Nighthawk custom 9 mil.

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Nighthawk custom 9 mil.

Príspevok od používateľa dirty harry »

http://www.nighthawkcustom.com/revolvers-5/sky-hawk-9mm

Toto je moja predstava nosiť v nohaviciach.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

mal som v rukach povodnu verziu od kortha s bocnymi railami http://www.korth-waffen.de/de/modelle.html#sky_marshal a neoslovila ma. krasne spracovany ale s podivnou estetikou. bez railov vyzera ovela lepsie. volil by som ale radsej J frame Smitha.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Alebo aj toto https://www.smith-wesson.com/firearms/p ... -25-barrel a je to univerzál, aj keď nie do vrecka, ale slušné opaskové kožené vyrieši aj nosenie.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

aaaa niekto ma fazu "revolver v lugri je dobry napad" :lol:
mna to preslo pomerne rychlo. :?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Je medzi nimi aj dosť zaujímavý cenový rozdiel.
Ktovie, koľko by tu stáli v €...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Smitha by vedel doviest Frano. Cena sa oproti US obvykle nafukne o dve az tri stovky euro, niekedy aj menej. Minuly rok mi takto na osobitnu objednavku prisla jedna kratka vec z US a bolo to cenovo v poriadku. Kvoli licencnemu konaniu a cakacke vo vyrobe ale dodanie trvalo viac ako pol roka od objednavky co je objektivny fakt s ktorym sa nic neda robit.

Doviez Korth z nemecka uz taky problem nebude, ale cena je vysoka.

Odporucam hodit ockom aj na lugrovy revolver of Alfy. Kedysi mali model s klasickym aj so skratenym valcom vo viacerých dlzkach hlavne. Neviem ako su na tom teraz.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

boris napísal:aaaa niekto ma fazu "revolver v lugri je dobry napad" :lol:
mna to preslo pomerne rychlo. :?
Prečo? Nepodelíš sa o zážitky, dojmy potažmo "prújmy"?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

dirty - nic tragicke, prevazne subjektivne dovody. mal som vyhliadnuty jeden taurus v lugri na ktorom sa mi pri testovacej strelbe po troch valcoch uplne rozhodilo casovanie tak som ho nevzal a myslienku som celkovo opustil. ono to teoreticky vyzera ako dobry napad ale popravde, paskovat naboje do klipov alebo inak vyrazat nabojnice z valca nastrojom sa ukazalo ako oser ktory mi vadil. priebeh vystrelu z lugra je v revolveri taky nejaky divny. IMHO to ma cele zmysel iba z logistického hladiska ked sa inak neda (vid napr. druhovojnove SW v .45acp a pod.) a pre IPSC koli moznosti rýchleho prebitia krátkeho naboja v klipe. dobry dvojcinny trojpalec v 357mag/.38spl je ako univerzal lepsi a mna potesi ovela viac.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Aha, asi rozumiem. Zamyslel som sa nad nosením revolveru v 9 mm, a tieto tu spomenuté modely mi pripadali ideálne vzhľadom na ich tvar, veľkosť aj prevedenie. Nestrielal som doposiaľ 9 mm z valca, asi treba skúsiť najprv.
Samozrejme ja tiež dávam vždy prednosť .357 mag, nosenie je ale iná disciplína.
V Tvojom prípade asi hneď zo začiatku nebolo šťastné ísť práve cestou Taurusu do 9 mm. Keeeby si dal Colt, SW alebo Alfu, možno by Ťa chuť dodnes neprešla?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

to nebolo Taurusom. vedel som ze Taurus je vstupenka do loterie a nemusi sa podarit, ved preto som aj najprv dobre vyskusal. zistil som vsak, ze mi nevyhovuje celkovy koncept revolvera na pistolovy naboj z dovodov popisanych vyssie. po roku nosenia SP 101 v 357mag som sa vratil k pistoliam a revolvery mam uz len ako (velmi oblubene) nacinie pre rekreacnu strelbu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"