[LOS-SK], Čachtice, 22.6.2019

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

[LOS-SK], Čachtice, 22.6.2019

Príspevok od používateľa telra »

Celý pretek strielate pištolou (alebo pdw, revolver..)

Alebo 3 stage puškou a 3 pištolou

https://los-sk.sk/index.php/competition/100
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Ahoj,
vidim, ze kazdy mame svoj "zacarovany" kov na stage cislo 5 :D:D
U mna to bol ten maly poper uplne vzadu na lavej strane V valu.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Oprem o stol a na druhu musi ist :)
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Toto si zapamatam do dalsieho preteku :D Ostatne isli na druhu alebo tretiu ranu.
Ale aspon viem co mam trenovat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len pozor na krytie, aby si nezaplakal nad procedúrami.

Ak si dobre spomínam, tento stejdž bol trocha atypický - krylo sa len znížením siluety, ten stôl nebolo treba považovať za kryt. Inak by ruka so zbraňou položená na stole bola považovaná za nekrytie sa a podľa toho aj penalizovaná.
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Chlapi, nechcem sa chváliť, ale 11 výstrelov mi na ten stejdz stačilo :D

Glock, tovarenske mieridla.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Tak co sa tyka horizontalneho krytia a procedur, to som si "vynahradil"na stejdzi cislo 1.
Neuvedomil som si, ze je to kryt a riesil som zprava dolava a patka zasobnika cely cas nad krytom. Takze bolo hned 12 procedur to som nemal dokopy za 7 sutazi co som sa doteraz zucastnil :D

Somebody klobuk dolu, ked som si pozeral moje video zo zavodu nebolo to najhorsie co sa toho stejdzu tyka az na ten jeden :D
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

yarco napísal:Len pozor na krytie, aby si nezaplakal nad procedúrami.

Ak si dobre spomínam, tento stejdž bol trocha atypický - krylo sa len znížením siluety, ten stôl nebolo treba považovať za kryt. Inak by ruka so zbraňou položená na stole bola považovaná za nekrytie sa a podľa toho aj penalizovaná.
Preto opriem az pod hlavnou, nie patku zasobnika :)

Ono s opretou "rukou" je to pre mna osobne horsie ako bez - prida to pevny bod okolo ktoreho sa to toci a mam problem s mierenim, ktore trva dlho lebo ta mechanika zrovnania mieridiel funguje inak ked mas pevny bod niekde na ruke/patke.

Opretie pod hlavnou je intuitivnejsie a pre mna pri strelbe 1 rukou rychlejsie a presnejsie, pri strelbe dvoma nie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak ti to funguje, ok, dobre pre teba.

Ja z princípu nezvyknem opierať krátku zbraň o podložku, jedine ak ju niekde v kľude strelnice jednotlivými ranami nastreľujem alebo ide o komplikovaný zásah (čo malý gong na 15 m nie je). Pri dynamickej streľbe už vôbec nie.
Stabilita tej podložky, jej povrch, tvar, pružnosť, to je príliš veľa neistoty, na ktorú obvykle nie je čas ani dôvod.

Napr. spomínanom prípade stačí aj v tej rýchlosti na pohľad zanedbateľný sklon stola alebo podkladu (udupaná zem stejdžu), aby pri streľbe na vzdialený nízky terč (=malý gong) začali gule chytať vzdialenú hranu stola a lietať mimo.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

presne ako pises yarco - vzdy s rozumom a podla situacie, a hlavne bezpecne podla toho co mam natrenovane ak pre mna cas zohrava nejaku rolu.

IPSC som nikdy neoprel - ani pri slabej jednorucnej

LOS som oprel 3x - jedno vyssie zmienene a 2x horizontalna bariera, ktoru predstavovala zastena s hornou hranou dreveneho uzkeho hranolu. Zaroven sa pripomeniem, ze stage nebol tajny a vidis pred sebou ludi ako to riesia a ci sa to opriet da/neda. Takze info na vyhodnotenie a "sposob riesenia" nevznikne pol sekundy pred zaujatim pozicie, mierenim a strelbou. Vo vistuku pri strelbe zo sedu na stolicke som si ju musel vytiahnut zo zeme, lebo bolo trosku vlhko a zaborila sa do polky noziciek so silnym sklonom vzad posobenim predchadzajucich sutaziacich :) Tak zas v ramci pravidiel a s rozumom.. ked chcem nieco spravit, co mam premyslene - pokojne sa spytam rozhodcu, ci je to ok, ci s tym pocitali atd. Myslim, ze doteraz tych par LOSiek co som bol (9) sa nestalo, aby mi neporadili alebo nevysvetlili ak som sa spytal - lepsie prostredie nepoznam.

na LOS nie kazdy ide na cas - nic ti nebrani si nieco vyskusat, pozriet na terc 2x, zmenit polohu, riesit z druhej strany bariery, pripadne si preklaknut alebo stiahnut do "high ready" a vydychat sa pred dalsim jednorucnym vystrelom ak ti predchadzajuce nejdu.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Opretie zbrane pri horizontalmom kryte by som penalizoval, pretoze pri jednorucnej strelbe, alebo strelbe na vzdialene terce to zvyhodnuje.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Ad opretie:
Su dve moznosti:
Bud je to kryt alebo nie.
Ak to je kryt a porusi krytie, ma procky (napr polozi patku na stol)
Ak to nie je kryt resp. je ale neporusi kytie, je otazka c mu to pomoze alebo nie, to zalezi od toho o je dana vec stabilna a ako to oprie. V takom pripade je to vecou byhod otenia situacie.

Osobne som nazoru KISS a nechat to v pripade ak neporusi krytie bez penalizacie v zmysle ries ako uznas zavhodne aby dobre bolo. V realnej situacii ti nikto opretie ako take "nepenalizuje", ale ak opries o labilnu podlozku tak si pomals/nepresnejsi co je penalixaciou samo o sebe. Ak je podlozka stabilna a neopries, si penalixovany za "zle" vyhodnotenie situacie.... Snad to dava zmysel....
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

@MRBLUE: akruat sa davaju navrhy na 2020, mozes to tak skusit naformulovat.
Podla mna ide o LOS - blizko IDPA, nie IPSC a hlavne je vyhodnotenie situacie a pouzitie nacvicenej techniky tak, aby si mal co najefektivnejsie zasahy v situacii, kde musis zvazovat kryty a svoje schopnosti.

Ad. zvyhodnenie? vsetci maju rovnaku moznost riesit situaciu podla svojho uvazenia v ramci pravidiel. Ak niekto streli terc na vacsiu vzdialenost a nemusi k nemu blizsie - je to zvyhodnenie? resp. pouzije horsi uhol na lavej strane krytu vs. lepsi na pravej - je to zvyhodnenie? Podla mna ide o individualne riesenie situacie v ramci pravidiel podla vlastnych schopnosti.

ad. Opretie/neopretie - v realnej situacii by si "neoprel" ak mozes a zlepsi ti to sancu na efektivny zasah v strese?

@Telra: suhlasim s penalizaciami ako si pisal - penalizujes sa sam rychlostou naslednej strelby podla riesenia. Pravidla to nezakazuju. Penalizaciu prockami som neriesil - kedze ako prvy element som mal, ze to riesim podla pravidiel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"