HS H11 /Springfield Hellcat/

Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

nie, naopak, smerom k druhemu clanku
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Taka velka odchylka je vela aj na subkompakt. Pri mojom PPS m1 som nic take nezaznamenal, dokoca som bol na mensie vzdialenosti rovnako presny nez s G19, vdaka trocha lepsej spusti.

Ak to budes skusat z ruky, urcite pouzi predlzeny zasobnik, ktory umoznuje plny uchop. Ak su zasahy na stranu a zaroven dole, je to strhavanie. Inak je to asi o mieridlach a ak nie, isiel by som ju vratit.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Dve drobnosti, ktoré mi trochu znepríjemňovali život s H11: na pažbičke pred lúčikom tenká ostrá vystupujúca stopa (po spoji formy, do ktorej sa vstrekoval plast), ktorá mi odierala prostredník pravej ruky a ostrý roh na pažbičke, ktorý ma pri použití krátkeho zásobníka "hrýzol" do dlane. Ale ihlový pilníček a chvíľka času a bolo po probléme.
Prílohy
lúčik.jpg
pažbička.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Breza napísal:Cize na spicku?
Pointa je v tom, aby si spúšť ťahal priamo dozadu, nie šikmo dozadu jedným či druhým smerom. A pokiaľ možno bez nejakého extra vykrúcania alebo pnutia svalov a kĺbov spúšťajúceho prsta.

Ono učebnicová pozícia prvého článku na spúšti je fajn, ale platí v prípade, keď má strelec zbraň prispôsobenú rozmerom svojej dlane, typicky športový špeciál.
Každý máme iný rozmer, tvar a ohybnosť dlane a prstov, treba si nájsť svoju optimálnu polohu prsta pre danú zbraň. Pri mikrokompakte to kľudne môže byť kĺb ukazováka, príp. až druhý článok. A môže sa to líšiť aj pre tvoju pravú a ľavú ruku.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ano, vyskusam, dik. Mne tam pasuje dokonca druhy clanok. Snad z toho nevznikne zly navyk:-)
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

toho by som sa az tak nebal, lebo pri zbrani normalnych rozmerov tam ukazovat tak hlboko nedas,to by si musel uplne zmenit uchop
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Odchylka to velka naozaj je, o tom sa neda debatovať. Zbraň ale výškovo strieľa dobre, stranová korekcia cieľnika prenesie tie utekajúce rany na stred a v tom prípade nevidím dôvod na jej vrátenie. Inak, nemá tu niekto skúsenosti s montovaním holosunu 407k/507k na H11ku? Vraj tam treba pri RDR verzii niečo zbrúsiť, ťažko povedať ako by sa k tomu postavil predajca v rámci záruky...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Úprava záveru pre použitie kolimátora Holosun spočíva v obrúsení vodiacich výstupkov na závere. Priamu skúsenosť s tým nemám, ale "Google vie všetko" :D Ja osobne by som to aspoň na skúšku riešil tak, že by som dal pod kolimátor podložku s hrúbkou identickou s výškou výstupkov, ktorá by mala v miestach výstupkov vyvŕtané otvory. Aj za cenu, že by bol kolimátor mierne vyššie. Ale hovorím na skúšku, keby mi taký kolimátor niekde "ležal".
Prílohy
H11_Holosun.jpg
H11_Holosun2.jpg
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Dik za info, no mne sa práve nový kolimator nikde nepovaľuje :D ale holosun mi príde ako jediný schodný kolimátor s RMSc footprintom. Uživateľské Recenzie ostatných kolimátorov mi fakt neprídu ako niečo s hodnotou 300eur.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Takto vyzerá montážna platnička Holosun pre Hellcat v cene cca 45 $... V postate je to to, čo som písal vyššie a nemusí sa brúsiť záver...
Prílohy
IMG_4863-scaled.jpg
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Mal som možnosť skúsiť si (zatiaľ len nasucho) H11 so spúšťou Apex Action Enhancement Trigger. Úplne odpadá problém s poistným jazýčkom, spúšť je o niečo mäkšia, s kratším chodom a resetom... Otázka však je, či a komu sa vylepšenie za cca 130€ (+- 130€ - cena s doručením Brownells.cz, v USA cca 80$) oplatí. Mne sa to páčilo...
Prílohy
APEX-115-112.jpg
Fixxxer
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa Fixxxer »

Zdravím všetkých.
Prečítal som si celú tému a som dosť prekvapený, najmä tým zanášaním doľava.
Tak sa podelím o moje skúsenosti aj ja. :)
Ja mám moju od Septembra 2020 a moje skúsenosti sú nasledovné:
- vystrelených cca. 700 - 800 výstrelov, bez závady,
- spúšť, resp. jej poistka ma kúše do ukazováku a po streľbe mám občas malý pľuzgier,
- toto mi robila aj CZ P-10C ale napr. G43 nie. Ale neriešim to, stačí trošku vybrúsiť/zahľadiť tú poistku,
- mne to padá kam namierim (nemachrujem, som len víkendový, hobby strelec),
- áno, má štihlu pažbičku a aj to môže byť príčina, že pravákovi to padá do ľava. Tiež som si musel zvyknúť na trochu iný úchop,
- s tým 11r. zásobníkom je to pre mňa výzva, núdzovka. Nemám malé packy,
- s 13r. zásobníkom sa strieľa fajn
- s 15r. zásobníkom je to mňamkové strieľanie,
- vymenil som muchu za triciovú (BWarms) a tá po prvej streľbe zhasla, hahah - vykašlal som sa na reklamáciu a nechal to tak. Snažím sa získať tú, čo dávajú v US na Hellcata.

Celkový dojem?
Ja nemám výhrad, naozaj nie. Funguje ako má a je to slušný nástroj na čo je určený.
Len tie pružiny v zásobníkoch sú straaašne tuhé. Ešte že to zachraňuje speedloader.
A ešte som si ho aj vizuálne upravil podľa seba.
Pokojne ma zatraťte :)
Šecko dobré \,,/
Prílohy
9015878E-E6F7-4E86-822D-85302CB12929.jpeg
618F1D36-CC93-4E5A-AC34-344AF74ABFAB.jpeg
08CDFB49-F95E-449B-9E88-C1B90C038CAA.jpeg
887FAB76-76F9-4C4C-B5A2-0D6FE2979242.jpeg
05859519-7552-418B-9BE7-3EFA43A17C58.jpeg
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Kde sa dá zohnať ten 15 ranový zásobník?
Fixxxer
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa Fixxxer »

Napr. tu https://www.bwarms.sk/products/4522-zas ... 5-nabojov/
Akurát ho aktuálne nemajú.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ja som ho objednal z Ciech, u nas som ho nezohnal, v BW Arms, mi tvrfili, ze bude este pred vianocami,ale asi mysleli nejaku inu cirkev...je oravda, ze tie pruziny v nich su peklo a treba ich silno dorazit do pistole, inac sa nezacvaknu
Naposledy upravil/-a Triarius v 16 Jan 2022, 22:09, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "