Najdenie osoby (?vysielac?)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Som myslel že si hovado a dal si link na článok kde dala deťom po krabici durexov.

Keď sme pri tom trackingu tak nezabúdajte aj na nepríjemnú možnú súdnu dohru - aj keď už som nejakú dobu nečítal nový článok o problematike (napr. v DE) kde je problém s rôznymi wearables/tracking dieťaťa cez mobil - lebo súkromie.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

erebos: asi pred rokom som ich kupoval na aliexprese - konkretne tieto sa zhodou okolnosti daju pekne zasunut a nosit v molle vazbe: https://www.aliexpress.com/item/12-4-2- ... autifyAB=0
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

theplaky: ty buď kludný- teba by musela riešiť "ťažká partia", čo sťahuje trezory. Odhadujem, že deti budeš mať tiež trochu nad mieru 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

roman napísal:- pokrytie 3G/4G
Nezabúdať na staré dobré 2G (vrátane GPRS/EDGE), z pohľadu pokrytia je stále numero uno obzvlášť v rurálnych oblastiach. Navyše 3G pôjde behom pár rokov do kytek.

theplaky napísal:Ak by sa obeti (nejako) podarilo dostat sa k platobnemu terminalu stacilo by aby k nemu prilozila tu botu aby bola lokalizovana :mrgreen:
Toto ale nie je moc pravdepodobný scenár, že? :wink: Že by sa obeť únosu naďalej pod kontrolou únoscov (inak by len jednoducho odišla alebo spustila randál) dostala k terminálu.

Som si teraz predstavil, ako ma únosci celého oblepeného patex páskou ťahajú stredom Kauflandu, lebo si zabudli kúpiť pagáče a kofi na raňajky :D
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Yarco situacia aku popisujes moze nastat kludne aj pol roka po unose .. napríklad pri nejakom prevoze na ine miesto, na benzinke na ktorej sa musia zastavit aby doplnili PHM - a vyprazdnili mocaky..
Trpezlivost ruze prinasa - netvrdim ze ta platobna karta je sposob ako osobu lokalizovat v priebehu par najblizsich hodin :wink:
Dalsi sposob ako tu kartu "vyuzit" je nenapadne ju na takej benzinke podsunut nejakej dochodkyni a zasepkat "POMOC" - ak pani nebude moc senilna, vsimne si v akom aute dievca odchadza (typ, farba, SPZ) a ak bezodkladne upovedomi chlpatých (ktory si vdaka cislu karty daju veci do suvislosti) zachrana sa odrazu stava realnejsou.

* aby bolo jasne nesnazim sa tu prezentovat nazor ze ak maju unesene osoby v bote kreditku tak je ich mozne lokalizovat - len tvrdim ze vdaka tak nenapadnemu a lahko schovatelnemu predmetu sa tu otvaraju moznosti ktore by tu doteraz neboli :wink:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nerobte si deti. Máte po starostiach. :lol:
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Alebo ich drzte pod zamkom: https://en.wikipedia.org/wiki/Fritzl_case
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Chcel som vinní pivnicu, ale uprednostnil som rodinu.

Otázka "sledovania" ci monitorovania dieťaťa ma okrem bezpečnostných výhod aj svoje etické a výchovné (minimálne) sede zóny.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ja som asi pred piatimi rokmi na jednej škole riešil stratené 7 ročné dieťa, ktoré opustilo brány školy no domov sa nedostavilo..
Posledná osoba ktorá ho videla som bol ja a ako na potvoru sa jednalo o malé cigánča. Na hysterický telefonát jeho zákonného zástupcu budem ešte dlho pamätať..
Nakoniec sa našiel cez cestu v akvaristike.. Dementi ho nechali dve hodiny kukať na rybičky. Pred tým si údajne stihol pobehať po mestskom parku, tržnici a bohvie kde všade..
U niektorých detí by dáky GPS lokátor bol určite vhodným nástrojom pre ich monitoring pohybu v mimoškolskom čase..
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

tomas120 napísal:...
U niektorých detí by dáky GPS lokátor bol určite vhodným nástrojom pre ich monitoring pohybu v mimoškolskom čase..
Som rád, že nevyrastám v tejto dobe... :oops: :mrgreen: :P
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Synovi som kúpil tieto hodinky.

Až raz išli do Trebišova na futbalový turnaj. Volám mu na ne, kedy sa vrátia, nedvíha, pozriem do apky, hodinka je v Trabišove (mapa z Googlemap).
Volám trénera, a oni sú už v buse, na ceste domou niekde v PO. Aj so synom.
Ďalšie už nedostal.
Ak by tu hodinku niekto chcel, niekde pri pizzerii oproti štadionu, keď ju niekto za dva roky nenašiel, je tam. :D

https://www.aliexpress.com/item/Slimy-Q ... 312486bb86
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"