Kurzy obrannej streľby na Slovensku

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

nic v zlom polucias ale tango evidentne nevidel tie "spravne" videa a komentoval videa zo stranky israelicombatshooting.com :D
a ak nedokazes postrehnut rozdiely medzi tym co si sem zavesil ty a videami ktore komentoval tango tak za to ja uz fakt nemozem :wink:

tango, nikto tu nema problem s ICS ako takou, co tu skoro vsetkym nejde pod nos, je ich svojrazne stvarnenie tohto "stylu"

no, myslim, ze stacilo, nie som ten typ cloveka, co potrebuje mat posledne slovo, kazdy si urobil obraz sam, takze vraciam lopticku a odchadzam do satne :oops:
john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

no já si myslím že jsou tady hlavně dva názorové proudy které se nikdy nesejdou ani k sobě náznakem nemíří
a jde zejména o míření nabitou zbraní na lidi při tréningu, to prostě někomu vadí natolik, že je schopen shazovat celý koncept výcviku tím, že jej označí jako nebezepčený a hazardující.. žádný jiný argument zde nepadnul. Není zde možné diskutovat s někým, kdo nepozná koncept a vidí pouze nějaký výstup z toho konceptu, tedy vidí výsledek ale nepozná tu cestu která k němu vede..
Další argument který zde použil pan GPI je o použitelnosti a efektivnosti v určitého řešení v reálném střetu.. na toto opět nebyl použit žádný argument, prostě to jen onálepkoval z titulu nějakého střeleckého instruktora IPSC a tím si myslí že to hasne..
Nehasne, dostal příležitost si o tom rozumně promluvit, dostal prostor pro své argumenty ale on jich nemá.. on neví co napísat, a pokud tu techniku už vyzkoušel, nemá tolik pokory se přiznat že se mýlil.. a to vadí zase mně..
pro Romana : tak proč mi nikdo z Vás neodpoví za pana Brunovského ? To nestojí můj dotaz za odpověď ??
Možná je to jak píše Limonádník, jsme prostě letadla a jsme dost vysoko, taky se nemůžete s atomovým vědcem bavit o atomovej fůzi.. :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

john hawk; pretoze nie som jeho hovorca a prestan zasierat tuto temu, toto je uz vaaazne OT

ak niekomu nestojis za odpoved, tak sa s tym skratka zmier ze sa s tebou nebavi a prestan sa odbavovat hned v dvoch threadoch sucasne

admin/ moderatori , spite ???
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

ja si myslím že adminov to baví a preto to nechávajú ísť ďalej,
možno aj ich zaujímajú odpovede na otázky JH pre GPI

gewehr - na tej stránke sú také videa aké sú tam pravdepodobne preto aby
sa vyhli tomu čo sa rozbehlo tu. V tomto to trafil tango opäť. pre niekoho je to proste silná káva a nikdy to nezkusne .
aj môj známy na silnom aute v 200km rýchlosti hľadá ničo v priehradke, obeduje šalát s rožkami a mne to príde ako mať zubatej kosu na krku a jemu nie.

to isté je aj táto naša téma a aj by som to asi tak nechal,
čo je ale druhá vec toto je vlákno o GPI kurzoch a padli tu konkrétne otázky na riešenie konfliktu pre inštruktora streľby, ktoré by vo všetkej slušnosti mohli byť zodpovedané.

ďakujem
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

john.hawk napísal:...z titulu nějakého střeleckého instruktora IPSC a tím si myslí že to hasne..
k "vasej verzii" ICS sa vyjadrovat, ako som povedal, nebudem, ale ku GPI si to neodpustim. Ked uz ides niekoho "kadrovat", tak si aspon PORIADNE precitaj jeho web, to co tu vypisujes znaci o deficite pozornosti. Tvrdit, ze GPI nema predstavu o realnom strete so zbranou je hodne mimo, vid. http://www.strskola.sk/ja.php

inak stale si nenapisal, odkial beries TY pravo, tvrdit tu o realite pouzitia zbrane (z kurzov?) a na zaklade coho si myslis, ze to vies lepsie ako GPI, ktory svoju kompetentnost dokaze jednoznacne preukazat. Osobne mam z toho pocit, ze nie si seriozny "partner do debaty" pre GPI. Skus dokazat opak, zatial to boli iba silne reci o "praseni huby", a "virtualne" netove skusenosti. Ono debata realny clovek vs. drsny nick nema skutocne ziadny zmysel.
Naposledy upravil/-a gewehr v 25 Okt 2009, 09:30, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

evidentne sa vo všetko stále opieraš iba o kamoša GPI

navrhujem ti ísť na niektorý z kurzov Obrannej streľby v ČR, aegis/ Radelk Libovicky

a potom zrovnávaj,

ja som skúsil aj jeden aj druhý typ treningu,
ty evidentne nie, alebo si možno skúsil a nestotožnuješ sa stým,
ja áno, pretože za týchto ľudí hovorí prax a je to vidieť aj na technikách.

akú cestu si ty vyberieš je len tvoja vec, ale uveď prosím niekedy aj viac ako jeden príklad :roll:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

mozno ta to prekvapi, ale GPI nie je moj kamos, videl som ho vsehovsudy 1x v zivote, takze hras na zlu strunu, rovnako ako tie vase fatalisticke vety z hviezdnych vojen typu "vyber si cestu a uvidis"
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

znovu , žiadne fakty, argumenty . . . nič nové
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Myslim ze CV GPI je fakt. Z vasej strany ziadny fakt o tom, ze nejde iba o virtualnu skupinku drsnych vyznavacov bez realnej skusenosti nepadol.
john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

for Limonádník a GPI :
k "vasej verzii" ICS sa vyjadrovat, ako som povedal, nebudem, ale ku GPI si to neodpustim. Ked uz ides niekoho "kadrovat", tak si aspon PORIADNE precitaj jeho web, to co tu vypisujes znaci o deficite pozornosti. Tvrdit, ze GPI nema predstavu o realnom strete so zbranou je hodne mimo, vid. http://www.strskola.sk/ja.php
tak proč mi neodpoví na jednoduchej dotaz ? já mám zbraň pouze jeden rok, chodím střílet dvakrát ročně a zajímá mně jak by to pak instruktor řešil.. moje řešení viděl, a nedokázal mimo to že je to absolutně nepoužitelné/nereálné nic uvést.. proto se pýtam já, aby mi poradil, co je na to niečo zlé ? Tady je příležitost pro něho, aby potvrdil své kvality..jak je prezentuje on nebo prezentují ostatní. Vás to nezaujímá co máte dělat když budete napadeni nožem ? mně ano..
At tedy prokáže svoji kompetentnost zde, může poslat i video jestli nějaké má.. :D :D :D
Pro romana : No když se mi vyhýbá tak co mám dělat než ho pronásledovat na více forách ?? Řešenie je jednoduché, prokázat to co tvrdí argumentem nebo videem nebo nástinem jiného řešení..
Můj názor je že to prostě neumí, nikdy v této situaci nestál, nikdy ji řešit nemusel a šláp vedle s hodnocením a tedka se stydí to přiznat.. protože je Instruktor s realnými zkušenosti v použití zbraně.. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Predpokladam, ze pokial aspon naznakom nedokazes, ze mozes byt pre GPI seriozny partner do diskusie, bude sa radsej venovat skoleniu instruktorov, vycviku a kurzom ako hadzaniu pismeniek lopatou na nete sem a tam. Proste toto virtualne tlachanie je onicom a vlastne uz aj mna to prestava bavit. Takze adieu.
john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

virtuálné tlachanie je to, když někdo trvdí že něco viděl a že to nefunguje, bez toho aby povedal prečo a použil argumenty. Pokud Instruktor nezná odpověd, je to špatný Instruktor.. a podle toho bude stát i jeho kurz, za nič..
Jak mám dokázat že jsem seriozní partner do diskuze ? šak jsem dotedka psal pouze dotaz a odpověd nikde, jen velká slova a argument 0.
Limonádník : Možná by se tomu měl věnovat pan GPI pak by určitě nepsal takové somariny.. :wink: o věcech které nikdy nezkoušel a neví že existují..
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Na základe požiadania majiteľa propagovanej streleckej školy tému uzamykám.
Zamknuté

Návrat na "Sebaobrana"