ZP z D na A

elegant_darwin

ZP z D na A

Príspevok od používateľa elegant_darwin »

Ahoj mam 22 rokov a ZP skupiny D a chcel by som si rozsirit na A , B alebo E potreboval by som poradit ci budem musiet robit skusky este raz a ci mam sancu ziskat niektoru z tychto skupin
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Ak to dostatočne zdôvodníš, tak prečo nie ?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

marek.03:
Poobzeraj sa tu po pribuznych temach a precitaj si hlavne zakon 190/2003, ale v skratke odpoviem:
- pri rozsirovani ZP nemusis znova robit skusky, potrebujes len predlozit zakonom stanovene podklady pre tu ktoru skupinu (o.i. E-clenstvo v klube, B-zdovodnenie, A-zdovodnenie);
- sancu samozrejme mas, jej velkost zavisi od kvality podkladov a hlavne od kvality personalu na tvojom oddeleni PZ.

S E-ckom by nemal byt problem, obvykle ani s B-ckom, A-cko je prudko zavisle od hore uvedeneho. Precitaj si forum, mozno tu najdes inspiraciu :wink: .
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

ZP Acko dostanes urcite lahsie, ked predlozis zivnostensky list/vypis z obchodneho registra... :wink:
elegant_darwin

Príspevok od používateľa elegant_darwin »

a este nieco ak ziskam ZP B mozem si kupit lubovolnu zbran ?
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

§ 27 -- Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c);

§ 5 -- Zbraň kategórie B
(1) Zbraňou kategórie B je
a) krátka opakovacia palná zbraň alebo krátka samonabíjacia palná zbraň,
b) krátka jednovýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom,
c) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je menšia ako 280 mm,
elegant_darwin

Príspevok od používateľa elegant_darwin »

no dik uz len si vymysliet co poviem na policii
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ked ziadas o Bcko, staci len: Na ochranu osoby, zdravia, majetku. V tom je vsetko obsiahnute :lol:.
elegant_darwin

Príspevok od používateľa elegant_darwin »

myslis ze to bude stacit ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

ano, na B to staci.
elegant_darwin

Príspevok od používateľa elegant_darwin »

vdaka za radu potesili ste ma
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

nazdar vospolok! pozerám, že som sa dostal do podobnej situácie ako marek, ale s nečakaným zvratom na OR PZ. som držiteľom ZP sk. D. skúšku odbornej spôsobilosti som vykonal v.r. 1999 spolu so skúškami kandidáta na výkon práva poľovníctva. vybavený žiadosťou, fotkami, kolkami a patričným zdôvodnením nosiť zbraň som sa vybral k príslušníkom. všetko fasa, všetko super až na fakt, že mi príslušníčka povedala, že si skúšku z odbornej spôsobilosti budem musieť zopakovať. takže sa mi natícka otázka: PREČO? dal som si tú námahu a prečítal som si znenie zákona 190/2003. ak som čítal pozorne, zákon pozná len jednu skúšku odbronej spôsobilosti. malo by byť teda jedno, či bola vykonaná v rámci slúšok kandidáta na výkon práva poľovníctva alebo na OR PZ.

existuje relevantný fakt ktorý by odôvodňoval jej rozhodnutie?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Takze este raz a posledny krat , kazdy kto vykonaval doplnkovu skusku na vydanie ZP skupiny D- polovne ucely , je povinny pri rozsireni ZP na skupiny vsetky ostatne absolvovat skusku odbornej sposobilosti znovu !!!! vo vyhlaske ministerstva vnutra myslim 555- najdi si na google je cela , su jasne upravene vsetky veci ohladom rozsirenia ZP zapocitania alebo nezapocitania jednotlivych casi....

dovod preco? preto lebo doplnkova skusa nieje to iste co skutocna skuska na policii , na D stacilo ohladom legislativy len niektore casti z danych skupin otazok , cize je to ako polovicna skuska... ponal???
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

charašo.... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"