Nesmrtiace náboje pre vz.52

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4 napísal:Ja Tokarevy naboje zbieram, tak to aj trocha sledujem a mam aj TTcko to som tym chcel povedat. Pistol vz.52 je nepodarena prekalibrovana pistol, to je znamy fakt, problem z uzamyk. valcekmi, praskajuce zavery pri vyhodziom okienku, lamajuce sa uderniky. Mozno tak do zbierky by som ju bral, ale na strelbu, ci pokusy s gumenymi projekt. uz vôbec nie. A s tou plnohodnutnou obranou som myslel tak, naco sa pripravit s nejakymi gumakmi, (ktore ti ani jednak neprebiju, ked budes najviac potrebovat) o ocinnu obranu s "ostrou municiou", lebo ak uz mas pouzit zbran, situacia je zrejme natolko vazna, ze ti ide o krk a vlastne uz mozes pouzit aj "ostre", takze v tom nevidim zmysel, leda ak by si bol nejaky prehnany humanista :lol:. Este by ma zaujimalo ako docielite, ze to nebude mat viac ako 50J ( vsetko nad tuto hodnotu, tak to uz nemusi byt iba non-lethal) a zaroven obtiahne zaver v tej 52. Neviem, mozno som sa nechal trocha uniest a urcite som sa nechcel nikoho dotknut, ale uz tu bolo zopar takych "odbornikov" co skusali podobne kusky s gumakmi, napr: v plynovke. Tak pre takych ja nemam moc velke pochopenie :).
Fakty sú fakty , o tom sa nemienim prieť ....
Len mi nie je jasné , či súdiš len na základe svojich skúseností alebo aj z iných prameňov .
Už som sa niekde vyjadril , že predsa Pi vz. 52 / už toto číslo o niečom hovorí / nebola vyrábaná na nejakú tú , hm povedzme , frajerskú streľbu ...
Za tých pár rokov som už niečo z tejto zbrane pustil ...áno súhlasím s uvedenými nedostatkami , aj mne sa vyskytli a v dielni som potom opravoval ... :wink:
K tým záverom praskajúcim ...za 20 rokov som mal cca 10 kusov :!: :!: :!: , ktoré sa urvali z celkového počtu XXXX na útvare ... :wink: :lol:
No dôležité v mojom príspevku je to , že táto pištoľ bola vyrábaná v tisícoch kusov v bohvie koľkých sériach , ktoré sa vyvážali aj do celého sveta v tej dobe ...veď ČSSR aj patrila medzi Top 10 výrobcov zbraní a aj vývozcov ...
Táto zbraň mala aj preto takú kvalitu aká aj je ...v boji nehľadíš na to , strieľaš a keď Ti zlyhá , vezmeš padnutému a ideš ďalej ...

No a keď chce niekto skúšať chublbosti , presne tak , ako si povedal ...
Videl som dostatok a aj vidím každý rok v tých prvých dňoch nového roka tie rôzne zábery " odvážnych " ...
Nech si len pokračujú v bohumilej činnosti , veď každý je strojcom svojho osudu ....či ....?
elegant_poitras

Príspevok od používateľa elegant_poitras »

strela bola kalibru .308 aj tvarovo to zodpovedalo strele pre 7.62 puskovy bud .308 ev 7.62x 39
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3116
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

lekárnik: neviem to iste ale 9mm rubber má pravdepodobne v sebe guličku večšieho priemeru ako 9mm, možno až 1,5mm, rýchlejšie stráca rýchlosť a nie je tak priebojná. Ťažký záver + silná pružina, obťahovať to asi nebude, možno po výmene pružiny, kto má ale čas riešiť pružinu ak ide do tuhého a gumáky nezaberajú...
elegant_poitras

Príspevok od používateľa elegant_poitras »

Tak vidim to podobne... Sam si neviem predstavit ako by som saskoval po prvom vystrele a obtahoval 52 ked mam problem .... A ak by som to nalaboroval davkou prachu aka to uz obtiahne tak mam pocit ze by uz aj ten gumeny projektil bol smrtelny....
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

lekarnik

Mal som možnosť streliť si plasťák , síce 38 špeciál do revolveru , to je ale jedno ....

Tieto náboje niekedy používala ozbrojená ochrana lietadiel , možno už majú iné , doba a vývoj išli vpred .

Poviem takto nechcel by som chytiť hentú včeličku na nechránené telo , o hlave ani nevravím ...v momente je jedinec okamžite vyradený z ďalšej činnosti ...

Pritom to bol dutá plastová strela , v ktorej bol harmonikovite poskladný kus papiera ...lenže u týchto nábojov išlo o overenú továrenskú výrobu a nie o nejaké pokusy o vývoj nového druhu náboja ... :wink:
elegant_poitras

Príspevok od používateľa elegant_poitras »

no je pravda ... V principe plati ze cokolvek leti rychlostou nad 200m /s a zasiahne cloveka asik ho to nepostekli :)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"