Akú výzbroj?

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

Nevidim vyhody takehoto noza oproti beznemu ... iba ze by si musel prejst detektorom kovov .... nehovoriac o tom ze to musi byt tupe jak *** ved to ten papier skor trhalo ako rezalo ...
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

to už radšej pobehám po lese a pohladám pazúrik alebo obsidián... Ten je aspon použitelný.
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

https://www.youtube.com/watch?v=nwPJJD-WCQY taketo nieco by bolo super. :D stoji necelych 5000 ceskych dukatov.

a este https://www.youtube.com/watch?v=0ewFnoXM_6c
Používateľov profilový obrázok
bebe lili
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa bebe lili »

Moja voľba pri maximálnom počte troch zbraní by bola:

1. Glock 17 (Truglo TFX mieridlá, 6 zásobníkov, plus nejaké svetlo)
2. Sa vz 58 so sklopkou (6 zásobníkov, nejaké náhradné súčiastky, taktický popruh plus baterka)
3. Ruger 10/22 VLEH Target Tactical, .22LR (optika s priblížením 4 až 8, taktický popruh, 6 zásobníkov)

Ak by som mohol ešte niečo prihodiť k hore uvedeným, bolo by to toto:

4. AR 15 (16 palcov hlaveň, puškohľad 1 -6 priblíženie, svetlo, offset pevné mieridlá)
5. Nejaká Pištoľ 22LR
6. Remington 870 Express Tactical Magpul
7. HK 417 (18 palcov hlaveň, atď)
8. Glock 43
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ruger 10/22 by som radšej v klasickej verzii ako vhel. Načo ťahať v WTSHTF situácii ďalšiu ťažkú pušku. Máš už predsa vz 58 so 6 zasobnikmi.

Takéto zoznamy prečo nie, ja by som tam dal aj "lovecku" v .243r alebo. 308w.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Chcem si kúpiť nejaké barokové naboje do zásoby, nie na šport.
Hľadal som po internete aké je lovecké využitie brokovnice.
Niečo viac podrobné ako je toto:

Doporučené použitie je nasledovne.
1,5 - 2,75 mm športová streľba
2,75 – 3,5 mm bažant, kačica, sluka
3,5 – 4,5 mm líška, zajac
5,1 mm líška
5,1 a viac vlk

Plánujem 3mm a 4mm - môj odhad je, že vtákov a zajacov bude viac ako jeleňov a diviakov.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Staré príslovie praví, osmička brok (3.5mm) po celý rok.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak niekto počíta, že pri WTSHTF prežije vďaka lovu zveri, odporúčam mu, nech si zistí, aké sú početné stavy zveri v okolí. Možno bude nemilo prekvapený. Zvlášť, ak si potom do rovnice dosadí počet poľovníkov v okolí a príp. ako neznámu uvedie počet pytliakov, aktívnych aj potenciálnych. Ak ho ani to neodradí, nech sa hlavne naučí, čo so zverou bezprostredne po ulovení a tiež ako spracovať a skladovať divinu. Inak veľmi rýchlo prejde na bobule, korienky, červíky a larvy...

Nič v zlom, ale survivalisti aj "survivalisti", čo máte nulové skúsenosti s lovom, fakt radšej upierajte svoje nádeje (pre prípad WTSHTF) k rybárčeniu než poľovačke.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Je pravda, že skúsení poľovníci a pytliaci budú vo výhode.
Ja chcem mat výhodu pred zvyškom.
Pripraviť si pár skatuliek brokovych nabojov na lov vtakov/zajaca premna nie je náročná investícia, ale chcem si pripraviť správne.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Suhlasim s tym co pise vyssie Jack.
- ak by som vsak uz polovat musel, bola by to malorazka.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Theplaky, ak si trúfaš, v pohode. Na usmrtenie väčšiny druhov u nás žijúcej zveri malorážka stačí. Teoreticky. V praxi by som sa ale bál nekonečných dohľadávok. Nielen nekonečných, ale často asi aj neúspešných.
:wink:
Steff, ak chceš mať výhodu, potom sa nauč, čo s tými zajacmi a vtákmi, keď ich strelíš. No a pokiaľ ide o tie zajace, ich početné stavy za posledné dekády rapídne klesli takmer po celom našom území. Nechce sa mi teraz hľadať presné údaje, ale pre ilustráciu: tam, kde sa pred 30-40 rokmi strieľali na spoločných poľovačkách stovky kusov, sa dnes strieľajú desiatky. Tam, kde desiatky, dnes už len pár jedincov. Samozrejme, sú aj výnimky, kde tie stavy neklesli až tak rapídne, ale moc ich nie je. To len aby si bol v obraze.
8)
Keďže sa tu preberajú WTSHTF scenáre a pojednávame o prežití, potom by som povedal, že pri veľkej množine extrémnejších scenárov výraznú výhodu nebudú mať ani tak poľovníci, ako pytliaci. A to najmä tí, ktorí vedia zver uloviť aj bez toho, aby na ňu vystrelili. Týmto, samozrejme, nechcem nikomu radiť, aby svoj "tréning" či "prípravy" zameral práve týmto smerom. A naozaj verím, že nemusím zdôrazňovať prípadné trestnoprávne následky, ak by to niekto za súčasného stavu skúšal. Keby sa tu predsa len zjavil niekto v stave právneho bezvedomia, odporúčam naštudovať si Trestný zákon, predovšetkým § 310!
:P
Na druhej strane, nemá zmysel si robiť ilúzie, čo všetko by sme si ulovili, keby sa niečo zomlelo... A to sme ani len nenaťukli množinu scenárov, pri ktorých by sa zver nedala konzumovať, alebo by sa nedalo vyjsť na lov.
:twisted:
No jo, už predtým som tu odporúčal rybárčenie. Rybárčenie...
:lol:
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Odrat zajaca je asi fakt to najjednoduchsie, co sa da. Sam som mal tuto (ne)milu povinnost u nas doma prakticky od detstva.

Ale aj tak si myslim, ze nikto vlastne neodpoveda na zakladnu polozenu otazku:
Steff napísal:Chcem si kúpiť nejaké barokové naboje
nieco od Rubensa asi :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ubik napísal:Odrat zajaca je asi fakt to najjednoduchsie, co sa da.
Ale prd. Zdá sa to jednoduché, lebo si (podobne ako ja) od mala sledoval otca/deda/strýca ako sa to robí a potom si to robil sám. Dnes sa tomu hovorí transfer know-how :wink:

Jasné, zajac je jednoduchý hlavne v tom, že je malý a ľahký na manipuláciu. Ale je aj tam pre neznalého x vecí, ktoré môže pokaziť a ovplyvniť tým použiteľnosť, trvanlivosť a chuť mäsa aj vnútorností. Nehovoriac o kožušine, ak by ju chcel ďalej využiť.

Treba sa na to pozerať aj v kontexte SHTF, keď sme v takej téme.
Keď dnes doma nestečiem králika z krvi, pri vyvrhovaní prerazím všetky črevá a ako bonus aj žlčník, tak to celé len poriadne vyumývam vo vode, hodím mäso do mrazáku, potrhanú kožu do smetiaku a v podstate som ok.
Keď to isté spravím niekde v lese, v teple, časovej tiesni a bez vody, budú to problémy navyše.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco, aj preto (hoci nielen preto) sa zajace na poľovačkách nevyvrhujú. Hlavne sme sa ale vrátili k pointe...
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"