Závady zbraní Grand Power

Johnny2611
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 2 years 5 months

Príspevok od používateľa Johnny2611 »

Ahojte. Kúpil som pištol GP K100 mk12 (r.v.2016) a chcel by som vás poprosiť o radu. Zbraň má nastrielané cca 2500 nábojov a na strelnici sa mi už pár krát stalo, že po poslednom výstrele zostal záver v prednej polohe. Je to velký problém? Čím to môže byť spôsobené a dá sa to nejako opraviť? Pred kúpou na strelnici nebol žiadny problém. Je to moja prvá zbraň, ďakujem za pomoc ;)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie je to zásadný problém. Stávalo sa mi to aj na novom Sigu P226 (kombináciou slabšie strelivo + nová zbraň) a stáva sa to aj na iných zbraniach (celý rad dôvodov). Na určenie konkrétneho dôvodu, prečo sa ti to deje, by som tú zbraň musel mať v rukách a/alebo vidieť ťa strieľať. Asi najčastejšie sa ale stáva, že strelec zvolí taký úchop, kde vlastne nedovolí tej “páčke” vypúšťania záveru správne pracovať a teda záchytu záveru zaúčinkovať, keď má.
Johnny2611
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 2 years 5 months

Príspevok od používateľa Johnny2611 »

Ďakujem :).Takže pokial by nebol problém v úchope (musím to najbližšie odsledovať) stačí zbraň poriadne vyčistiť/premazať? Prípadne použiť silnejšie strelivo? Alebo to môže byť už mechanický problém a zbraň treba rozobrať a opraviť? Vystrielal som asi 150 nábojov SB 9mm luger 7,5g/115grs a 8,0g/124grs a všetky bez zaseknutia. Len ako som písal, jediný problém som mal s tým záverom. Zbraň sa mi inak páči a nerád by som ju hneď predával.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Môže to byť aj mechanický problém, súvisiaci napríklad s opotrebovaním, ale obvykle nie je. Ak chceš, vieme sa spojiť cez PM a viem ti poradiť, čo odsledovať. Ale najprv ju skús dobre prečistiť, premazať a ak chceš, kúp si aj výkonnejšie strelivo. Bežne sa dá zohnať aj nejaké Geco, kde je tá E trošku vyššie… Hlavne si ale všimni úchop, ako tú zbraň držíš a či si napríklad palcom slabej ruky nespôsobuješ tie problémy ty sám. Nebol by si prvý ani posledný…
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Myslím, že 124gr. SB je dostatočne silné. Čo odsleduj je špina v zásobníku, pozri sa, či ti na konci nedrhne. Predpokladám, že zásobníky sú nové, takže o únave pružín sa nedá hovoriť.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Jack napísal:...Ak chceš, vieme sa spojiť cez PM a viem ti poradiť, čo odsledovať…
Chlapci, takéto veci neriešte cez PMky, ale priamo na fóre prosím. Veď to sú informácie, ktoré môžu pomôcť hocikomu ďalšiemu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pietro, myslel som, že naopak, toto môže trocha otravovať, keď sa takto hľadá príčina. :D

Mesi, k SB prechovávam istú nedôveru a mám na to svoje dôvody. Ale áno 124 gr. by malo byť OK. Napriek tomu, zo zásady by som tam napchal aj niečo iné.

Johnny, ešte otázka: ak ideš nasucho, funguje to na 100%?
Johnny2611
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 2 years 5 months

Príspevok od používateľa Johnny2611 »

Jack: zbraň som rozobral a poriadne prečistil, premazal. Kúpim aj silnejšie strelivo, odsledujem ten úchop a dám vedieť. Nasucho nebol problém so zasekávaním nábojov, ale rovnaký problém so záverom. Pár krát mi zostal záver normálne vzadu, potom dvakrát zostal vpredu a takto sa to opakovalo niekolkokrát.

Mesi: rozobral som aj zásobníky a vyčistil, pružiny vyzerajú byť v poriadku.

Pietro: pokial to otravuje tak sa ospravedlňujem za moje otázky, ale nemám sa na koho obrátiť, preto som vďačný za každú radu ;)
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Robí to so všetkými zásobníkmi, alebo len s jedným ( niektorými) ?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ešte by som dal kontrolnú otázku: kúpil si ju už používanú (s udaným nástrelom 2500 nábojov)? :?:
Ide o to, či nástrel nie je možno aj podstatne vyšší..., lebo potom by prichádzalo do úvahy aj mechanické opotrebenie, či poškodenie záchytu záveru (prípadne únava príslušnej pružinky). :idea:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Fotograf, k tomu smerujeme. :lol: Pružinka môže pri väčšej smole a/alebo istej zhode okolností odísť aj pri menšom nástrele než je tých 2500 deklarovaných, ale má v zostave záchytu záveru K100 vlastne pružinku? Mám z K100 vystrieľaných pár sto nábojov, párkrát som robil rozborku-zborku, aj som ju čistil, ale nikdy som ju nevlastnil, tak ma v tomto treba brať s rezervou. Snažím sa pomôcť, preto pozerám aspoň nákres, ale pružinu tam nevidím... Neviem, ale keď tak vylučujeme možnosti, až ich postupne všetky vylúčime, smerujeme k otázke, či neprišlo k viditeľnému úbytku materiálu na závere (nepredpokladám), alebo na záchyte (stať sa môže, ale bol by som prekvapený). Možno keby som ten konkrétne kus mal v rukách, prišiel by som na to, kde je prokblém. A možno aj nie. Ale keď už tu tak meditujeme, odporúčam ti Johnny, napíš na WF aj používateľovi s nickom Kuro. Raz sa čas sa tu objaví a obvykle býval dosť ochotný, pokiaľ išlo o radu. Povolanejšia osoba, pokiaľ ide o K100, ani nejestvuje... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Však ved čo bráni dobehnuť k nam do Ľupče , a poprosiť o generalku ?
bude ako nova :)
JK


Jack napísal:Fotograf, k tomu smerujeme. :lol: Pružinka môže pri väčšej smole a/alebo istej zhode okolností odísť aj pri menšom nástrele než je tých 2500 deklarovaných, ale má v zostave záchytu záveru K100 vlastne pružinku? Mám z K100 vystrieľaných pár sto nábojov, párkrát som robil rozborku-zborku, aj som ju čistil, ale nikdy som ju nevlastnil, tak ma v tomto treba brať s rezervou. Snažím sa pomôcť, preto pozerám aspoň nákres, ale pružinu tam nevidím... Neviem, ale keď tak vylučujeme možnosti, až ich postupne všetky vylúčime, smerujeme k otázke, či neprišlo k viditeľnému úbytku materiálu na závere (nepredpokladám), alebo na záchyte (stať sa môže, ale bol by som prekvapený). Možno keby som ten konkrétne kus mal v rukách, prišiel by som na to, kde je prokblém. A možno aj nie. Ale keď už tu tak meditujeme, odporúčam ti Johnny, napíš na WF aj používateľovi s nickom Kuro. Raz sa čas sa tu objaví a obvykle býval dosť ochotný, pokiaľ išlo o radu. Povolanejšia osoba, pokiaľ ide o K100, ani nejestvuje... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kuro, to je reakcia! Až mi je v takých chvíľach blbo, že doma ešte nemám nič od GP…
8)
Johnny, tu máš toho najpovolanejšieho… A lepšie než meditovať na fóre alebo bantovať na strelnici, je spraviť si výlet do Lupče. A nielen kvôli generálke.
:wink:
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Je ti blbo (?), alebo sa skôr hanbíš?! Lebo ja sa aj trocha hanbím, samý Sig, Kimber, Čz, Walther ... Nič od GP. Ale chel by som, ... Vážne uvažujem nad "Roxorom", vyzerá parádne a ešte aj .380 Auto ... Hm, no paráda, paráda ...
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Ak sa uz k nam niekto zbera, neviem ci ste zachytili , ale mame akciu na USacke stribogy. Vyclenil som 100 ks , su po 500 +dph.
Za naklady ....
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"