Prebíjanie 44 RM.. kvalita nie kvantita

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Nechcem mat blbe poznamky, ale ocividne ti chybaju zakladne udaje o tom ako sa prebija a co vsetko k tomu treba. Ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem. Navrhujem dalej pokracovat a ujasnit si pojmy cez sukromnu spravu alebo odporucujem pozriet nejake stranky ci videa ohladom prebijania.

Matrice: na tvoje/nase ucely jednoznacne stacia LEE 4 sadove karbidove marice. Su to vlastne "formicky", ktore su vnutorne tvarovane tak, aby sa v nich vykonal pozadovany pracovny ukon. Tieto matrice sa pouzivaju takmer u vsetkych rucne ovladanych lisoch, pokial vyrobca konkretneho modelu vyslovne neuvedie, ze do jeho vyrobku treba kupit specialne matrice (Dillon to tak ma).
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Čo su Matrice viem.. co to som si z netu stihol naštudovat aj ked urcite mi dost info chyba..
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Téma je už staršia, pre mňa však momentálne nadobudla aktuálnosť, pretože sa mi nazbieralo dostatočné množstvo hilzní, aby to už stálo za prebitie. Vybral som si v rámci kalibru skôr ľahšie strely Sierra Tournament Master FPJ 220grs., ktoré sa už vyrábajú dlho a sú osvedčené ako na terči, tak aj na zveri. O pohon sa postará Vihtavuori N105 a zápalky obligátne CCI 350 Magnum. Doteraz som strieľal najmä fabrické Fiocchi SJSP 240gr., s ktorými som bol spokojný. Od Sierry očakávam rovnako dobré a lepšie výsledky. A to aj pri streľbe na dlhšie vzdialenosti. Ilustračné foto pre potešenie nasleduje (revolver je ešte zahnusený od dostrieľavania Fiocchi SWC 200grs.):

Obrázok Obrázok
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

lovec, ideš prebíjať kvôli cene, či výkonu? Ináč absolútna fabrická brutalita nie je Fiocchi, ale Geco a Hornady.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kvôli presnosti. Cena sa pri použitých komponentoch blíži cene fabr. náboja...
GECO už nekúpim ani omylom, aby z jedného balenia nevystrelilo 6 nábojov, tak to je trošku silné kafe.

Som zvedavý, čo sa z toho revolveru bude dať vydolovať, mám taký jednoduchší tripod pre streľbu z krátkej s oporou. V Senici som skúšal gongy na dvesto a tristo metrov, ktoré tam mali povešané (zmenšené torzo) a keď som po dvoch-troch ranách odladil eleváciu, tak to išlo v pohode. Uvidím, čo to povie na papier. Hlavný limitujúci faktor budú moje oči a mech. mieridlá.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

N-105 je dobr volba. Mozno by som to porovnal este s N-110.
Pokial to chces na vykon tak by som u 4" iiel do tazsej strely, ale aj takto to svoju robotu urobi.

Pokial s tym ides skusat long range revolver tak ti asi nemusim predstavovat studie, ktore tomu venoval Elmer Keith. Ja som si od neho zobral tie rysky na muske. Na 200m s 500 SW Mag. bez problemou zasahuje torzo.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

aký minimálny twist je potrebný na ustabilizovanie tejto strely ? https://leeprecision.com/mold-6-cav-c430-310-rf.html
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

Zdravím...Páni, náhodou dáta na prebíjanie - strela Frontier .44 300grs FP, prach LOVEX D037.2, navážka a hádam aj dľžka.....
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

lovec v roku 2017 napísal:Téma je už staršia, pre mňa však momentálne nadobudla aktuálnosť, pretože sa mi nazbieralo dostatočné množstvo hilzní, aby to už stálo za prebitie. Vybral som si v rámci kalibru skôr ľahšie strely Sierra Tournament Master FPJ 220grs., ktoré sa už vyrábajú dlho a sú osvedčené ako na terči, tak aj na zveri. O pohon sa postará Vihtavuori N105 a zápalky obligátne CCI 350 Magnum. Doteraz som strieľal najmä fabrické Fiocchi SJSP 240gr., s ktorými som bol spokojný. Od Sierry očakávam rovnako dobré a lepšie výsledky. A to aj pri streľbe na dlhšie vzdialenosti...
Pouhých pět let... mi stačilo na to, aby som si konečne prebil pár nábojov. :lol: :lol: :lol:

Dĺžku náboja som si prečítal v manuáli Sierra - 1,6", čiže cca. 40,6mm. Hodil som to do QL, pozrel nejaké zdroje (vcelku bieda, čo sa týka tejto kombinácie strely a prachu...avšak na moje prekvapenie bola táto kombinácia v príbalovom letáku k matriciam LEE, tam bolo maximum 18,8gr.) a pre začiatok som si pripravil štyri navážky 17,6-1,9-18,2-18,5gr. N105. Veľmi ľahký krimp s osadzovacou matricou, iba 1/4 otáčky.
Navážkam som LabRadarom nameral z 5" laufu rýchlosti od ca. 438m/s až po 451m/s pri najsilnejšej. Vystrelené hilzne vyzerali OK, takže ešte by to znieslo pridať trošku na navážke, alebo na krimpe. Znovu som nenašiel nejaké referencie ohľadom rýchlosti strely a tejto dĺžky hlavne. :roll:
Dúfam, že ďalšie patróniky sa mi podarí vyskúšať ešte v tejto pětiletce. :lol:


Obrázok
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

A hmotnosť strely? Lebo keď 240 gr. tak ti muselo "trhať" ruku, ... 240 gr. s 5 " bbl. predstavuje už pri 438 m/s "plnú paru", 451 m/s už si "cez" tlak. Ináč mám dosť nábojníc, keď treba ... 220 gr.?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vyššie v citácii - 220gr Sierra FPJ. Díky za ponuku, ale hilzní tu mám plné vedro.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Hej, tých 220 gr. som si rýchlo všimol, veď sme to boli my, čo sme sa pred časom o tom bavili. Pokiaľ ide o výkon, si už vysoko, nešiel by som ďalej. Hornadyho .44 Mag 225 gr FTX LEVERevolution je laborovaný naplno, na revolveri so 4 palcovou hlavňou dosahuje strela rýchlosť 1332 fps, teda 406 m/s a 1202 J.
https://www.luckygunner.com/lounge/357- ... r-actions/.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Výkonovo ísť vyššie už neplánujem. Snáď jedinú referenciu som našiel v manuáli k matriciam Lee, ako maximum sa tam uvádza 18,8gr N105 pre 220gr. plášťovanú strelu a rýchlosť 1542 fps. Neudávajú však dĺžku laufu...
Teraz to bolo všetko len tak narýchlo z večera do rána. Zopakujem to ešte raz, skúsim rovnaký a o niečo silnejší krimp, pomeriam náboje, či sa neposúva strela atď.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

lovec napísal:
lovec v roku 2017 napísal:Téma je už staršia, pre mňa však momentálne nadobudla aktuálnosť, pretože sa mi nazbieralo dostatočné množstvo hilzní, aby to už stálo za prebitie. Vybral som si v rámci kalibru skôr ľahšie strely Sierra Tournament Master FPJ 220grs., ktoré sa už vyrábajú dlho a sú osvedčené ako na terči, tak aj na zveri. O pohon sa postará Vihtavuori N105 a zápalky obligátne CCI 350 Magnum. Doteraz som strieľal najmä fabrické Fiocchi SJSP 240gr., s ktorými som bol spokojný. Od Sierry očakávam rovnako dobré a lepšie výsledky. A to aj pri streľbe na dlhšie vzdialenosti...
Pouhých pět let... mi stačilo na to, aby som si konečne prebil pár nábojov. :lol: :lol: :lol:

Dĺžku náboja som si prečítal v manuáli Sierra - 1,6", čiže cca. 40,6mm. Hodil som to do QL, pozrel nejaké zdroje (vcelku bieda, čo sa týka tejto kombinácie strely a prachu...avšak na moje prekvapenie bola táto kombinácia v príbalovom letáku k matriciam LEE, tam bolo maximum 18,8gr.) a pre začiatok som si pripravil štyri navážky 17,6-1,9-18,2-18,5gr. N105. Veľmi ľahký krimp s osadzovacou matricou, iba 1/4 otáčky.
Navážkam som LabRadarom nameral z 5" laufu rýchlosti od ca. 438m/s až po 451m/s pri najsilnejšej. Vystrelené hilzne vyzerali OK, takže ešte by to znieslo pridať trošku na navážke, alebo na krimpe. Znovu som nenašiel nejaké referencie ohľadom rýchlosti strely a tejto dĺžky hlavne. :roll:
Dúfam, že ďalšie patróniky sa mi podarí vyskúšať ešte v tejto pětiletce. :lol:


Obrázok
Prečo si nedáš sústružené ľahšie monolity a napeckuješ to rýchlosťou oveľa vyššie v prípade ak predpokladám správne, že to chceš do lesa ako záložnú zbraň?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vôbec to nie je vylúčené, len som sa k tomu ešte neprepracoval. Revolver nosím so sebou do lesa stále, no a na tréning a na nosenie som si jednoducho vždy kúpil fabriku Fiocchi s 240gr. poloplášťom a bolo vystarané.
Teraz som si viac-menej zo srandy urobil tieto Sierry. Mám ich 500ks, takže mi to chvíľu vydrží. Popritom môžem skúsiť aj nejaké monolity, otázka je, že čo sa podarí zohnať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"