AR-15 .223 do 1600€

Adami89
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 10 years 10 months

AR-15 .223 do 1600€

Príspevok od používateľa Adami89 »

Ahojte chalani.
Potrebujem poradiť ohľadne AR 15 .223rem v dĺžke do 12" a v cene do 1600€ , fórum som si prešiel, ale veľa informácii je už staršieho data a verím,že zbraní a skúsenosti pribudlo. Značky nad ktorými som uvažoval napr Oberland arms black label model 10,5" (veľa informácii som o týchto puškách black label nenasiel), Anderson AM-15 EXT,11,5", WINDHAM WEAPONRY AR-15 R11FTT, to je iba taká časť nad ktorými som uvažoval. Bol by som rád ak by ste mi vedeli poradiť čo také "najlepšie" sa dá do danej sumy zaobstarať.
Ďakujem za každý názor.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

toho Andersona sa vobec nemusis bat, za 1000e mas v podstate hotovu flintu so slusnou pazbou aj pistolovkou
pripadne kukni na ar15shop.sk , ADC sa tiez vojde do rozpoctu
Adami89
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Adami89 »

Ďakujem.
Čo sa týka Oberland Arms verzie black label nie je žiadne info o kvalite produktu ?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Oberland neviem, ale toho Andersona som mal v rukach (16" verziu) a mozem povedat ze slusny zaklad.
Anderson je v USA jeden z mala prvovyrobcov original komponentov (dalsi su PSA - palmetto state armory, DPMS, Colt a Daniel Defense), kopa velkych znaciek si na ich diely len vyrazi logo.

Len pri tej dlzke 11.5" sa mi to zda podla udajov dost tazke - 2.9 kg. Moja DD v 16" je na 2.7 kg. Zrejme bude treba vymenit predpazbie za dake slusne lahke, tym sa da usetrit niekolko stoviek gramov. Bacha na vyvazenost pusky.

Rataj tiez s tym, ze takto kratka hlaven je sice ultra tacticool pre CQB wannabes, ale je to neuveritelne, neuveritelne hlucny plamenomet. Ak si nebudes prebijat (co asi nebudes) tak rataj s tym, ze okoliu to nebude dvakrat prijemne.

No a samozrejme, milspec spust. Ta v zaklade co som testoval sa vcelku dala ale stale je to milspec spust. Tzn. bud poladit pruzinami JP a odpilit kladivo pre spolahlivy odpal zapaliek, alebo zobrat nejaku kvalitnu od ineho vyrobcu. Nemusi byt nevyhutne kontajnerova, slusne za dobru cenu su trebars Hiperfire na taktiku. Sam mam Velocity Trigger v Sigu na sport (kontajnerovka) a je vyborna.

Teraz bude mat nemecky Brownells zase Black friday tyzden, cakaj zaujimave zlavy. Sam som minuly rok kupil Velocity Trigger o 30 eur lacnejsie.
Adami89
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Adami89 »

Machead : Ďakujem ti veľmi pekne za informácie.
Plánujem aj prebíjať nakoľko mam dosť voľného času a môžem sa takto hrať a špekulovať.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Raz som mal moznost stat vedla tak kratkej AR15 hlavne a dodnes sa trasiem ked si na to spomeniem.
Stal som na palebnej ciare vela krat medze vz58 s kompenzatormi ale to bolo oproti tej kratkej ar15 nic.
A to naozaj stala az vo vedlajsom boxe, nie priamo vedla mna. Dovtedy som tomu neveril, ale je to hroza pre okolostojacich.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nasaď si lepšie chrániče, nabudúce.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

pri akejkolvek dlhej s funkcnym efektivnym kompikom treba pouzivat dvojitu ochranu sluchu nehovoriac o vnutornych strelniciach!
.223 ma o 30% viac prachovej naplne oproti .7.62x39 a je to pocut i vidiet pri kratkych hlavniach.
Ja osobne pri .223 povazujem za minimum 14.5" hlaven a tadial by som sa uberal.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

V ten deň sme sa stretli 3 vz58 a 3 ar15 z toho 1 bola krátka.
Všetci sme boli pod strechou na palebnej čiare a chrániče sluchu fungovali dobre až kým nezačal strielat z krátkej.
Problem akoby ani nebol v ušiach, ale ten otras prechádzal snáď celým telom.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. mozno to nieje prave najvhodnejsie vlakno (admin kedtak presunie), ale ked sa to tu uz nacalo:
- Sirenie, meranie a posudzovanie zvuku pri strelbe: http://lib.tkk.fi/Dipl/2006/urn006257.pdf
- Vystavenie posobeniam hluku a olova na vonkajsich strelniciach: https://www.cdc.gov/niosh/hhe/reports/p ... 9-3140.pdf

* a pre rypalov so zmyslanim zaskodnika: nie, nedavam to sem aby som krmil nepriatela ktory pocuva - oni taketo (a aj ine a lepsie) uz maju :wink:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ale prosím ťa nesranduj, že majú lepšie. :D Tak zadymený priestor od 58 splodín ako na na Jakubovi na Lešti sa len tak rýchlo nevidí. A donedávna tam mali inštruktori špeciálneho výcviku modré harmanovky(alebo si kúpili za vlastné).... :wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

(..k tej Lesti: Quis custodiet ipsos custodes? :wink: )
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

To plieskanie pri kratkych hlavniach sa da teoreticky znizit pouzitim rychleho prachu, v nasich podmienkach asi S060 alebo dokonca S053. Samozrejme len pri kratkych hlavniach s pistol/carbine systemom kvoli obtahovaniu.

Sam som neskusil, nemam tak kratku hlaven. Mozno Rasto vie povedat viac, ako skuseny prebijac a strelec .223 :).

Kazdopadne chranice nechranice, ako pise Steff, to nie je tak o usiach ako skor o intenzite hluku, ktory prechadza celym telom. Ako ked stojite vedla repraka na koncerte. Vsak dobre vieme, preco vojaci nesmu na moste pochodovat…

Tiez som zazil a stat vedla 58micky s riadnym kompikom je voci kratkej AR-15 doslova pohodicka. Neviem si predstavit take nieco pustit bez chranicov niekde v budove ci v aute (tam by si to asi odsrali aj skla) :D
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Kadekto kdesi cosi videl a pocul, co ti da najviac je vyskusat si to sam. Ak mas jasno v tom na co to chces, ziadna z variant [v danej cenovej kategorii] nie je vyslovene zla alebo nespolahliva. Budes riesit veci a la obojstranny prepipnac, typ pazby, estetika/ergonomia - flintu si neskor aj tak nejak customizujes. A to si na zaciatku :-) potom pride sklo vs. kolimator atd., kde tiez neexistuje nieco uplne najpopitchi. Vediet na co to chces, od toho sa odrazit a skusat. AR15 je fajna platforma ale nie univerzalna. Kto tvrdi opak ma odbuchaneho a nacviceneho tolko, ze mu mozes dat do ruky takmer hocico a urobi s tym co chce a kedze sa ty pytas typom otazok ake si dal, tolko skusenosti a odbuchaneho nemas. Ale kazdy raz zacinal ;-)

Good luck.
Adami89
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Adami89 »

Ďakujem.
Z krátkych zbraní niečo odbúchané mám, ale s dlhými veľa skúseností nemám preto sa pýtam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"