10mm auto

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Mozes trosku blizsie popisat to tvarovanie do klina? Alebo foto?
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

DT som zohnal "náhodou" za ktorú som vďačný. Je možné, že sa už nezopakuje.

Fotku sem vložiť neviem, pošlimi do PM!!! email na ktorý Ti ju môžem poslať. Tá fotka tvaru strely stojí za to, niečo podobné som za desaťročia, ktoré sa venujem streľbe nevidel.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

No pošli info do súkromnej. Dík...
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Cafte, nenarazil niekto v poslednej dobe na nieco zaujimave na kazdodenne nosenie? takze cena nerozhoduje skor dostupnost a legalnost.
Budem rad za kazdy typ. :-D
/municiu planujem nosit v G29/
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nic nove na trhu nie je. Takze stale ostava FMJ od tych troch-styroch vyrobcov.
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Tak aspon poradte co legalne a kvalitne v tejto razi nosite v zasobniku :-D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

P40L chuti vsetko, takze nosim Federaly, SB, skratka hocico co vlezie do zasobnika.
brada7
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa brada7 »

SB, FMJ, 1O mm auto, 180 grs, 18,90,-€ za 50 ks - B.Bystrica, Dolná ulica, predajňa Lesona
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

outdoorman:
Dnes som vyskúšal náboje 10mm auto Sellier Bellot 180 grainsové a Double Tap Hunter HardCast 200 grainsové
ako ti lietali? Mne, z noveho G20 lietali tie S&B 180 gr na cca 25m asi o 10 cm vyssie, ako Hornady XTP 180 a 200 gr. Strielal som s oporou. Tie Hornady isli tam, kam mali, zatialco S&B, ako pisem. Mam tritia od Glocka, pri nich si treba davat trochu pozor na musku (bodka na muske musi byt trochu "utopena" pri spravnom zrovnani mieridiel), ale dal som si zalezat. Sustrely boli ok, len ta vyska pri S&B..

edit - teraz som si uvedomil, ze Tvoj prispevok je o skuske rychlosti cez hradla - skusal si aj umiestnenie v terci? Jedna sa mi hlavne o tie S&B...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Čo môže spôsobiť že strela ide vyššie ako štandardne?
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

Moze to sposobit vela roznych faktorov,

ale, ako pisem, strielal som s oporou a Hornady pri dvoch roznych gramazach (180 a 200 gr) lietali zhruba rovnako, zatialco S&B 180 gr, pri zhodnej gramazi s jednym z nich, lietali vyssie. A to maju Hornady vyssie rychlosti..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A ja som sa chcel dozvediet tie faktory a nedostal som nic.

Predsalen sa bavime o kratkej vzdialenosti, ze by to znamenalo ze a) ostatne znacky co ti lietaju "dobre" su riadny balisticky shit, alebo b) SB vynasli sposob ako z hlavne vystrelit a strela zabudne na gravitaciu a vyleti dohora. Predsalen 10cm na 25m sa mi zda dost, este ked PPU je dost obdobne strelivo.

Urcite sa s nami podel o poznatky ked prides na to cim to je sposobene.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mesi napísal:Predsalen 10cm na 25m sa mi zda dost
Mne ani nie, bežne sa stretávam (napr. pri 9L a 22LR) s rozdielom 5 cm hore-dolu aj na 10 metrov. Rovnaká zbraň, len strelivo rôzne. A myslím, že ani jedno z toho streliva nemusí byť nutne "balistický šit".

Nie som balistik, príčin to podľa mňa má viacero.
Ako hlavnú by som (hlavne pri streľbe z ruky) tipoval rýchlosť prachu resp. rozdiely v čase, za ktorý strela opustí ústie hlavne.
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

Najprv som vystrielal 50 ks S&B - priebezne som kontroloval terc - lietali hore, ako pisem, co som pripisoval tomu, ze este nemam navyk na tritia od Glocka, takze som postupne "zjemnoval" musku, az kym nesli do stredu. Potom som napaskoval Hornady, no a pri tomto zrovnani mi Hornady lietali dole. Takze som precizne zrovnal mieridla do roviny - Hornady uz lietali do stredu, ale po napaskovani S&B som bol zase na tom istom - precizne zarovnanie, vsetky zasahy hore... Mozno ze som natrafil na nejaku seriu, kde experimentovali vo Vlasimi s nejakym rychlejsim prachom, ako pise yarco.. Uvidim, ako to bude dalej. Len ma zaujima, ci tu nie je niekto s podobnymi skusenostami..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ešte mi tak napadá, či to nemôže byť strelcom. Predsa len rozdiel XTP vs. hocičo ostatné čo sa u nás vyskytuje je rozdiel asi ako .357 vs. .38 a tak by strelec mohol skrátka strhávať viac ako bežne.

Ak by si mal štandard glock mieridlá a lietalo by to hore je pochopiteľné, doteraz som ten Gastonov zámer nepochopil a sám mám so štandardnými glock mieridlami triafať. Chce to zvyk. Teória sú snáď ale už normálne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"