České revolvery Alfa-Proj

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Nie nemam. Zatial som ho nepotreboval, zvykol som si na rucne nabijanie. Na sutazi to stiham v pohode v casovom limite. :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ahoj ,Po prečisteni som zobral po mesiaci zo skrinky revolver a ze sa na to pozriem a čakalo ma nemilé prekvapenie. 1/ bubon nešlo odklopiť , teda veľmi ťažko (nie uvoľniť západku/poistku to išlo OK,) ale samotné vyklopenie ide zdrhávajúco po 1 cm po odklopení niečo veľmi to drelo po lepšom skúmaná na 99,9 % ihla-zapalnika je trochu viac vonku a strašne poškrabal bubienok kým som to niekoľko krát sa nsažil pootvarať :? , som strašne zdesený z toho a 2/ neišlo natiahnúť kohútik , jednoducho ako keby niekto s tým manipuloval alebo čo . tak psielam foto z bubienka.
Prílohy
IMG_20151223_192935.jpg
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Tipujem že bude niečo s ihlou udernika .
a to ne-/natahovanie , no neviem . som bezradny , ked som rozobral možno bolo niečo už zaseknuté alebo niečo vo vnutre zlé a keby som poskladal spať správne tak by to bolo OK. Len s tým poskladaním nemám skúsenosti , prosím dajte radu , link , ako dať späť správne odobratý pravý pliešok () .
vdaka
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Zatial som to rozobrate nemal. Vsetko funguje ako ma, takze nebol dovod. Po strelbe vzdy vycistim a to je vsetko. Skus tuto Tvoju situaciu odkonzultovat s vyrobcom.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Takze :
Odpísali mi z BRNA , ale ja si to neviem predstavit :
Dobrý den,

velice se omlouvám, ale zbraň je třeba doručit na servis do naší výroby - adresa níže.
Snad se podaří opravit i poškozený válec...

Hezký den Vám přeje
.....................
ALFA-PROJ spol. s r.o., Zábrdovická 11, 615 00 Brno
tel. : 519 790 918, 602 766 781
ludek.sevcik@alfa-proj.cz
www.alfa-proj.cz



=========== Moja odpoved je nasledovna ::::::

Dobry den
cez vikend sa mi podarilo rozobrate opraviť asi nasledovne -
1.
trochu som zbrusil , možno desatinku , z ihly udernika . takže bubon je OK a ako som predbežne skušal aj stiha dostatočne nabit do zabpalky naboja.
2. spravil som pomôcku z pliešku s hakom , ktorým som pritlačný piestik zatlačil a takto zatlačene som priložil pravu časť plechu a podarilo sa mi priskrutkovať . namazal som pred tým . a vizerá to veľmi sľubne . .Týtmo beriem na seba všetky záručné peripetie a problémy s tým súvisiace . hoci zdroj problému mi nie je celkom známi predpokladám že ten údernik sa "neviem prečo vysunul viac možno akurat " sa zabehol po 100 striel čo som doteraz absolvoval . a necelkom správnom mieste bubienka som naľahoval kohutik "nasilu " mohol sa ozub čo rotuje bubienok oddialil sa od - vyskočil z miesta a bol opo problemu ...
No neviem . Ale posielať to určite nie , ospravedlnujem sa . Pripadne keby to bolo niekto tu na vychode slovenska tak by som dosiel ale z Košic do Brna posielať revolver , to nie ...., neviem si to ani predstaviť .
Pripadne pokiaľ by niekto chcel v tejto veci v oblasti opravi ,..... rád mu poradim ,...... to v Košiciach ......
Poškrabaný valec zo zadnej strany to veľmi nevadi len je trochu estetickej jazvy na zbrani ale radu ako chemicky začierniť ba som prijal radu ----
zostavam s pozdravom
Gabriel
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Takže teraz je to perfektne ... trochu som sa doporozumel (ani neviem ako to napísať) pištolovemu mechanizmu . Je ale potrebne mať správne náradie . No čo už , už som viac skusenejší -- ale šlape to krásne podla toho sa dajú nastaviť gwiničske hodinky -- Boys takže tak , zostava mi ešte poškrabaný bubienok na zadnej strane . Ako sa to dá späť začierniť ? je na to určite nejaká chémia ... Stretol sa s tým niekto ?
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Adrian uz prebijas ? .32sw ?
Plánujem toho roku dokupit zariadenie na prebijanie , s matricami pre .32sw long a aj pre 7,62x39 neskutocné ceny . Radsej si kupim zariadenie a polotovary . Nieco uz mám vyhliadnute a informujem sa nadalej . Aj v tejto oblasti chcem vyssiu triedu .
A ten revolver je klasa , len ja neviem strielať :) , ale sa zlepšujem ....
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Odpovedal som do sukromnej spravy.
Používateľov profilový obrázok
bobo
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa bobo »

Mám revolver Holek 820 a chcem sa opýtať, či môžem použiť strelivo Blazer .38 TMJ pripadne JHP, alebo to radšej pri zinkovom ráme neriskovať?
Chcel som ich kúpiť, ale na nábojnici som si všimol vyrazené +P tak som radšej vzal SB FMJ, tie už mám odskúšané :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

"verím" že existujú užívatelia čo sú s 820 spokojný, čo sa mňa netýka hlaveň je zas mimo rámu posledné "lepenie" vydržalo cca 560 rán "obyčajných" 38SP takže skúsime radikálne riešenie buď "kontra" matku alebo úplný extrém "bodnutie" z čo pri cene toho rebolveru je to aj tak jedno.....

Keby som vedel čo to je zač tak by som ho zaradil na miesto najnudzovejsej núdzový resp. nekúpil vôbec.

No a k tým JHP je to na tebe neviem na aký účel si ho kúpil ak na "hranie" tak kľudne aspoň môžeš dať potom info koľko ich zniesol ak na nosenie....racej ich obíď.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Áno +P nieje "štandardná" munícia a už to tu bolo rozoberané viac krát v iných vlaknach a V tom štýle som aj odpísal že je to na každom, i keď holek je 50€ záležitosť( teda ak vôbec ešte ma takú cenu)nie ako "lepšie" značky revolverov.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ďalší problém,časom riešim svoje skvalitnenie sa v strelbe a dnes toto:
Po výstrele spúšť sa nevracia do pôvodnej počiatočnej polohy a neotočí bubon po natiahnutí kuhútiku .
Takže prstom dopomôžem ťuknúť dopredu cca 5-7mm. a vtedy už počas naťahovania kohútiku otočí sa bubienok.Náboje SaB .32L WC .Tak mám sa na čo tešiť . Má niekto nápad ako to riešiť : NIE zabaliť a poslať obchodníkovi = toto naposledy . Ale ked som dál pár bubienkov .32 LNR tak tento efekt sa nenastal. @@@@@@ . Neviem čo si mám myslieť .
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Obvyklý postup známy z vojny bol - vypucovať! :twisted:
Ako prvé by som teda celý mechanizmus poriadne vyčistil a namazal (a použil normálny slušný československý Konkor, nie dajaké hnusné imperialistické blafy :!: ).
Potom (ak nezabralo) by som venoval pozornosť pružinám.
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Daj preč valec, aby nezavadzal, odmontuj pravú pažbičku (prípadne aj ľavú, aby si zbraň lepšie položil) a daj dole pravý bočný kryt. (na nadvihnutie si pomôž napr tenkým nožíkom). Okrem tej dlhej pružiny vieš všetkým hýbať a dať nazad, keby aj niečo vypadlo. (pri odoberaní krytu si zachyť pružinku posúvača valca!) Ak si pochopil mechanizmus, musíš vidieť, prečo Ti to drhne a prečo Ti trčal zápalník. Hlavne už nič neskracuj a neobrusuj, samé sa Ti to nepredĺžilo. (zápalník je blokovaný pádovou poistkou, tú máš v poriadku, netlačí naň?) A černenie na valec kúpiš v každom zbraňovom obchode, len tie škrabance musíš najlrv zarovnať napr. jemným šmirgľom.
Opravám zdar!
P.S. Okrem pinzety a jedného tenkého klinčeka pri skladaní nepotrebuješ žiadne prípravky.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Vďaka, no uz som po tej operácii tiež trochu múdrejší. Ale zetak skoro bolo treba čistiť .cca 300 rán. Z ihli som trochu dal dole a .. Spravil som z pliesku jemným uhnutim na konci , na udržanie vnútornosti keď som skladal , niečo ako háčik.. Cez voľné dni to znovu detailné sa pozriem a prečistim to . co som ale vtedy spravil tiez Ale čo som chcel povedať a odkázať theplaky-ovi. že vdaka za cennú radu včera som dal 307 čo ma dalo na3 miesto. ,..,....... A mám dôvod na oslavu ,lebo je to prvá cenná medajla co som v tejto discipline vobec dosiahol... Este raz vďaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"