9mm Luger

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

mesi:
neviem v čom to je, ale jednoducho ked robím mierenku a naládujem origo napr. SBčka tak rozptyl je omnoho lepší ako ked tam dam Aresy

Mam jednoducho takú skúsenosť a podotýkam, že som neni zas žiadny začiatočník.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Sellier Belloty nepadaju ani kolmo k zemi volnym padom, od nich horsie strelivo je len strakata fazula do gumipusky...
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

to som napísal iba ako príklad, skrátka hocičo továrenské ked tam dám tak je presnejšie ako Ares, a to som už Aresy vybuchal kvantá
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Hm. Škoda že si to nejako nemeral. Hodil by sa taký poznatok. Rátam že keď si to porovnával s "fantickými" tak si neporovnával fabricke 146gr+ s Aresami 124gr (hodnoty vymyslené ale viete kam smerujem).

Podotknem že súťažne som myslel dynamickú streľbu, nie mierenku. Možno mierenkarsky je to strelivo ozaj nevhodné.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

mesi:

vždy ked porovnávam tak strelivo rovnakej váhy striel a samozrejme klasika ogivály, iba jednoducho rôzne značky

inak čo sa týka dynamiky tak sa s tým dá vcelku
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

S Ares strelami sa mierenka strielat da..

Do pistole som pouzival ich 124gr FPNG CEPRX strelu
- presnost bola velmi dobra (lepsia nez tovarensky celoplast, avsak ciste olovo mi chodi presnejsie)
- tato konkretna strela je bez mazacej drazky = ma najdlhsiu vodiacu cast z celeho sortimentu

Do revolveru som pouzival ich 148gr WC Pb strelu:
- presnost bola vynikajuca (ale na druhu stranu spravit zly 38mickovy naboj je uz tak trochu umenie)
- s touto strelou som mal streleny SVK rekord ktory bol platny asi 2 roky, pred pol rokom ma prestrielal kolega z Kosic, takze ten potencial presnosti tam urcite je (su to tie ich klasicke olovene "sulceky")

K pouzitiu striel od ARESu na mierenkarske ucely nemam vyhrady, su to sikovne navrhnute strely. Presnost streliva vsak nevzchadza len z jeho konstrukcie ale aj z toho ako kvalitne boli vyrobene a tu by som si dovolil jednu osobnu skusenost ked sa ku mne raz dostala krabicka 124gr FPNG v EPRX prevedeni (CEPRX co pouzivam bezne ma epoxyd aj na dne strely vs EPRX ma dno strely obnazene = je vidno olovo). V tejto jednej krabicke som nasiel asi 3-4 strely ktore mali v spodnej (obnazenej) casti na povrchu ocividne bublinku - ktora ma samozrejme vplyv na polohu taziska. Ked som si nasiel 3x bublinku na povrchu, ktovie kolko takych bubliniek moze byt zaliatych vo vnutri strely. Moj nazor je ze Ares ma na svoje strely slusny odbyt, a obcas si mozno nemoze dovolit liat do kokil olovo s takou teplotou aku si to vyrobny proces vo vztahu ku kvalite vyzaduje.
- stalo sa mi to len raz a bolo to uz davno, netvrdim ze to nemohol byt ojedinely pripad, takze na zaklade tejto ojedinelej skusenosti nepausalizujem.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

napadla ma teraz jedna vec, aby sme boli v obraze a to, že je rozdiel používať ich strely či už EPRX alebo CEPRX a prebíjať si sám a rozdiel kupovať už nakomplet nimi prebitý náboj, tam bude trošku rozdiel v tej presnosti :wink:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

K ich Lugrom sa nemôžem vyjadriť, ale strely ARES používam 180grs .401-ky FP BB EPRX a 78grs 7,65-ky RN FB NG EPRX. Presnosť v .400-ke porovnateľná so 180 grs TFMJ FP od LOS. H&N Sport 180grs TFMJ HS HP robia mierne lepší sústrel - aby aj nie ked sú skoro raz tak drahé. U 7,65 Br môžem porovnať iba s pôvodnou a novou S&B produkciou fabrického streliva, kde nieje +/- rozdiel v presnosti. Pre mňa vcelku slúšné strely na tréningové postrieľanie.
zzolikk
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa zzolikk »

roman napísal:Sellier Belloty nepadaju ani kolmo k zemi volnym padom, od nich horsie strelivo je len strakata fazula do gumipusky...
Na margo tvojich strakatých fazuliek... Myslím, že so strelivom od S&B žiadny problém nie je. Teda určite nie s jeho presnosťou (ani so spoľahlivosťou som nemal osobne žiaden problém, pokiaľ si odmyslíme tie sypance POLICE z pred pár rokov).
Strieľané na 25 m v stoji bez opory.

Len tak mimochodom, pri tejto streľbe boli použité náboje, ktoré v roku 2016 pozbierali z maďarskej diaľnice, takže nejde o žiadnu "prvú triedu".
http://www.teraz.sk/zahranicie/slovensk ... lanok.html
Prílohy
S&B FMJ 124gr na 25m
S&B FMJ 124gr na 25m
S&B FMJ 124gr na 25m
S&B FMJ 124gr na 25m
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Pekne!
..smiem sa spytat z akej zbrane to bolo strielane?
zzolikk
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa zzolikk »

Strieľané to bolo z 1911ky.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

páni, aké sú aktuálne ceny lacných lugerov v BA, prípadne TT? chcem aspoň tisícku...
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

124gr/8g ZVS Luxuryguns - 0.19€/kus, krabicky po 50
124gr/8g SB Hermes - 0.20€/kus, krabicky po 50; 0.19€/kus krabicky po 250

Bral som z tychto svoch, ostatni maju na internete ceny, ak by si to chcel pozriet inde.
Merick
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa Merick »

Selliery v 250-krabickach po 0.18 za kus v Hermese ak zoberes 2000 aspon. Zbrane Trnava dava 3% zlavu pre clenov LT (dufam ze si), co vedie k cene tych istych balenych po 250 za jeden kus 0.188. Mozno by sa tiez dali ukecat na rovnych 0.18 ak zoberies viacej.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Podniková predajňa ZVS v Dubnici nad Váhom:
- 124gr/8g - 0,20 €/kus, krabičky po 50 ks za 10,- €
- kartón: 20 krabičiek po 50 ks = 1000 ks za 200,- €
(sypané v sáčkoch už definitívne skončili)

P. S. : - na slovenskú produkciu lugrov zo ZVS zabudnite..., už ide výlučne o macedónske náboje! :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"