Problém so strielaním

patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Problém so strielaním

Príspevok od používateľa patrikv »

Zdravím, minulý týždeň som si kúpil perkusnú pušku Ranger od firmy Ardesa. Ale mám dosť veľký problém so strielaním. Vystrelím z nej dve strely a potom pred každou ďalšou strelou musím dať dole pistón a vyčistiť ho a nasypať prach inak nevystrelí.

Postup akým nabíjam pušku: Nastriekam do hlavne Konkor(alebo Balistol, záleží, čo mám po ruke) prečistím hlaveň pomocou oceľovej kefy(neviem ako sa to odborne volá) nasypem prach (pobúcham-možno príliš utláčam), piston(pobúcham), gula(deto), dám zápalku a potom strelím.

Počas streľby čistím oceľovou kefou po každej strele. A po skončený streľby nastriekam Konkor a prečistím kefou. Pred začatím streľby premažem pomocou Konkoru a vystrelím iba prach a pistón.

A ešte by ma zaujímalo- kúpil som si ocelovu kefu so zbraňou ale tá kefa bola veľmi veľká a nedala sa vôbec vopchať tak som to musel poobstrihovať. Nemohla to byť zlá kefa?

A posledná vec čím mám čistiť tú špinu na tých pozlátených(alebo čo to je) častiach zbrane?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

lauf musí byť pred strelbou suchý, žiaden olej, stečie do pistonu a úspešne flegmatizuje zápalku aj prach., keď striekaš po každom výstrele vznikne bahénko ktoré kefou natlačíš do pistonu a .... Ak to robíš kôli jednoduchšiemu nabíjaniu, tak pomôže laborovať s mazaním flastru alebo drážok projektilu, neviem čo používaš. Až vychytáš dobré mazadlo tak počas strelby ti ostane lauf relatívne čistý a projektily pôjdu dnu jak po masle.
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

No takto, nie vždy striekam olej, a vysledok je taký istý ako keď ho dám a keď nie, zo začiatku som dal olej iba na zaciatku a robilo to to iste dva vystrely a dost, potom upchaty piston po kazdej strele.

Ked odsroubujem piston(ked je zbran nabita) tak by som mal vidiet pusny prach ci nie?ja ho tam bud nevidim alebo je upchaty
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

A teda ked dam pusny prach tak ho mam zatlacit ci nie? a flaster mam davat s gulou alebo nie a radsej pritlacit aby nevznikla medza?ci to nie je poctatne?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

po nasypaní prachu nič netlač, polož na ústie flaster, vycentruj, osaď gulu a zatlač až na doraz na prach, ako píše Bum, nesmie ti ostať medzera medzi prachom a gulou, inak kaboom, ideálne je keď gulu dotlačíš vždy približne rovnakou silou, to isté platí pre ogivál s rozdielom že nedávaš flaster... Vidím že začínaš tak ešte dobrá rada: prach na výstrel si odmeriavaj do vhodnej nádobky (hilzňa) a nesyp z prachovnice.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Žiadny olej do hlavne pred stieľaním ani počas!!! Vytrieť dosucha, aj pistón a priestor pod ním (vatový tampónik na paličke - tie do ucha). :wink:
Jednu zápalku streliť naprázdno, aby sa vyfúkli a vypálili aj zbytky, a potom láduj ako tu píše R. Flaster musí byť mastný, alebo naň aspoň napľuj :P .
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

ok dik, prach davam z odmerky tak cca 2-2,5ml . Flastre som kupil priamo so zbranou-teda tie su uz namazane nie?
No skusim este poriadne sa na to pozriet. Len to ma zaraza, ze ked som si ju kupil, namazal som ju uz spomínaním Konkorom a presiel kefou, vystrelelil som naprazdno zapalku, potom iba prach so zapalkou a flastrom.Po druhej strele sa mi upchal piston.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

a zápalka odpálila ?
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

Zápalka vystrelila a zbran nie, musel som odsroubovat piston a ten bol upchaty a to po kazdej strele. Tak som tam nasypal trosku prachu a potom to uz vystrelilo.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

patrikv napísal:ok dik, prach davam z odmerky tak cca 2-2,5ml . Flastre som kupil priamo so zbranou-teda tie su uz namazane nie?
No skusim este poriadne sa na to pozriet. Len to ma zaraza, ze ked som si ju kupil, namazal som ju uz spomínaním Konkorom a presiel kefou, vystrelelil som naprazdno zapalku, potom iba prach so zapalkou a flastrom.Po druhej strele sa mi upchal piston.
Nestrieľaj "iba prach so zápalkou" - ak nie je dávka prachu poriadne utesnená guľou, horí pomaly a na humus... ten potom kefou zotrieš dolu a kanálik máš upchatý!!!
Ako som písal - hlaveň vytrieť dosucha (prípadne dosušiť výstrelom jednej-dvoch zápaliek), kohút na poistný ozub, nasypeš prach (z odmerky - pre istotu - drsniaci sypú z prachovnice, ale môže sa nevyplatiť!!!), trošku pobúchať rukou zboku po tom valčeku, kde je našrubovaný piston (alebo jednoducho - ak máš to srdce - buchnúť pažbou o zem) - to zabezpečí, že prach sa dostane do kanálika a bližšie k pistónu. Na ústie položíš namazaný flajster, naň posadíš guľu, štartérom zatlačíš, nabijákom dotlačíš na fest na prach. Potom nasadíš zápalku, zbraň k terčom, kohút natiahneš a BÚÚÚM... mračno! :twisted:
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

ok dik, uz by to malo ist, zatial som skusil tri po sebe a strielalo to, na viac som nemal cas.

Este som niekde cital, že by bolo vhodne vyrobiť si novy kvalitnejsi nabijak- z akeho materialu by mal byt?
infallible_keller

Príspevok od používateľa infallible_keller »

Vhodným materialem by byla mosaz. A-nebo můžeš i kovovy, ocelovy, s vodítkem, krerý nasadíš na ústi hlavně. A tím vymezíš dráhu nabijáku a nepoškodíš drážkování.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"