Kolimátor Eotech.

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Kolimátor Eotech.

Príspevok od používateľa dirty harry »

Nemáte tu niekto kontakt na predajcu originál Eotech kolimátorov?
Pripomínam že žiadne čínske kópie, ale originál.
Ďakujem za tipy poprípade skúsenosti s touto optikou. Chcem to osadiť na revolver .44 rem mag....
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To nemyslis vazne, ze tam chces dat taku opachu.
Rovnaku sluzbu ti urobi mini Docter, ktory je v nasich koncinach i lahsie zohnatelny.

EOTECH je montaznou vyskou stavany na M4 s rovnou pazbou a moznostou pouzitia i s pevnymi mieridlami.
A to nehovorim o jeho hmotnosti, ktora sa ti na pistoly znasobi.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

1) skus armory.sk aj ked o cene je asi zbytocne diskutovat

2) ja mam EOTech 552.A65 a nedam nan dopustit ! Maximalna spokojnost a v priebehu roka pribudne dalsi ;) najskor bol na GSGcku ale po chvili rychlo nahradil ACOGa na .223ke ;) ovladanie mi nerobi problem ani v rukaviciach, svetelna intenzita bez problemov jasny bod aj ked ti neprijemne svieti slnko do tvare. Ochranny kryt som uz tiez nedopatrenim otestoval pri pade na beton - v kryte ryha, kolimator OK ;)))

3) co sa tyka osadenia na revolver ;) tak s tym ti nepomozem a pravdupovediac si to neviem ani predstavit ;) a to ani s EOTech XPS 2 ;)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Heh, moj uplne prvy IPSC Open zavod bol s CZ75 s Eotechom, nemusim asi ani pisat o umiestneni... :evil: :lol: :lol: :lol: Na druhy zavod som uz nastupoval s Docterom nafrezovanym do hlavne... no comment necessary...

Na kratku zbran sa Eotech ozaj moc nehodi, ta zmena taziska, celkovej hmotnosti, a zamerna vysoko nad hlavnou su dost nevhodne, radsej sa popozeraj po Docterovi a kvalitnejsich klonoch, pripadne na vacsom revolveri by sa 'uzivil' aj Aimpoint Micro, Zeiss Z-point, a pod. (ktore sa v nasich koncinach zhanaju rozhodne o dost jednoduchsie nez Eotech).

Vela stastia,

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Gunslinger napísal:.......... pripadne na vacsom revolveri by sa 'uzivil' aj Aimpoint Micro, Zeiss Z-point, a pod.........
toto by boli tiez moji favoriti na taky ucel.....
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

to čo píšete je pravda, ja mám ale obavy, či mi to vydrží tie spätné nárazy, aj ked strielam slabšie strelivo, furt je to dosť šupa, aj napriek hmotnoti zbrane.
Chcel som Micro H alebo ten mini Docter, ale odolnosť sa uvádza 1000G, zdá sa mi to málo, a pri tej cene aj veľký hazard.
Kto na akých zbraniach videl kolimátory Micro h alebo Docter?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Na papierove hodnoty nepozeraj.
Chces si kupit kvalitny kolimator za nemaly peniaz, cize urcite so zarukou. Tak neries co ak.
Len tak pre porovnanie vyrataj si posobenie spatneho razu na trepnem 300g Eotech a na 80g Docter.
Precitaj si clanky na nete a uvidis, ze nami doporucovane kolimy sa prevazne pouzivaju na tvoj zamysel a nic ine, koli velkosti a hmotnosti.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

dirtyharry: Ak tak ako pises nepojdes cestou lacnych klonov, tak by si nemal mat problem ani s Docterom ani s Micro-H. Ja som rozsypal len jedneho FirePointa a jednu cinsku kopiu, origos Doctera co mam som uz mal hodeneho na vela zbraniach (od kratkych cez 58mu a 308my az po brokovnicu) a zatial vydrzal vsetko.

1000gciek je ozaj dost (a pisu ze to je minimum, cize testovane to bolo na viac), predpokladam ze skor by si rozsypal zbran, svoju ruku, aj celu strelnicu naokolo nez Doctera :-) Vzdy je sice mozne ze clovek natrafi na zly kus, ale ak to kupis tu niekde (cize so zarukou), nemal by si mat problem (Docter uvadza ze je vhodny na vsetky kalibre).

Inak, nie je lahke rozhodnut sa medzi nimi, ale v tvojom pripade by som sa asi skor priklanal k tomu Micro-Hcku (vazi len o malicko viac, vydrzi na jednu bateriu o dost dlhsie - cca 5 rokov 24hod denne, je o cosi lepsie odtieneny voci slnku, priamo Aimpoint uvadza ze je vhodny na polovne revolvery, a lepsie tiez odolava dazdu - Docter podobne ako OKO a vacsina inych reflex sights ma tu nevyhodu ze ked ti do neho naprsi, sice sa mu nic nestane, ale ta nazbierana voda pred diodou moze rozmazat zamerny bod).


Drzim palce pri vybere,

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

no jasné, rozdiel v hmotnosti je markantný, ale tí chytráci písali že Eotech jediný zvládne kopanec 3500g, čo je cca 454 cassul. Pokukujem ešte aj po Meosight 30 či 50, čo sa o nich vie? ˇUdajne sú ešte len v štádiu vývoja a testovania...
asi budem voliť medzi Micro H či R1, Mini Docter či Zeiss Z point.
Ale rozhodnem sa po dôkladných analýzach a recenziách, oplatí sa počkať si.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ešte by ma zaujímalo čo som sa nikde nedočítal, a síce aký očný relief je pri použití Zeiss Z - point kolimátoru, či je tiež neobmedzený ako u Aimpointu? Kto s týmto kolimátorom má skúsenosť?
magical_austin

Príspevok od používateľa magical_austin »

Nazdar,chalani. Vozim z Usa Eotach, Bushnell,ATN a ine speciality vratane nocakov. Zatial som doviezol 8 kolimatorov Eotech a vsetci si ich chvalia.Tak sa kludne ozvite keby ste chceli nieco doviezt. Tu su linky odkila objednavam.
www.cabelas.com,www.nightgalaxy.com, http://www.bhphotovideo.com/,http://www.midwayusa.com/
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

...nejde mi ani jeden...
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

caute chlapi
to, co tu pise janopapay o nejakom "elektre" z ameriky je pravda. sam som jednym z tych osmych spokojnych ludi. 8)

scar... ked ti nejde link, tak si ho skus precitat a opis ho. to zvladnes :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"