Glock 19X

erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Cerstve osobne skusenosti :

- klasicky Glock, nic noveho, neurazi ale ani neoslni
- spolahlivost : 250 ran bez zavad /Gecco/
- potesi moznost prisposobenia rukovete a hlavne "bobry chvost", ktory markantne zlepsuje drzanie zbrane
- spust bola podla info 2,5 kg, ale oproti klasickej bol chod taky meksi - prijemnejsi. Dramaticka zmena to ale nebola
- presnost : klasicky Glock, pre potreby sluzobnej zbrane postacujuca.

Osobne dojmy : nepovazujem zvoleny koncept za nieco uzasne. Dlha zasobnikova sachta zlepsuje samozrejme uchop, ale zaroven je tym prvkom u pistole, ktory je najdolezitejsi pre skryte nosenie. centimeter navyse je proste vidiet... Ked uz mam mat dlhu rukovet tak si kupim zbran s dlhym zaverom z dovodu dlhsej zamernej.

Osobne by som isiel bud do Full size G17, alebo do compactu G 19...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Táto X vetva Glockov je podľa mňa koncept šitý primárne pre ozbrojené sily, nie pre civilov a ich skryté nosenie.
Konkrétne všade tam, kde sú síce spokojní s veľkosťou/hmotnosťou/presnosťou G19-ky, ale niektorým ich "vojakom" je tá búchačka jednoducho malá do ruky. Kapacita navyše je k tomu len bonus.

Mne je 19-ka akurát do ruky, v tenkých Mechanixoch tak na chlp. A mám odhadom stredne veľkú pracku (L).
Takže chápem, že všetkým chlapom s lopatami namiesto rúk a prípadne v rukaviciach musí byť 19-ka trocha malá.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Tiež sa mi zdá, že je to dokonalá kombinácia nevýhod G17 a G19. Veľká na skryté nosenie ako G17, ale s kratšou hlavňou a zámernou ako u G19. Pre ozbrojené zložky tiež nemá zmysel skracovať záver. Pri otvorenom nosení na veľkosti až tak nezáleží.
Ak niekto nosí zbraň za gaťami a miluje obrovskú rúčku G17-ky, tak by to dávalo určitý zmysel. Máš veľkú rúčku a zároveň menšiu šancu, že ti dlhý záver pritlačí gule o stoličku (sedadlo v aute, sedlo na motorke...). Myslím, že viete o čom píšem :-)
Inak v tej kombinácii veľký zmysel nevidím...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Vidis, a napriek tomu je o 19X zaujem a predava sa. :D
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

To mate ako BMW X6, nedava zmysel, nikto ho nepotrebuje, ale kazdy ho chce ... zrejme standardna vlastnost Xov ...
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Čosi na tom bude. Mam BMW X6, lebo sa mi páči. Nehľadám za tým žiadny rozumný dôvod. Asi by som ho aj tak nenašiel :D Tak neak to bude aj s tou pištoľkou :lol:
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Mne osobne 17tka sadne do ruky tak akurat a 19 je uz mala. S 19tkou si ale omnoho pohodlnnejsie sadnem. Dokonca mi vyhovuje aj ten "notch". Farba je len plus, nemusi byt vsetko nudne cierne ;)

Stale treba pocitat s tym, ze cela ta specka bola sita na mieru nejakeho vladneho kontraktu a tie iste rozmery mali v podstate vsetky zbrane co sutazili. Ak chce objednavatel kupit pol miliona kusov, tak mu fakt vyrobim co si ziada a nebudem ho presviedcat o nejakej pravde :D Ten koncept sa asi aj ujal, kedze dostali feedback podla ktoreho urobili 43ku.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Nie 43 ale 45
marwinzv
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa marwinzv »

Chcel by som vedieť ako sa chová táto 19x s prebijanymi strelivom či stym má niekto skusenosti. Ďakujem.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Tak ako každá iná zbraň. S normálnym prebijanym normálne strieľa.
Naposledy upravil/-a Peter Elektro v 06 Mar 2020, 11:05, upravené celkom 1 krát.
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Prebijane z MMStrelnice v Trnave, cca 6000 ks a vsetko OK. Problem je skor v interfejse medzi zbranou a podlahou :D :mrgreen:
Henrich
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Henrich »

Zdravím kolegovia, mám vybavené nákupné povolenie a pôjdem si ho zajtra vyzdvihnúť a hneď by som chcel isť kúpiť Glocka 19. Neviete v akom režime budú teraz pracovať na úradoch ? Nechcem aby mi to povolenie prepadlo. ďakujem za odpovede
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

daj si rúšku na hubu a vybavíš všetko. My policajti budeme v práci aj keď budú sekery padať
Henrich
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Henrich »

Glock 19 je doma, dnes ešte fungovali normálne ale budúci týždeň už budú robiť v skrátenom režime asi 3 hodiny. Takže som to dnes vychytal.
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Zdravím chcem sa spýtať majiteľov G19x či sa u nich vyskytuje tzv. vločkovanie hlavne ako pri G19 čo som sa dočítal v príbuznej téme. Chcel by som si G19x kúpiť, ale trochu ma odrádza tento problém pri G19.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"