Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

.. keby si videl v akom tricku vosiel minule DeSade do picerky na obed, nemal by si pochybnosti k akemu klanu patri :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes napísal:yarco, no da sa to ceknut v zrkadle...
... S tym nakrcenim to tak jednoducho mam ...
Ak ti to takto stačí, ok, tvoja vec.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

To ako vnímaš seba je celkom odlišné od toho ako okolie vníma teba.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Toto uz aspiruje na nejaku vychodnu filozoficku mudrost :D

V reale co napisal Yarco, plne suhlasim. Zvrchu to vyzera inak ako spredu, ako zboku. No a ked sa do AC oprie vietor (alebo staci batoh na pleciach co vytahuje tricko) tak bez ohladu na to ci nosite roky a ste zvyknuti, garantujem ze priebezne budete sledovat ci nieco nevidiet. A stane sa, ze to vidiet niekedy fakt riadne aj cez to tricko.

Potom jeden nevie, ci mu zenska cumi na rozkrok alebo na nieco ine…
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

yarco, len pre istotu - nie som z tych, ktori nosia skryto len formalne a v skutocnosti im to je jedno, pripadne im imponuje, ak ludia vedia, ze tam je zbran. V rozumnych medziach sa snazim urobit vsetko pre maximalne ukrytie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To som ani nechcel naznačiť.

Len ma život naučil, že vie byť pestrý a ťažko predvídateľný v detailoch a že občas stačí málo, aby veci bežne fungujúce zrazu vypálili trocha inak.
Preto by som mal veľké zábrany nosiť zbraň v polohe, kde si väčšinu času bez šmátrania rukami po bokoch/chrbte v podstate nemám ako overiť, nakoľko dobre je skrytá pred pohľadmi okolia v tej ktorej situácii (oblečenie/podmienky/aktivita). Čo je samozrejme čisto moja osobná vec, YMMV.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Kazdy rozumne uvazujuci, co nepotrebuje frajerit sa stara o to, aby to nebolo "formalne" skryte, ale realne.

Ostatne, mozme sa len dohadovat, ci pred casom ten zadrzany na demonstracii (vraj) "Slusne Slovensko" to tiez nemal len tak "formalne". K tomu ultra tacticool look a hliadka hned vedela koho kontrolovat.

Takychto po BA poslednu dobu stretavam nejak casto, to vylieza z TCA ci odkial?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak si dobre spomínam na dotyčného spoveď (tuším aj tu na WF), prezradila ho podľa všetkého kombinácia "taktického" oblečenia (kapsáče atď.) a prefláknutej Falco tašky na zbraň. Pre civila nič výnimočné, pre aspoň trocha zorientovaného policajta či strelca jednoznačný kandidát na venovanie zvýšenej pozornosti.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

yarco: v suvislosti s tym co pises vyssie sa mi vybavila scena z (dobreho) Netflixovskeho serialu "Altered Carbon" (vid nizsie) :D
all: ..inak v com nosite tie lupary, skorpiky a stribogy prihlasene na A? :D

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

az taky dobry nebol, ale ten ruksak ostane nezabudnutelny.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

theplaky napísal: all: ..inak v com nosite tie lupary, skorpiky a stribogy prihlasene na A? :D
No, ja sice karabinu na A prihlasenu nemam, ani inu normalne dlhu, ale ak toho netrepem viac, tak v puzdre na raketu na squash. Bark s 220 mm hlavnou tam vojde, aj 58 so sklopkou a 2 zasobnikmi a pri troche snahy aj rozlozena 16tkova AR-15 :)
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

To ked tak citam ... do notebookoveho ruksaku na 17" bez problemov vlezie Galil SAR so sklopenou pazbou a k tomu niekolko zasobnikov (podotykam ze zbrane mam v CR a aj na nosenie pisane vsetky). Kamarat ma na svoju M14 gitarove puzdro, dalsi zase nosi pumpu vo floorballovej taske. Ale nazvime to spravne skor transportom :mrgreen:. Dalsiu notebookovu tasku co mame doma deti volaju (b)"Uzi tasticka" - pretoze tam perfektne vliezla po zlozeni sklopky UZIna. A ktosi zo znamych spominal ze sa v okoli vyskytuje aj nejaky masochista co nosi pod bundou S61ku na popruhu na hrudi :roll:.

Vaznejsie - som trapne konvencny, pod bundou 4" GPcko na 4 hodine v opaskovom (Sickinger pripadne Falco) a v lete nosim 2" SPcko na appendixe (IWB Falco). Vhodne volne kosele v pohode kryju aj to opaskove ale to co si dovolim v chladnejsom pocasi s bundou by som v lete prave koli zavanom vetra nerobil. Aj pri vyliezani z auta sa moze kosela poodhrnut. Fajn je pri teplote ked to este nie je na bundu kombinacia tricko + vesta (aj ked USAci to volaju "shoot me first", u nas to zatial takyto dojem nebudi, clovek skor vyzera ako starnuci otec rodiny).
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Čím som starší ale hlavne čím viac viem lepšie a lepšie strielať, tak nosím menšie a menšie zbrane. :D Asi za chvíľu si ju pichnem do zadku :lol:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Konecne revolverista :D Ale to GP 4" vsetka cest. Ja moj SW 686 skryto viem nosit len velmi tazko (parka) a vobec to nie je pohodlne. Mas to OWB alebo zvladas aj IWB?

Vsetci tu riesia nosenie v lete, ale ja mam vacsi problem v zime. Skryt zbran viem samozrejme lahko, ale tasenie cez vsetko oblecenie, parku atd. je skutocne tristne. Ja by som potreboval nieco male skor na zimu, aby som si to dal do vacku parky. Ako to riesite vy?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

V zime podobne ako v lete. Pištoľ na apendixe a bunda s obojstranným zipsom. Pri bunde do pásu nemusíš riešiť ani obojstranný zips.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."