Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Presne tak, kupovať treba naozajstné meradlá... Mitutoyo, Tesa a spol.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Poprosil by som o radu. Kupil som si od RCBS ručný nastroj na frézovanie krčkov a Vernierov mikrometer. Všetko som poskladal, pochopil, naučil sa merať len nerozumiem kolko mam z toho krčka zobrať. Čo je miera? Každá hilzňa je iná. V čom spočíva filozofia tohto úkonu? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

koncentricita alebo sustrednost, teda aby kruznica vonkajsieho obvodu a vnutorneho obvodu mali rovnaky stred a hrubka krcka bola vzdy rovnaka. Zobries si merac hrubky steny krcka nabojnice, zmerias povedzme 10ks a zistich aku mas toleranciu a kolko treba ubrat aby boli vsetky rovnake. Ine to je ked mas custom komoru a poskar ti povie ze hilzna mam xyz mm hrubku steny. Toto asi nebude tvoj pripad a budes teda uberat iba minimum tak aby si odstranil nezovnosti na obvode. Samozrejme treba dodrzat vsetky kroky PRED samotnym frezovanim ale tu uz asi vies.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ano. Kalibracia, skratenie nabojnice a orezanie hrán po skrátení. Potom tento ukon. Tolerancia je povolená? Napr. Lapua mâ tolera ciu 0,0146 az 0,015 to je ok? Kedy to treba a kedy je to zbytočná práca?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

No ja som si zvykol pouzit pri prebijani anglicke miery, nemusim to potom prepocitavat. Takze krcok je OK ak si na 0,001” = 0,0254 mm Nic menej nema vyznam
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Prebijam vecsinu do sako nabojnic a dost zapasim s koncentricitou krcka. Hrubku nemeram ale koncentricita mi lieta vcelku dost napriek vcelku znacnemu snazeniu. Skusal som kalibrovat iba krcok nepomohlo celoformat tiez nie otacam nabojnicu formatujem na viac krat to ako tak zabera ale nechapem cim to je... rozne matrice redding forster a stale to nie je dokonale.

Pri sprinkfilde bez velkeho snazenia s matricou hornady a nabojnicami geko vysledky uplne vpohode....
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Koncentricitu krcka nedosiahnes formatovanim ale sustruzenim, su k tomu rozne gerety, viac ci menej automatizovane. Skratka mas viac naterialu na jednej strane krcka a to len formatovanim nepresunies, iba opacovanim.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

NBC SAKO mívaly ovalitu krčku do 0.02 je to v podstatě nejmíň z běžných.
Pokud nemáš custom komoru, že by ti tam nešly, nemá cenu soustružit.Pokud ti to nechodí dobře bude problém nějkde jinde.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"