gulovnica/gulovnicka na zaciatok?

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

gulovnica/gulovnicka na zaciatok?

Príspevok od používateľa Xader »

tak novy TOPIC, nech nespinime "malorazky"
.
.
.

dospelu ano gulovnicu...gulovnicku ? aky tam je rozdiel ? nevyznam sa vobec do toho, ale celkovo nieco co bude vhodne na zaciatok a strelbu na trochu vacsiu vzdialenost ako s .22 ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vies,to je tak siroka tema a dokola preberana....musis si stanovit aspon nejake kriteria:
-ucel: len na strelnicu? ak ano,ake dlhe strelnice mas dostupne
-financie

Vyber je nesmierne siroky a je skutocne potrebne vopred premysliet,ci zvolena hracka bude to prave orechove.
S beznou malorazkou je zmysluplne strielat na 50m, da sa aj na 100m ked nefuka vietor,ale netreba cakat zazraky.
Gulovnicka-je "dospela" gulovnica maleho kalibru,napr. 222Rem., 223Rem.
Ale to je skor slangove oznacenie,nez nejaka terminologia.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

http://album.volny.cz/show_image.php?fi ... c7a3_print

To je moja hracka na strelnicu (v sucasnosti ina montaz,iny puskohlad),je to CZ 527 Varmint s pazbou z laminovaneho drevo (odtial oznacenie Laminated)v kalibri .223 Remington. Mala sikovna puska,relativne siroky vyber streliva v rozlicnych cenovych urovniach. Nizky spatny raz,prakticky zanedbatelny. Dobre nastavitelny odpor spuste,ma aj napinacik. Nevyhoda-pre vyssich ludi je tato pazba trosku kratka. Pre inspiraciu.
Presnost-zavisi od strelca a kvality streliva,rozhodne je dostatocne presna.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa scar »

223-jku povazujem za dost naladovu co sa tyka poveternostnych podmienok(vietor ,dazd a pod.) a nepaci sa mi to ani na lovenie,ake mas skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Doteraz dobre. Pokial prsi alebo prilis fuka,tak sa na strelnicu netrepem (mam ju 5 minut autom). Viacmenej to iste plati aj o polovani.
U mna je jej hlavne vyuzitie na strelnici a na pol. preteky,von ju taham ked idem cielene na lisky,prilezitostne na srncie. Inak beriem bud Springfield alebo tristovku.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

lovec napísal:CZ 527 Varmint s pazbou z laminovaneho drevo (odtial oznacenie Laminated)v kalibri .223 Remington.
Presne tu hracku co mas ty sa mi VELMI PACI :D aj to drevo nema chybu. Kolko zhruba vyjde ta CZ 527 Varmint, keby som ju kupoval novu ? hovorim, ze ten Ruger 10/22 bude moja prva dlha zbran, tak sa s nou budem ucit (lacne strelivo) a taktiez aj s takymto niecim na vacsiu vzdialenost...
Dlzku strelnice si tuto v najblizsich dnoch preverim...
Kolko stoji zhruba naboj do .223 Remington ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mno...nova stala okolo 20-22.000Sk. Kolko je to dnes neviem,ale ved staci brnknut do obchodu a povedia ti. Naboje stoja podla kvality,vyrobcu,pouzitej strely.....Presne cislo ti neviem povedat,lebo ja si naboje sam prebijam a v cenach beznych fabrickych nemam prehlad. Opakujem sa, brnkni do obchodu a pytaj sa na cenu naboja bud s celoplastom (FMJ) alebo s HPBTeckom. To su typy striel,ktore sa obvykle pouzivaju na tercovu strelbu.
Ja som si ju kupil tiez kvoli tej pazbe,paci sa mi ten styl.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

lovec dakujem pekne... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"