Otázky z knižky a bližšie info ku nim

Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

Zamex vdaka za tie otazky.
To je teraz nejaky "novy set" otazok, alebo sa este stale davaju na skuskach tie z knihy, alebo je to nejaky "lokalny" pristup?
Používateľov profilový obrázok
Zamex
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Zamex »

Vraj od oktobra cize uz teraz su platne tieto nove otazky vseobecne. Tvrdila policajtka na zbranovom v TT, ktora mi ich dala.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

zostáva už len vytvoriť alternatívu k súčasnej knižke na prípravu žiadateľov, nakoľko jej autori sú ťažko mimo realitu a problematiku.
Thibir
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa Thibir »

B-14 B.2 Vymenujte súdy na účely Trestného poriadku.
§ 10 Výklad niektorých pojmov

(4) Na účely tohto zákona sa súdom rozumie okresný súd, krajský súd, Špecializovaný trestný súd a Najvyšší súd Slovenskej republiky (ďalej len "najvyšší súd").
Používateľov profilový obrázok
Zamex
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Zamex »

Thibir Obrázok

Ja mam termin 25. oktobra a bezpecne uz budem skusany z novych otazok.
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Dnes som sa zastavil na oddeleni zbrani a streliva v BB a bohuzial je to pravda, od oktobra su v platnosti nove otazky, v akom rozsahu mi páni nevedeli povedat.Cize diky moc Zamex za tie ktore si pridaval.Verim, ze pomozu :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A som zvedavý na základe čoho budú posudzovať správnosť odpovedí keď aj doteraz správna bola tá, ktorá bola z knihy. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Zamex
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Zamex »

otazka: Moze sa drzitel zbrojnej licencie dopustit priestupku?
Ja myslim ze ano, §69 zakona 190 priestupky vymenuva, nepise ze su to iba priestupky drzitela ZP.
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Skusim pouzit sedliacky rozum:

§ 28 vymenuvava povinnosti drzitela ZP. Pre drzitela zbrojnej licencie je tu obdobny § 35. A v nom mas 1 b, kde sa hovori:
b) zabezpečiť, aby zbraň alebo strelivo držala alebo nosila fyzická osoba, ktorá je k držiteľovi zbrojnej licencie v pracovnom pomere, obdobnom pracovnoprávnom vzťahu alebo členskom pomere a bola držiteľom príslušnej skupiny zbrojného preukazu,
Zbrojna licencia teda iba (podla mojho skromneho nazoru) pridava dodatocne povinnosti jej drzitelovi, nad ramec povinnosti drzitela ZP.

Stale je tu vsak povinnost zabezpecit, aby osoba, ktora zbran fyzicky drzi alebo nosi, mala aj zodpovdajucu skupinu ZP. A na tuto osobu sa teda vztahuje aj § 28.
Thibir
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa Thibir »

áno, môže.

podľa § 69 ods. 1 písm. a) sa priestupku môže dopustiť hocikto, držiteľ ZP, licencie aj nedržiteľ
podľa písm. b) každý, kto poruší odkazované ustanovenia, časť z nich odkazuje na povinnosti držiteľa ZP, časť odkazuje na povinnosti aj držiteľa ZP aj licencie.
podľa písm. c) každý, kto urobí nepravdivé čestné vyhlásenie (tam neviem, či držiteľ licencie nejaké vyhlásenie dáva)
podľa písm. d) každý, kto poruší inú povinnosť danú týmto zákonom, opäť to môže byť držiteľ ZP, licencie alebo hocikto iné.
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Nie, nemoze. Dopusta sa správneho deliktu (par. 68)
Používateľov profilový obrázok
Zamex
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Zamex »

Vdaka za odpoved! :) Dnes som si to vytiahol, je to ten spravny delikt.
Skusku som spravil (B,E,F) v Trnave, dakujem vsetkym za pomoc.

Dolezita info pre buducich ziadatelov: na aktualne otazky ani nevyjde knizka, pretoze od januara budu opat nove otazky!
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Zdravim, v novych otazkach je otazka B-17:
"Dopúšťa sa držiteľ skupiny C zbrojného preukazu priestupku, ak viditeľne nosí na opasku krátku guľovú zbraň?"

Vo vypracovanych novych otazkach je uvedene, ze "nie". Ale podla mna je to zle polozena otazka. V otazke nie je definovane, ci sa jedna o vykon povolania alebo ci tu zbran nosi niekde vonku. Tym padom by sa priestupku dopustil (a hned viacerych, kedze ma skupinu C)

Viete mi na to prosim odpovedat? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Držiteľ ZP skupiny C môže nosiť výhradne zbraň zamestnávateľa - teda iba v súvislosti s výkonom povolania. A povolanie sa vykonáva "niekde vonku" napríklad dotovanie bankomatov či prevoz hotovosti!!!
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Ok, dakujem. Takze odpoved je, ze sa nedopusta priestupku. Zapamatam si.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"