Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

47ronin: neviem, či ma skúšaš- alebo sa hráš na premúdrelého?
S poukazovaním na čas zverejnenia konkrétneho rozhodnutia vlády v ZZ si vôbec teplú vodu neobjavil.

PZ sa riadi okrem iného množstvom zákonov, vyhlášok, opatrení, interných predpisov a pokynov. Začni štúdiom ustanovení zákona o PZ v §§1 a 2, §8 ods.3.
PZ priamo participuje na opatreniach, ktoré vydal Ústr.kr.štáb, UVZ, vláda a ďalšie orgány. Aktuálne obmedzujúce opatrenia na velkonočné sviatky bude v praxi kontrolovať PZ. Takže ak na kontrolné stanovište dorazí vodič s premúdrelými otázkami tvojho typu- nastúpi výkon oprávnení PZ a pokyny, príkazy a zákazy.
Osobitne ti dávam do pozornosti §34 zákona o PZ.
Takže úplne po lopate- ak by si mi prišiel na kontrolné stanovište a zistím, že nesplňaš výnimku z vydaného opatrenia- rázne by som ťa vyzval, aby si láskyplne otočil auto a vrátil sa do bodu A. Pokiaľ by si neuposlúchol môj pokyn, vec by som riešil v zmysle príslušných oprávnení zákona o PZ a zákona o Priestupkoch.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

A kto sa nam to prebral... Brusel ide koordinovat :lol: :lol: :lol: Drzim palce najme v Taliansku a Spanielsku :lol: :lol: :lol:
https://svet.sme.sk/c/22378733/europska ... dzeni.html
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

To sa akože ani nehodlajú pýtať Matoviča na jeho názor?
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa sando »

nie som odborník , ale nemá 47 ronin náhodou pravdu?
§ 19
Platnosť, účinnosť a záväznosť
(1) Právne predpisy nadobúdajú platnosť dňom ich vyhlásenia v zbierke zákonov.

(2) Právne predpisy nadobúdajú účinnosť pätnástym dňom po ich vyhlásení v zbierke zákonov, ak nie je v nich ustanovený neskorší deň nadobudnutia účinnosti. Ak je to odôvodnené naliehavým všeobecným záujmom, môže sa v právnom predpise výnimočne ustanoviť skorší začiatok jeho účinnosti, najskôr však dňom vyhlásenia v zbierke zákonov.

(3) Iné akty nadobúdajú záväznosť dňom ich vyhlásenia v zbierke zákonov. Dňom vyhlásenia v zbierke zákonov začínajú plynúť lehoty, ktoré sú v nich ustanovené alebo ktoré ustanovil právny predpis pre nimi upravované právne vzťahy.

do toho by malo spadať aj nariadenie vlády
polícia síce môže vynucovať dodržiavanie neplat resp neúčinného právneho predpisu , ale asi to nebude celkom v súlade s kostolným poriadkom

ale možno to aj stihnú
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tak bol dnes aj piaty krat v telke :lol: :lol: :lol: ale podla obsahu prejavu tie kolony este nevidel :lol: :lol: :lol:
https://www.cas.sk/clanok/967437/mimori ... cky-zakaz/
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Mimovládky a kadejakí ľudskoprávni darmožráči nazvali testovanie v ciganských osadách za rasizmus a demonštráciu moci
https://denniks.sk/34249/testovanie-rom ... aktivisti/
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Chlapi, ja by som to s tými kolónami nevidel tak tragicky. Zápcha na BA obchvate? V špičke a okolo nej? Veď to, čo ukazovali médiá a hlásil dopravný servis, vídame aj v bežné pracovné dni. Zvlášť, keď sú pre práce obmedzenia na Triblavine. Čo dnes, samozrejme, boli. V porovnaní s nižšou intenzitou, ktorá tu je teraz, počas tejto morovej rany, bol dnešok asi predsa len iný, bližšie k normálu.
:idea:
Na obed som sa presúval smer IL a premávka bola úplne v pohode, odhadom bližšie k bežným pracovným dňom. Späť som išiel medzi 16:30 a 17:30 a teda oproti (v smere TT, TN, ZA, PP, KE) to nebol žiadny exodus. Nemám čísla, ale z toho, čom som videl, si dovolím povedať, že tá intenzita nedosahovala ani bežné piatkové parametre. Žiadne kolóny, ani iné komplikácie. A to ani pri križovatke TT (D1 a R1).
8)
Čiže tu by som obrázky, ktoré nám podsúvali médiá, bral asi trocha s rezervou. Hoci, ktovie, to sa ešte len ukáže. Alebo - ak Boh dá - neukáže.
:D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

peterson napísal:47ronin: neviem, či ma skúšaš- alebo sa hráš na premúdrelého?
S poukazovaním na čas zverejnenia konkrétneho rozhodnutia vlády v ZZ si vôbec teplú vodu neobjavil.

PZ sa riadi okrem iného množstvom zákonov, vyhlášok, opatrení, interných predpisov a pokynov. Začni štúdiom ustanovení zákona o PZ v §§1 a 2, §8 ods.3.
PZ priamo participuje na opatreniach, ktoré vydal Ústr.kr.štáb, UVZ, vláda a ďalšie orgány. Aktuálne obmedzujúce opatrenia na velkonočné sviatky bude v praxi kontrolovať PZ. Takže ak na kontrolné stanovište dorazí vodič s premúdrelými otázkami tvojho typu- nastúpi výkon oprávnení PZ a pokyny, príkazy a zákazy.
Osobitne ti dávam do pozornosti §34 zákona o PZ.
Takže úplne po lopate- ak by si mi prišiel na kontrolné stanovište a zistím, že nesplňaš výnimku z vydaného opatrenia- rázne by som ťa vyzval, aby si láskyplne otočil auto a vrátil sa do bodu A. Pokiaľ by si neuposlúchol môj pokyn, vec by som riešil v zmysle príslušných oprávnení zákona o PZ a zákona o Priestupkoch.
Nemal by si zabudnut ani na paragrafy 290a a 290b TZ...
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

sando napísal:nie som odborník , ale nemá 47 ronin náhodou pravdu?
§ 19
Platnosť, účinnosť a záväznosť
(1) Právne predpisy nadobúdajú platnosť dňom ich vyhlásenia v zbierke zákonov.

(2) Právne predpisy nadobúdajú účinnosť pätnástym dňom po ich vyhlásení v zbierke zákonov, ak nie je v nich ustanovený neskorší deň nadobudnutia účinnosti. Ak je to odôvodnené naliehavým všeobecným záujmom, môže sa v právnom predpise výnimočne ustanoviť skorší začiatok jeho účinnosti, najskôr však dňom vyhlásenia v zbierke zákonov.

(3) Iné akty nadobúdajú záväznosť dňom ich vyhlásenia v zbierke zákonov. Dňom vyhlásenia v zbierke zákonov začínajú plynúť lehoty, ktoré sú v nich ustanovené alebo ktoré ustanovil právny predpis pre nimi upravované právne vzťahy.

do toho by malo spadať aj nariadenie vlády
polícia síce môže vynucovať dodržiavanie neplat resp neúčinného právneho predpisu , ale asi to nebude celkom v súlade s kostolným poriadkom

ale možno to aj stihnú
Nema pravdu.Najskor si pozri definiciu pravneho predpisu v zakone, na ktory s odvolavas a potom mudruj. Zakony sa nevykladaju a “necitaju” tak, ze vytrhnes jeden paragraf.
Vlada v tomto pripade neprimala nariadenie vlady, ale rozhodovala len vo forme uznesenia. Uznesenie nema nieco ako ucinnost, je platne prijatim a prijatim je aj vykonatelne. To, ze sa z dovodu zabezpecenia znalosti vyhlasuje aj v zbierke zakonov na platnost ani ucinnost nema vplyv.
Zatial vsetky uznesenia vlady vo vztahu k vzhlaseniu nudzoveho stavu boli publikovane v zbierke zakonov v 00:00 toho dna, kedy uznesenie pocitalo s obmezdeniami a to tak v roku 2011 ako aj tento rok.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1454
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa theplaky »

nastup symptomov a priebeh:
https://youtu.be/OOJqHPfG7pA
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ja mám dnes symptóm skorého ranného vstávania pretože sa chcem dostať z okresu IL do TN do roboty a neviem, čo ma čaká a kto ma zastaví. Vďaka Igor.
lz
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa lz »

erebos napísal:Takto sa sprava Ebola. Ta sa zvykne "ukryt" v nejakom organe a po "vylieceni" sa znova aktivuje...

tak netreba hneď vyťahovať takúto "exotiku". Bežný vírus ktorý prekonal skoro každý, so schopnosťou reaktivácie tu už dávno je. Stačí si nalistovať to, čo vieme o kiahňach a pásovom opare. Ten,kto pásový opar mal vie, že kvalitu života to teda poznačí, ale nezomiera sa na to. Že sa s tým dá, či skôr nedá, robiť len veľmi málo, je druhá vec. Ten má to a ten zas ono....
Nemienim zľahčovať, treba si dávať pozor na seba a svojich najbližších, správať sa zodpovedne, ale zasa netreba prepadať panike z každého článku...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

Jack napísal:Chlapi, ja by som to s tými kolónami nevidel tak tragicky. Zápcha na BA obchvate? V špičke a okolo nej? Veď to, čo ukazovali médiá a hlásil dopravný servis, vídame aj v bežné pracovné dni. Zvlášť, keď sú pre práce obmedzenia na Triblavine. Čo dnes, samozrejme, boli. V porovnaní s nižšou intenzitou, ktorá tu je teraz, počas tejto morovej rany, bol dnešok asi predsa len iný, bližšie k normálu.
Lenže od 14.3. nie sú bežné pracovné dni a v Bratislave odvtedy zápchy nie sú... takže ak je tá fotografia z NČ naozaj zo včera, tak to je smutné.
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa sando »

dirty.harry napísal:Najskor si pozri definiciu pravneho predpisu v zakone, na ktory s odvolavas a potom mudruj. Zakony sa nevykladaju a “necitaju” tak, ze vytrhnes jeden paragraf.
Vlada v tomto pripade neprimala nariadenie vlady, ale rozhodovala len vo forme uznesenia. ....
ďakujem za objasnenie
len si prosím tie blbé poznámky o múdrovaní nechaj pre seba ...
ja som nemudroval a ani zákony nevykladal, len som sa slušne spýtal znalejších aby som bol v obraze ...

ešte k včerajším zápcham v BA - okolo 14:30 som išiel z obchvatu na vajnory a kolona sa tvorila kôli zúženiu - uzatvoreniu ľ pruhu v smere z BA - niečo kopali v priestore medzi zvodidlami
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Matúš, ja predsa nespochybňujem, že isté percento ľudí sa rozhodlo vyraziť na cesty. Iba tvrdím, že situáciu netreba dramatizovať, lebo to neboli až také davy. Skrátka, ľudia sa v týchto dňoch musia správať zodpovedne a spoločnosť k tomu treba viesť. Ale určite ju netreba ešte viac traumatizovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"