9mm Luger

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mozno pomoze:
1.) Pre Sa vz. 23/25 sa uvadza ustova rychlost strely 380m/s (predpokladam ze 7,5g).
2.) Max CIP komorove tlaky su 35k pre 9L, resp 38,5k pre 9L+P vs 36,3k PSI pre Tokareva.
3.) Do pumpiciek sa udajne robilo strelivo ktore spolahlivo rozoberalo pistole vz. 52=tie tlaky u toho Tokareva mohli byt este o nieco vyssie..
4.) Skusal by som laboracie s prachmi pomalsimi od D-036 v kombinacii s tazsou strelou (pomaly prach=neskorsi nastup Pmax, tazsia strela=trva jej dlhsie nez opusti hlaven=na vratne ustrojenstvo posobi energia plynov o nieco dlhsie)
5.) Priskripnutie nabojnice vo vyhadzovacom okienku (FTE) moze mat na svedomi prilis silna vratna pruzina, avsak aj zaver otvarajuci sa s prilis malou razanciou=nbc na vyhadzovac nenarazi dostatocne razantne a cez vyhadzovacie okienko sa dostava len lemravo a tak ju vracajuci sa zaver este stihne.
6.) Neviem ako vyzera vyhadzovac na pumpicke ale ak by bol trochu dlhsi nabojnicu by zacalo vyhadzovat skor a vracajuci sa zaver by ju uz nemusel stihnut zachytit.. (Tokarev nbc je od 9L o celych 6mm dlhsia, zodpoveda tomu i rozmer vyhadzovacieho okienka takze predlzeny vyhadzovac by zavadit nemusel..)

..ber to vsak len ako prvoplanove uvahy, osobne skusenosto s prebijanim 9L do samopalov ci prestavbou vz. 24/26 nemam.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

sandium: zasobniky mas prisposobene na luger?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Nie. Zasobniky su povodne teda 7.62x25
Da sa s tym nieco robit?
Inak tovarenske ZVS naboje to strielala bez závad. Tie su ale aj poriadne nadupane ked ich obcas vystrelim z pištole.
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

4,9grn BA9 s 124grn FMJ strelou (OAL 29,2) je podla mojich skusenosti malo aj pre niektore pistole (resp. nove nevybehane , este s tuhymi vratnymi pruzinami) a mozno to je prave aj tvoj problem. Bezne laboracia pre 124grn FMJ strelu s BA9, ktoru robim je okolo 5,2grn, pre karabinu kludne az 5,4grn.... ani pri takejto laboracii som este nevidel znamky vysokeho tlaku na zapalkach.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

simulácia z QL:
140gr FMJ V319322 + 6.2gr D036, OAL 30.05mm. = Pmax 35003 PSI, 407m/s, 744J. Z laufu dlhého 25cm. Treba ale skontrolovať či komora vezme taký OAL, lebo ak záver dorazí projektil na CIP dĺžku vyletia tlaky na 37kPSI.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

MareC3k napísal:Bezne laboracia pre 124grn FMJ strelu s BA9, ktoru robim je okolo 5,2grn, pre karabinu kludne az 5,4grn.... ani pri takejto laboracii som este nevidel znamky vysokeho tlaku na zapalkach.
S niektorou šaržou Ba9 pri 124gr. strele som nevedel dosiahnuť ani Minor factor. Keď som sa pred dvoma rokmi bavil s p. Marcinkom (pre menej znalých výrobca Alsa Pro) a on vtedy dával Ba9 5,6gr pod 124gr. strely.

Vôbec by som sa nečudoval keby s 4,6gr. nábojnice ešte poriadne podfukovalo.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

124gr FMJ a 4.8gr BA9 este podfukuje.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Ako píše theplaky: dlhší vyhadzovač. A pomalší prach tiež prispieva, hoci nie je nutnosťou.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tu som našiel tabulku ....dole v texte kde 23/25 je o niečo ťažší ako 24/26 .... žeby tokarev mal ľahší záver ale silnejšiu pružinu? To len špekulujem. Potom by mohlo stačiť(pomôcť) skrátiť vratnú pružinu.

http://www.rucevzhuru.cz/index.php/tech ... a-uzi.html
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

DeSade napísal:
theplaky napísal:
DeSade napísal:.. na rad prichádza D30.
*S30

..no ja neviem. Pozeral som si aj tabulky Accuratu a S-011tka je vykonovo niekde medzi ich Nitro 100 a Solo 1000 - a zodpovedaju tomu i navazky. Sleduj si tie tlaky lebo podla mna sa hras s ohnom :D :wink:
http://www.accuratepowder.com/wp-conten ... _Web-1.pdf

Mozno Ti nepoviem nic nove, ale pri rychlejsich prachoch (ako su aj brokove) ma Pmax rychlejsi nastup nez u pomalsich a tak byva nepisanym pravidlom ze davaju aj nizsie ustovky. 140gr nieje lahka strela a tak tvoja snaha vyzmychat z nej PF 125+ moze bezpecne fungovat len do urcitej chvile (lebo Pmax).
Mne by tak stačilo tesne nad PF 126. Ale vidím, že podľa tbl. je to skôr tesne pod.
Odskúšané SOLO 1000 resp. S015 Lovex.
Pri navážke 4,2gr, 8g AOL 29,4 mm, FMJ SaB strele a Fjoky sirke úsťovky priemer 320 m/s. Horenie čisté avšak nie tak ako s S011 čo sa týka oblačnosti. Pretlakovanie na zápalkách slabé, resp. totožné znaky ako s navážkou 5gr BA9 s totož. komponentmi.

Čo som prelúskal US fóra tak písali, že je rozdiel v starej a novej receptúre pre Solo 1000 . Pretože som našiel (mnohokrát) aj 4,5grn. pod 147grn FMJ strelu :shock: Len teraz zistiť kt. sa drží Explosia.

Ďalej som zvedavý na Nitro 1000 a Solo 1250.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

identifikoval som viac problémov:
1, slabá pružina v zásobníku. Náboje v tom hrkocú ja kostlivci. Písal som do nejakej firmy čo robí pružiny....80 EURO!!!!! za 1 ks pružiny bez DPH...ponuka čo mi prišla. keby sme boli v krčme niečo by som na ich adresu povedal....neviete o niekom kto robí pružiny v normálnej cene? treba dať do zásobníka silnejšiu
2, vyťahovač. niektoré nábojnice ktoré spôsobia zádržku majú len malý odtlačok či jak to mám nazvať zo strany ako je zápalka. prosto a jednoducho ich nezachytí a nevyhodí, zamotajú sa v cykle prebitia a zádržka je na svete.
3, vratná pružina. Asi je silná, hovoril som s puškárom, na sústruhu vie urobiť pružinu s menším vinutím, nebude taká hustá (podľa mňa laicky povedané lebo o pružinách viem trt makový). Puškár si na to trúfa (aj na ten vyťahovač)
Teraz používam D037.1 (Acurate 7) 5,5 grainu výška Mongelovej EPRX 147 gr na 28,4 mm. Ten náboj je výborný má razanciu, prepočítane cez QL .
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

scandium napísal:identifikoval som viac problémov:
1, slabá pružina v zásobníku. Náboje v tom hrkocú ja kostlivci. Písal som do nejakej firmy čo robí pružiny....80 EURO!!!!! za 1 ks pružiny bez DPH...ponuka čo mi prišla. keby sme boli v krčme niečo by som na ich adresu povedal....neviete o niekom kto robí pružiny v normálnej cene? treba dať do zásobníka silnejšiu
ked najdes firmu co vyraba pruziny, daj echo. Do Dillonu mi treba na zapalkovac a nie som ochotny kvoli tomu kupovat cely servisny set!!! (len za 35€)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Chlapi pruzinu by som cez vyrobcu neriesil - treba sa obratit na distributora a zo sortimentu si vybrat pruzinu podobnych vlastnosti ako ma ta povodna (ak to nieje vyslovene nejaky atyp..).
Vyrobca si do cenotvorby okrem ceny materialu (centova polozka) vzdy premietne aj cenu za nastavenie stroja - a tieto vysoke fixne naklady v konecnom dosledku cely nakup (jedneho kusu) nehorazne predrazia.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

No len mi porad, ze kde najst nejakeho predajcu pruzin.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

oslovil som KOPR s.r.o. zatial bez odpovede. Od inej firmy som dostal ponuku 80 EURO za pružinu...blázni ...inak je to firma PFS!!!!!

Martin Slezák
konateľ firmy KOPR, s.r.o.



KOPR, s.r.o.
Janka Kráľa 599/3
Brezová pod Bradlom
906 13


tel.: 034 62 42 722
mobil: +421 908 748 699
e-mail: KOPR@slovanet.sk
web: http://www.vyroba-pruzin.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"