Zatvaraci noz na kazdodenne nosenie

pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Super cena, ale tie zúbky narobia paseku vo vrecku - viem o čom hovorím. Ak nôž na každodenné nosenie, tak musí byť hladký a zaoblený po celom obvode (v zatvorenom stave samozrejme :lol:).
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Super cena, ale tie zúbky narobia paseku vo vrecku
Kúpil som pred časom v jednom železiarstve@com. Šiel som tam kvôli niečomu inému, no ako som ho zbadal pod sklom, tak ma hneď zaujal. Cena bola cca 6€, čiže žiadne riešenie.
Zúbky nejak neriešim, nakoľko henten nožík nenosím po vreckách. Buď je šmarený v aute alebo v taške na zbraň.
Reže fólie jak šarkan v obchoďákoch.. 8) :P
Do lesa mám iný vercajk :wink: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... &start=480
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Posledný rok a pol dávam najčastejšie prednosť nožu Kershaw Clash. Nie je to ten najkrajší kúsok do zbierky, ani najdrsnejší pracant, ani nevyzerá tacticool. Ale na EDC je skrátka dobrý. Vo svojej cenovej hladine (medzi 40 až 50 eur) patrí medzi to najvydarenejšie. Rozumne zvolená oceľ i ostatné materiály, kvalitné spracovanie, dobrá ergonómia, asistované otváranie, žiadne vôle tam, kde byť nemajú, klip umožňujúci nosenie v štyroch rôznych polohách... Nebojím sa odporúčať.

https://kershaw.kaiusaltd.com/knives/knife/clash
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Tak som si pozeral kadejake EDC noze a dosiel som k jednoduchemu zaveru - Victorinox BANTAM na kluce.
Vyzera to velmi civilne ked ho v praci otvorim, lebo rozbalujem novu klavesnicu, alebo potrebujem zatiahnut skrutku na zastene v open office a podobne.

Preto BANTAM, lebo ma ocko na nosenie na klucoch. Zaujimavy by bol aj CADET, ale 30e som zan nechcel dat.
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

Dobre ze si mi ho pripomenul, dcera ho niekam oné. Maly sikovny nozik, dokonca som s nim presiel v prirucnej batozine cez US customs. Na nezaplatenie je az zubne sparatko.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

S nožmi na nosenie je to ako s pištoľou, vždy ju treba, keď ju človek nemá... Takže keď to človek má nosiť, tak to nesmie zavadzať a byť opacha, pretože to človek po čase začne nechávať doma. Preto polka ľudí končí pri Glock 43, hoci pár rokov dozadu sa im aj G19 zdala malá:-)

Preto už asi 13 rokov nosím nožíky od spyderca.

Najskôr enduru, a potom už asi 8 rokov niečo ako https://www.spyderco.com/catalog/detail ... -Blade/334 (nie som si istý, vyzerá to rovnako)
Je to fakt ľahučké, ploché a dobre na klipe padne do vrecka na rifliach. Mam asi 20 zatváracích nožíkov doma a nikdy som nič iné von nebral okrem prípadov, ked môj nožík "rybka", ako ho manželka nazvala, bol niekde zapatrošený.

Nosím ho fakt roky úplne všade a je tak nenápadný a tak "neotravný" vo vrecku, že aj po rokoch koľkokrát rozmýšľam, že čím niečo odrežem a pritom je nožík vo vrecku...

M.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak já si v rozmezí 14 dnů pořídil tyto dvě ZT :-) Nosí se krásně, nijak neomezují, prostě spokojenost. Jen vždy dilema, který vzít :-)
Prílohy
ZT.jpg
ZT I.jpg
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Jen pro upřesnění, ten horní je ZT0804CF Zero Tolerance Rexford Framelock CF a ten spodní je Zero Tolerance 0452cf Sinkevich s35vn blackwash cf handle sprint run
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Krasne kusky, akurat ja si nejako neviem zvyknut na fakt, ze sa otvaraju flipperom. Teraz nemam na mysli nejake pouzitie v obrane, ale aj so skrehnutymi alebo mokrymi rukami. Ja preferujem kolik / dieru.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Pro mě je naopak fliper nejlepší řešení. Zkoušeno i v rukavicích a naprosto bez problémů. Např BM 710 s kolíkem se mi otevírá podstatně hůř.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"