HS H11 /Springfield Hellcat/

iurban
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 1 month

Príspevok od používateľa iurban »

Tak som si na zaklade odporucania kamarata a roznych Youtube videii zaobstaral H11 a musim povedat, ze po druhej navsteve na strelnici mam chut ju rovno dat na predaj...

Oproti G43 sa drzi neuveritelne lepsie a k tomu kapacity zasobnikov, parada.

ALE:
- napaskovat zasobniky bez "pomocky rychlonabijaca" je disciplina pre atletov
- po zasunuti zasobnika, ktory je prazdny, resp. nie naplno napaskovany do zbrane ten citelne "locka" v zbrani, co prestane po obtiahnuti
- na druhej strane zasunut plne natiahnuty zasobnik je tiez celkom vyzva, resp. chce to trosku viac zatlacit
- ale zial zasobnik citelne "pracuje" aj pri samotnej strelbe, co ma sokovalo a mal som pocit, ze sa vyrazne hybe, akoby tancoval, co mi citelne vadi
- spust tuha ako fras a ukazovak toho ma uz po par vystreloch dost
- celkovo, ta zbran kope citelne o dost viac ako G43
- rany mam hore dole, rozptyl uz na 5m ako zaciatocnik
- presnosti trosku pomaha "pritlacit" si lavou rukou (som pravak), ale toto nie je to, co chcem riesit pri pudovej strelbe
- na to, ze je to zbran urcena na obranu a skryte nosenie, tak neodpusta najmensiu strelecku chybu a da ju plne vyzrat

Zaver:
- dam jej este sancu na strelnici, aj ked skusil som aj druhu, co mi pozicali v Hunteri a bolo to to iste
- vyskusam este kus, ktory ma kamarat, ktory mi to odporucal, sam som zvedavy
- skusim zmenit uchop, prst na spusti a veci, kt. boli popisane vyssie
- casom sa snad pruziny v zasobniku strosku zbadaju, ale nie som si isty
- obavam sa, ze toto ale nepomoze tancovaniu zasobnika v zbrani a tak rozhadzaniu drzania, ako ani znacnemu "kopaniu"

Tak si drzme palce, alebo sa moja H11 ocitne v rekordnom case na bazosi a zostanem pri G43, co sa mikro zbrane tyka...
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ako to nabijanie 11. naboja do 11-ranoveho zasobnika je naozaj "uzivatelsky" neprivetive 8)
To ale neskor budes pouzivat ako psychohygienu a budes si len tak zo zabavy napaskovavat a vypaskovatvat tento 11-ranovy zasobnik len kvoli tomu :D

Strielat to naozaj ale lepsie nebude. Mal som kdeake sub-micro-kompakty v 9 mm Luger a vzdy to je o zivot ako sa hovori.
Mal som aj G26 ale to uz je velka krava oproti Kahr PM9, G43 a spominanej H11 :wink:

Najlepsie sa strielalo z G43 z tychto 3 krpcov ale mala kapacita pri G43, len 6 nabojov vs 11 nabojov v zaklade pri H11-ke a preto som zostal pri H11.

Ked si chce clovek naozaj uzit lacne strielanie tak poladeny second-hand SHADOW mozem vrele doporucit.
Martin787
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 20 days

Príspevok od používateľa Martin787 »

Ahoj všichni,mám H11 druhým rokem koupil jsem jí novou a musím říct že ze začátku to střílení nebylo žádná sláva. Jak tady někdo už psal, strhával jsem do leva a musel si zvyknout na to že tak trochu po každé ráně zatancuje... Ale k Vánocům jsem si udělal radost,koupil laděnou spoušť od Apexu a osadil mikrokolimator Bushnell. Nejednou je to úplně jiná zbraň a to střílení z ní mě fakt baví... :D Pořád to samozřejmě není na mířenou,ale soustřel je nad moje očekávání.Tou spoušti se samozřejmě zlepšil chod,je víc čitelnější a odpor je menší i když pořád ne jako u sportovní zbraně...je tam přece jen potřeba udržet nějakou bezpečnou mez. Co je nejdůležitější,tak se o dost zlepšila funkce jistícího jazýčku. Při ovládání spoustě je i tak lepší netlačit na spoušť jen koncem prstu - bříškem, ale prostě využít plochu prstu ve větší míře. Tím si myslím,hodně odstraníte to,že vám jde vše vlevo. co se týká zásobníků já nejraději používám ten 13 ranný, mám i větší, protože za těch pár korun co stál jsem mu prostě neodolal... ale tam mě popravdě moc nevyhovuje úchop. Ten nejmenší, originální ke zbrani mám na nošení. Opravdu jeho naplnění dá docela fušku a při vložení do zbraně se musí tzv.doklepnout. Ale časem se to trochou ochodí a je to v pohodě. Nějaké vyklání zásobníků ve zbrani neznám a neprojevuje se. Ještě jsem tedy trochou potunil hlaveň....vadilo mě, že je na povrchovce vidět opotřebení z používání... tím jak je černá na tom bylo vidět všechno. Tak jsem jí z venku vyleštil.. :lol: Chytla takový grafitový lesk a vypadá to myslím moc pěkně. Zatím jsem z mojí H11 vystřílel do 2000 ran a nemám jedinou závadu, což u jiných mnou používaných zbraní moc neznám.... Třeba i PARA 1911 má své vrtochy. Nakonec přikládám fotku mého posledního pokusu 10 ran na 20 metrů což si myslím že je celkem slušné,obzvláště když se nepovažuji ani za průměrného střelce.
Prílohy
20231218_150857.jpg
received_1910144579440561.jpeg
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

na 20 metrov z tejto zbrane je to velmi pekny vysledok.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "