Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Sledovanie tak, ako si ho naplanovali fubguje len ak o nom ludia nevedia, alebo sa ho zucastnia dobrovolne. Takze logicky budu musiet za to ludom nieco ponuknut alebo im to prikazat. Mozno vacsia sloboda pohybu pre zdravych bude motivacna. Mozno nam cinania spravia nejaky workshop a zaskolia nas :)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1880
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa d-s »

Minister Krajčí sa vyjadril, že na krízovom štábe sa dohodli, že zakážu predávať respirátory bežnej verejnosti. "Je pravda, že ľudia, ktorí respirátory nemajú nosiť, ich nosia," povedal Krajčí. Problémom je, že ak ste chorý a nosíte respirátor s filtrom, vírus, ktorý v tele máte, roznášate, pretože ho vydychujete.
Doteraz zneli ich opatrenia vcelku rozumne, ale toto je blbost
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa miro1 »

zakázaný predaj v podstate ničomu nevadí, kedže respirátory sú v podstate nezohnatelné ...

až teda na výnimku:

https://naradieshop.sk/1234567891235/41 ... rator-ffp2

ja si myslím, že ak by nosenie respirátora malo zachrániť čo i len jeden ludský život, je potrebné ho nosiť nadalej... :twisted:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1880
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa d-s »

Prave dnes som objednal pre celu rodinu, FFP2.
Snad este pridu.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1454
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa theplaky »

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1454
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa theplaky »

Z aliexpresu sa daju objednat fejkove polomasky - su to kopie modelu 6200 od vyrobcu 3M, dostupne len v jedinej velkosti: M.

https://a.aliexpress.com/_BO81Sz

Na SVK su tieto polomasky nedostupne, ffp2/ffp3 filtre k tymto maskam vsak stale zohnatelne su.
Pre tych co doma okrem home-made ruska nemaju nic moze byt ta cinska polomaska osadena kvalitnymi filtrami od originalneho vyrobcu zaujimavym a dostupnym riesenim.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Fejkove 3M masky som objednal davnejsie, zmizli mi z trackingu. Znamemu to zastavili na colnici. Tam ale bola chyba cinana, ktory to oznacil zlou sumou.Neviem, ci uz to vyriesil.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa miro1 »

filtre 3m 6035 / 6038 do polomasky v podstate nie sú, nejaké sa objavili teraz na sulka.sk ale za cenu 40€ sa mi to rozhodne nechcelo kupovať...

https://en.safetygas.com/single-filter- ... r-aviva-40

Maska 28€ a idú tam štandardné filtre 40x 1/7 ktoré maju v sklade za 8€ kus...poštovné je 40€ ale za pár dní to je doma...

Momentálne asi jediné "zohnatelné"...trebárs to niekomu pomože... :wink:
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Zamatovic pomoze svojou revoluciou, teda postupnym uvolnenim pelegrinyho opatreni vsetkym obcanom SR a najma dochodcom. Pri jeho kvalitach ktore predvadza do mesiaca az dvoch postupne dochodci uz nebudu potrebovat nic. Skratka a rychle pojdu k stvoritelovi. Skoda, ta vymena vlady mohla pocka a korona krizu by sme zvladli najlepsie z okolitych krajin. Pele a smer bola vlada zlodejov ale Zamatovicova vlada bude vlada vrahov.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Tiež som toho názoru, že by sa ešte mohlo čosi sprísniť, nie pozvoľna obchody otvárať, je veľmi priskoro, pandémia ešte nekulminovala!!
Preťažené budú vďaka týmto zmenám najmä nemocnice, krematória a pohrebné služby, a cesta späť k lepším štatistikám bude potom veľmi hrboľatá a nekonečná.
Pritom máme všade po Europe príkladov dosť, ako sa to robiť nemá.
Prečo to robia, len preto aby dokázali že vedia robiť zmeny a opatrenia?
Nemám na toto diletanstvo dostatok slušných slov.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Môže prosím moderátor upokojiť toho politického agitátora.

Komentár na úrovni diskusii topky.sk

Toto je, malo by byť úplne iné fórum
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Mimochodom, vedel by niekto odborne vysvetliť ten zákaz používania respiratorov s filtrom? Nejako som to nepochopil.

Bavlnené rúško áno, filter nie? A to už prečo
Naposledy upravil/-a Ravenn v 28 Mar 2020, 19:02, upravené celkom 1 krát.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa DeSade »

tiež som sa tu nič zaujímavé nedozvedel, len samé náreky ako u starých báb... :roll:
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

30 rokov skusenosti v obore Infekcnych chorob, skusenosti s TBC, ebolou, MERS, SARS atd.. Podla toho ako to Juzna Korea zatial zvlada, je zjavne ze robia nejake veci spravne:
Leading COVID-19 Expert From South Korea
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa ricinr »

dirty harry napísal:Tiež som toho názoru, že by sa ešte mohlo čosi sprísniť, nie pozvoľna obchody otvárať, je veľmi priskoro, pandémia ešte nekulminovala!!
Preťažené budú vďaka týmto zmenám najmä nemocnice, krematória a pohrebné služby, a cesta späť k lepším štatistikám bude potom veľmi hrboľatá a nekonečná.
Pritom máme všade po Europe príkladov dosť, ako sa to robiť nemá.
Prečo to robia, len preto aby dokázali že vedia robiť zmeny a opatrenia?
Nemám na toto diletanstvo dostatok slušných slov.
Presne a nie len, že nekulminovala. oni chcú pohnúť ekonomiku ale pravda je taká, že tá sa teraz trocha popustí ale v konečnom dôsledku sa zadrie totálne ale s tým rozdielom, že ako píšeš nemocnice a pohrabky to nezvládnu. je to strašná škoda, pretože neviem si predstaviť čo by dali taliani alebo španieli, keby takto relatívne včas a z ostra začali ako my. no a keď to zamatovič nevie, nech mu experti poradia a keď ich nemá, nech sa pozrie na opatrenia číny (karanténa 2-3 meiace) a vynásobí si to 2 - 3 násobne, pretože aj tie naše opatrenia boli síce dobré ale proti číne tak 2-3x slabšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"