AR-15 all about

Vlado2022
občasný prispievateľ
Príspevky: 18
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa Vlado2022 »

Ako píšete, je tam holosun či sparc od vortexu za ceny do 250e a je to úplne iné strieľanie ako cez pevné mieridlá.
ARka je ako stvorená pre optiky všetkého druhu, akurát to potom chce vagón nábojov :D
babayaga
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 2 months

Príspevok od používateľa babayaga »

Ahojte, zvažujem kúpu Anderson AM-15 16". Keby chcem takúto zbraň predať, nájde sa kupca ? Proste ma zaujíma či ľudia majú o takúto zbraň záujem. Chcem to vedieť z dôvodu že čo ak. Zbraň je zábava na strelnicu, relax. No čo ak sa stane že bude treba peniaze ? Nemám problém predať zbraň, otázka je ako rýchlo a či vôbec sa takéto zbrane dobre predávajú. Ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

To je relatívne. Boli časy, keď bol na trhu nedostatok AR-15 pre dianie v USA a sprísňovanie držby v EÚ a následne aj u nás. A ten nedostatok bol aj v okolitých krajinách - mám na mysli CZ a AT. Dnes je situácia - ako ju vnímam - relatívne stabilizovaná a všeličo majú predajcovia priamo na pultoch, takže netreba čakať mesiace či roky.

Napriek tomu, AR-15 si hodnotu držia lepšie ako niektoré krátke. Takže áno, ak sa jej budeš chcieť raz zbaviť, kupec sa vždy nájde. Trh tu je a legálne (a nie moc komplikovane) ju vieš ponúknuť aj u susedov v CZ. Ide o to, čo presne budeš predávať a za koľko. Inak povedané: Anderson nie je žiadny high-end a keď nahodíš kolim a pridáš tri zásobníky, nikoho tým neohúriš. Takže áno, niečo zrejme prerobíš, ale to pri takmer každej modernej zbrani, s výnimkou limitiek a pár ťažko zohnateľných značiek. Stačí takáto odpoveď?
babayaga
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 2 months

Príspevok od používateľa babayaga »

@Jack Nejde mi o zárobok, ide mi o aký taký cashout. Ako odpoveď výborné, napríklad nad CZ predajom som ani nerozmýšľal. Určite si pomohol. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked este pred kupou rozmyslal o predaji ,tak si usetri cas a nekupuj zbran pre "druheho".
Vsedne bezne dostupne zbrane nie je investicia bez strat pri predaji.
babayaga
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 2 months

Príspevok od používateľa babayaga »

Neberiem to ako investíciu a najlepšie ani to nepredať. Peniaze mám vyhradené priamo na to. Ale je to otázka že ak by tak či. Ja už mám edc gun, ktorý nepredám a ani AR by som nechcel predať. Beriem to ako auto na zábavu/víkend. Kúpim, pojazdím ale ak by voľačo, nemám problém to predať. Preto otázka toho predaja. Samozrejme, predať to nechcem, páči sa mi toto AR, chcem si ho užiť.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5202
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na Bazoši je nejaký Anderson za zhruba 900€, to môže byť pri porovnaní s cenou nového určitým vodítkom, že ako sa hýbe cena použitej zbrane.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Najviac prerobis na tuningu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak Anderson aj nový ide od 1000 do 1500, pričom videl som aj nového pod tisíc a teda ponúkať AR15 v top stave na Bazoši okolo tisícky je celkom "hrateľné". Dobrú poznámku ale uviedol Mr. Blue. Pri týchto holých AR to človeka láka investovať do tuningu - niečo vylepšiť, niečo dokúpiť tam a niečo hentam. Lenže tri stovky vrazené do aftermarket dielov pri ďalšom predaji dojmú málokoho. Tam už potom treba uvažovať, či nepredávať pušku znova holú a tie diely zvlášť... Ale to už kusisko predbiehame.
:wink:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

toto platí nie len so zbraňami, ale so všetkým. Tuning/vylepšenia zvyšuje atraktivitu pri predaji, ale na výslednú predajnú cenu má iba malý vplyv.
babayaga
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 2 months

Príspevok od používateľa babayaga »

Odpovede mi pomohli sa zorientovať. Zajtra idem pre Andersona. Prvé AR, ktoré budem vlastniť. Ďakujem za pomoc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"