Prepis zbrane

ciknoro
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 8 years

Prepis zbrane

Príspevok od používateľa ciknoro »

Zdravim,
nie je mi par veci jasnych tak sa radsej opytam. Mam zbran registrovanu v KE ale potrebujem ju prepisat na osobu, ktora je KE Okolie. Co vsetko je potrebne vybavit?
Odhlasit zbran v KE a len prepis na PZ KE Okres?
Vrela vdaka.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Zbran kategorie C - pridete spolu na policiu so zbranou, vypises tlacivo o prevode zbrane kategorie C, odovzdas preukaz zbrane.

Zbran kategorie B (A) - pridete spolu na policiu so zbranou, vypises tlacivo o prevode zbrane kategorie B (A) - (folklor), odovzdas preukaz zbrane - kupujuci musi mat nakupne povolenie.

Kupujuci v oboch pipadoch ma rovnaku povinnost - zaregistrovat v zzakonnej lehote u seba na okrese zbran.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Až na zbraň kat. C to sedí. Viď par. 12 - tuším ods. 3.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Link na tlacivo zo stranok MinV - Ohlásenie prevodu zbrane kategórie C
ciknoro
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ciknoro »

Dakujem pekne za pomoc.
meno112
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa meno112 »

A ako je to pri predaji zbrane kat.D, ktora ma vydany preukaz zbrane?
ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ipa »

Ak hovoríme o zbrani kat. D, ku ktorej bol vydaný preukaz zbrane, tak musí ísť o zbraň uvedenú v §7 ods.1, písm. d) - expanzná zbraň, ktorá bola upravená zo zbrane kategórie A, kategórie B alebo kategórie C. Sú to jediné zbrane kat. D, ktoré podľa §37 ods. 1 podliehajú evidenčnej povinnosti.

Podľa §14 ods. 2: Ten, kto nadobudne vlastníctvo zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. d), je povinný nadobudnutie vlastníctva zbrane ohlásiť policajnému útvaru podľa miesta pobytu do siedmich dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva zbrane; zároveň je povinný v tejto lehote predložiť zbraň na zaevidovanie (§ 37).

Postup je teda takmer identický s prevodom vlastníctva zbrane kat. C s tým rozdielom, že ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru. Takéto ohlásenie (predávajúceho) v prípade prevodu zbrane kat. D nie je potrebné.
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Rad by som otvoril túto tému.

Vedel by mi niekto poradiť, kde zoženiem tlačivo na prevod vlastníctva zbrane kat. B? Neviem ho totiž nikde nájsť.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zrejme najjednoduchšie na oddelení dokladov príslušného ORPZ, kde je zbraň evidovaná.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Mne ho dal priamo policajt napr.
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Chcel som prísť s už pripraveným, aspoň z mojej strany, no všade vidím len na prepis zbrane C. Takže asi skutočne jedine na oddelení
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Navyše, čo oddelenie to iný formulár. Prišiel som do KE s formulárom vyplneným v Prešove a dostal som na vyplnenie iný. Košický :) Nič v zlom, je to otázka pár minút a nemám s tým problém. Len nechápem, prečo nemajú na stránke MV SR jeden vzor pre všetky oddelenia rovnaký.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

rôznych formulárov je na stránke MV SR kopa, ale aj tak si oddelenia robia vlastné... asi tzv. miestny folklór...
ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ipa »

No a aby to bolo ešte zaujímavejšie, tak Ti prezradím, že raz som pri prepise zbrane kat. C priniesol vyplnené tlačivo, ktoré som si predtým doma vytlačil zo stránok Ministerstva vnútra, v pohode mi ho zobrali a o pár týždňov neskôr, keď som predával ďalšiu zbraň kat. C, tak mi policajt na oddelení bez slova predložil svoj formulár, hoci som mal aj tentokrát so sebou vytlačený a vyplnený taký istý ako predtým. Takže je to nielen o konkrétnom oddelení, ale aj o konkrétnom policajtovi, ktorý Tvoju žiadosť preberá. Jednoducho som prepísal údaje z môjho tlačiva do toho nového, kvôli takejto prkotine sa mi nechcelo policajta presviedčať, aby mi zobral už vyplnený formulár. Stálo ma to asi 60 sekúnd času naviac, takže žiadna katastrofa :-)
Pedro662
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Pedro662 »

Steff napísal:Zbran kategorie C - pridete spolu na policiu so zbranou, vypises tlacivo o prevode zbrane kategorie C, odovzdas preukaz zbrane.

Zbran kategorie B (A) - pridete spolu na policiu so zbranou, vypises tlacivo o prevode zbrane kategorie B (A) - (folklor), odovzdas preukaz zbrane - kupujuci musi mat nakupne povolenie.

Kupujuci v oboch pipadoch ma rovnaku povinnost - zaregistrovat v zzakonnej lehote u seba na okrese zbran.
Nazdar.
Kde v zakone o zbraniach a strelive sa uvadza ze prevod vlastnictva zbrane kat. C sa ma udiat na policii predavajuceho? Zakon hovori len o ohlaseni prevodu do 7 dni od jeho uskutocnenia, ako predavajucim tak aj kupujucim, tlacivom zo stranky MINV.
Tak ako to teda je? Musim s predavajucim ist na,, jeho" policiu?
Kua chlapi, v sobotu som si robil plany ze,, zbehnem" z KE do TN... :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"