LOS-SK - Pravidlá

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Pri pocte ran je stale problem:
mensie situacie pri rovnakom pocte ran = viac rozhodcov alebo sa striela do 6 tej.
Ono 8 ranova situacia sa nestreli za polovicny cas od 16 ranovej... je tam rezia (priprava strelca, presun, vyhodnotenie atd).... takze pristup ze male stage a strielaju sa po zmene zas je narocnejsie na cas
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

podla mna ma LOS (aspon trochu) navodzovat realne situacie. Neviem si predstavit pri realnej obrannej situacie (snad nikdy nenastane) presviedcat pachosov ze je vas sice 25 ale ja mam subcompact na 10 ran, tak chodte 15 ti domov ...

Ak mam subcompact, tak si aspon realne vyskusam, ako som schopny riesit situacie (aspon odobne ako) v praxi. Ked mam 10 ran, tak aj v reale budem mat 10 ran. Komplikovane ? tak bud sa to naucim, alebo viem co mozem cakat a vymenim zbran.

takto to vidim ja. Len ja beriem LOS ako specificky trening, nie ako sutaz. A hlavne beriem LOS ako zabavu.

co mi vadi nie su pravidla, ale skor prehnana snaha ojebabravat pravidla niektorych jedincov, pripadne pristup niektorych rozhodcov. Ale kazdy sme nejaky. Vzdy si svoje ponosy vyriesim priamo na mieste. V kazdom pripade velka vdaka kazdemu kto prilozi ruku k dielu aby som sa zabavil. DAKUJEM!
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

@Raven:
1) aby sme boli fer, realna obranna situacia je tak 2-3, max 5 pachatelov .... tu sa trochu miesa na LOS realita a ... value for money.... ono 6 stagov po 6 ran v cachticiach by bolo ekonomicky nerealne pri pocte ludi co by asi prisli, ze ano :D

2) ad pristup sutaziaich a rozhodcov - pri sutaziacich sa snazime, je tam DQ, trvame na skytom atd .... ale rozhodca tiez nie je vsade...
ad pristup rozhodcov - treba dat vediet co vadi, nevravim ze dame za pravdu ale ked nevieme ze je kritika nevieme s tym pracovat
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

samozrejme, ze realnu situaciu nikdy uplne nedosiahnes. Ale celkom dobre sa to blizi a clovek je nuteny uplne inak reagovat a postupovat a riesit nieco nezname. To je z mojho pohladu prinos a vyhoda LOS.

Individualne postrehy davam vacsinou vediet. Vzdy je co zlepsovat a kazdy (vratane mna) je schopny spravit blbost :-)
Venc0
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa Venc0 »

Keď je správny fun-faktor, stačí aj jeden páchateľ a k nemu napríklad neterč na lanku, že ano 8)
rico
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa rico »

@Raven:

Súhlasím s tým že pri LOS súťažíme sami proti sebe a ide hlavne o tréning a zábavu, s tou úpravou kategórie som to myslel tak, že ak už má LOS nejaké pravidlá tak nech aj sú k niečomu dobré.

Keď to beriete tak, že súťažím s tým čo nosím a je mi jedno čo majú ostatný, tak prečo rovno nezrušiť kategórie krátkych zbraní a mať len jednu kategóriu, "krátka zbraň".
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja by som do pravidiel zaviedol novy typ terca - ozbrojeny pachatel a pokial v nom nebude aspon jeden zasah tak situacia sa hodnoti 0 bodov. Nie ze by to sucastne pravidla nepovolovali, ale zostavovatelom situacii by to mohlo pomoct zvazit ci nerobit situacie trochu komplikovanejsie na zvazovanie.

Osobne sa mi pacilo (tusim v presove) neozbrojeny pachatel, kde zasah do alfa bol 1 bod a zasah do charlie 5 (body si presne nepamatam).
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

telra napísal:@Raven:
1) aby sme boli fer, realna obranna situacia je tak 2-3, max 5 pachatelov .... tu sa trochu miesa na LOS realita a ... value for money....
Bohužial si si ľudí rozmaznal a chodia na dlhšie situácie :? Je to veľká škoda, že sa vytráca tá prapôvodná myšlienka obrannej streľby. Namiesto toho tu sú kktini ako zelená v. červená kartička :roll: Kto si už len týmto potrebuje riešiť komplexy ako viac dojbkat strelca a potom mu s veľkou pompou ukazovať ako dojekazil parkúr :?: :roll: :twisted: Ak po tomto túžite chodte k Emilovi do RS na Extrém a tam vás tieto chute veľmi rýchlo prejdú, keď sa nájdete na konci výsledovky. Bohužial, raz ste tam boli na okukoch a pochytali ste odtiaľ akurát tie najväčšie nepodarky :roll:
Vašu robotu si vážim, je to v podstate obeta a fajn osvetová činnosť len si to kazíte prehnanou iniciatívou prinášať do obranných situácii niečo čo skôr patrí do counterteroru alebo práce J. Bonda.

Na záver pre lepšiu predstavu prikladám toto videjko na inšpiráciu: https://youtu.be/sfyZjdLdQk0
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Ked raz budu rozhodcovia a staff na aspon 10 stagov, s prehladom
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Dve informacie ohladom roku 2018,
1) k pravidlam - na stranke su nove pravidla na rok 2018 + prehlad podstatnych zmien
http://los-sk.sk/index.php/rulebook/index

2) k terminom na rok 2018, su vyhodene terminy poharovych pretekov
http://los-sk.sk/index.php/competition/index
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Pridanie sekund povazujem za dobre rozhodnutie. Snad sa bude strielat pomalsie a s vacsou preciznostou.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Zacina sa dalsie kolo revizie pravidiel, ak mate nejake pripomienky, do cca 15teho septembra mate moznost sa vyjadrit, ci uz sem alebo na adresu lossk.vladoz@gmail.com
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

Tento rok som začal s Los-sk a prekvapilo ma (RTFM), že penalizácia za zásah neterča je podľa pravidiel +10 sekúnd ale na brífingu hlavný rozhodca ohlásil +20 sekúnd a aj mi tých 20 sekúnd za 1x zásah neterča prirátali. Otázka, pravidlá takto môže ohýbať hlavný rozhodca na každej súťaži?
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

Podla aktualne platnych pravidiel na rok 2018 je: 37.1.g - zásah neterča +20 sek. za každý zasiahnutý neterč
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Pravdepodobne si to mylis s "miss", za ten je +10
Bod 37.1, pismeno d) je miss, pismeno g) neterc
aktualne pravidla 2018 http://www.los-sk.sk/index.php/rulebook/nextyear

Ja som inak tiez zacal s LOS az tento rok, ako to bolo s netercom po minule roky mili harceri?
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"