Glock 26

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

roman
z EFMJ netrenujes /osobne som vystrelil 5 ks/,kupis a nosis
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

OT: electron a kde kupis? :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

electron napísal:roman
z EFMJ netrenujes /osobne som vystrelil 5 ks/,kupis a nosis
to je mi jasne, ale :
ad 1 najprv ich musis vobec zohnat
ad 2 ak nosis v komore tak kazdy vecer vybijas.. a po par vybitiach ten naboj dostane tolkokrat cez gulu, ze je lepsie ho vystrelit na strelnici a na nosenie v komore dat novy. Takze ak by si jeden naboj nosil ako prvy trebars tyzden, po mesiaci mas aj tak 4-5ks na vyradenie, to je krabka rocne
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

roman napísal:... ak nosis v komore tak kazdy vecer vybijas.. a po par vybitiach ten naboj dostane tolkokrat cez gulu, ze je lepsie ho vystrelit na strelnici ...
Keď sa môžem opýtať, prečo vybíjaš každý večer?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

roman
EFMJ mam v zasobniku od r.2005 /samozrejme nie 1ks/ ,vybijam,nabijam,zatial ziadny problem.Po tyzdni nosenia vystrelit naboj?No neviem.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Roman vybija kazdy vecer asi kvoli ulozeniu zbrane.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

electron napísal:roman
...,vybijam,nabijam,zatial ziadny problem....
S nabijanim a vybijanim ani ziadny problem nebude. Problem je v tom, ze kazdym nabitim sa strela posuva trosinku hlbsie do nabojnice. (Pri S&B Subsonic staci cca 10x a zasunie sa skoro o 1mm!!). Po urcitom case si uz "sadne" na prachovu napln a zacne ju stlacat - a prave tu nastava problem. Pri kompresovanej davke prachu mozu narast tlaky v nabojnici geometrickym radom a riskujes havariu zbrane. Skus si zmerat viacnasobne nabity naboj a porovnat s celkovou dlzkou nepouziteho. Ak je tam rozdiel pouvazuj na vyradenim skratenych nabojov.
Ja ked si nabijam P7 tak davam naboj rovno do hlavne (vyhadzovacu na P7 to chvalabohu nevadi)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

add a igoros to napisali celkom presne ...

ak z nejakeho dovodu nechcem "nosit " 24h v kuse , ale napriklad v case kedy som doma a beha mi tu decko zbran odlozit do trezoru, mala by ist podla zakona vybita.
To s tym posuvanim gule nemam z vlastnej hlavy, ale napr na strelectvi sa to riesilo par krat, nejaky manik tam dokonca skusal rozne typy nabojov a u niektorych naozaj nameral zmensenie celkovej dlzky naboja az o 1mm po nejakych 30 prebitiach . Ten narast tlakov pri strele zrazenej o 1mm musi byt enormny.

Kedze som vsak este zelenac :) su to zatial len moje teoreticke uvahy a kludne ma opravte :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

EFMJ ma dlhsiu strelu,dokonca +P
premeral som nosene EFMJ ,s tymi co mam v krabicke,nic sa nezmenilo
uz sme poriadne OT :)
friendly_mccarthy

Príspevok od používateľa friendly_mccarthy »

EFMJ jsou lepené a nehýbou se, alespoň moje 45ACP...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

takze dobojovane, G26 je uz doma :)

este ceny v okoli BA:
DEAS 564eur, Hermes 580eur, Erik 557eur a Milata v N.m/V 545Eur. Vsetky obchody ho mali dnes skladom :)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Dobre si kupil :-)
Nauc sa strielat len s kratkymi zasobnikmi (10ran), nie je dobre to miesat aspon teda pre mna nie. Pozor, ked ti poskoci pri strelbe G26 v ruke vystrelis nechcene aj dve rany rychlo za sebou - rychlejsie ako BALISTIK :-)
Pri tejto zbrani je dolezite ju vediet dobre zdrapit a drzat.
Potom je to uz celkom v pohode aj v samotnej lavej ruke.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

BKSL-co si neprisiel na akciu,uvidel by si spliti nazivo,ale viem ich dat zatial iba s glocka.K-100 len 0.15s :roll: ale zlepsim to :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL napísal:Nauc sa strielat len s kratkymi zasobnikmi (10ran), nie je dobre to miesat aspon teda pre mna nie.
Ja to miesam a vyhovuje mi to. Pod tricko/koselu nosim kratky 10-ranny, pod mikinu/bundu nosim kratky s tvarovanou +2 patkou PG-39. Ulahcuje tasenie, kedze pri tahani zbrane sa moze vdaka dlhsej pazbe zapojit aj malicek.

Suhlasim, ze zakladom je zvladnutie strelby s kratkym zasobnikom. Ved kto kupi G26, robi tak o.i. kvoli malym rozmerom, tak ich treba vediet vyuzit.
Ale vlastna skusenost hovori, ze malicek ma minimalny podiel na dobrom uchope a presnosti strelby. S tou predlzenou patkou je uchop pocitovo istejsi, ale na ovladanie a presnost zbrane to (aspon u mna) nema badatelny vplyv. Cize vyhodu patky vidim hlavne v istejsom taseni a v kapacite.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

yarco presne ako si napisal - istejsi uchop a tasenie.
Tiez na mierenie to u mna nema ziadny pozitivny vplyv, zaujimave :-)
Dokonca sa mi zdaju rany s kratkym zasobnikom presnejsie ale to je skor subjektivny pocit mozno kvoli zvyku lebo pouzivam len 10 ranovy zasobnik.
A na 10 r.zasobniku mam ryhy, aby som ho malickom mohol este lepsie zachytit pri strielani a taseni.

Obrázok

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"