia alebo nie...

...koniec kozmetického okienka...
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

abakan napísal:klidek, je to fakt len z oxydacie z kysleho prostredia laufu.
Prečo by malo byť v laufe kyslé prostredie?
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

Moze mi niekto poslat to vyjadrenie KEU k SeCa do mailu/PM/link? Dik
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Informácia: Ruagy sa vypredali a už sa zrejme bohužiaľ nebudú na Slovensko voziť. Ak ich v obchode niekde ešte uvidíte, tak si ich kúpte, budú posledné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"