Taurus 38 sp m 85 f

Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 1 month

Taurus 38 sp m 85 f

Príspevok od používateľa Neny »

Ahoj všetkým. Práve som pre rozšírenie pracovných povinnosťí (prevoz peňazí) bol nútený kúpiť zbraň. Kamarát my ponúkol 5 ranový revolver Taurus 38 sp m 85 f, za 220 eur. Zbraň je po jeho príbuznom, ležala cca 10 rokov v trezore a bolo znej vystrelených 18 rán. Nie je na nej ani jeden škrabanec, v cene bolo kožené púzdro a dve krabice nábojov (v jednej chýba 18 ks :D ) . Rozhodol som sa ju zobrať pre jej malú váhu a cenu. Teraz sa snažim zistit či som nespravil blbosť :oops: . Zbroják na nosenie si práve robím takže revolver čaká naďalej v trezore :( Som úplný začiatočník takže každá rada dobrá. Chcel by som zohnať dáke seriozne recenzie. Dík moc.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

A podľa mňa tým chcel Neny povedať, že má zbroják ale nemá ešte Ačko :wink: , pretože keby nemal zbroják a kúpil by od niekoho zbraň tak by to bolo nedovolené ozbrojovanie samozrejme :)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Neny


Podľa mňa si blbosť nespravil. Mám podobného malého buldoga a je to dobrá voľba.Navyše tvoja cena bola veľmi priaznivá.

Keďže píšeš, že ležala desať rokov v trezore tak nezabudni, že po desiatich rokoch musíš ísť so zbraňou na tlakovky.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:42, upravené celkom 1 krát.
Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Neny »

Ahoj. Tak je to pravda že nemám žiadny ZP a preto aj leží v trezore u predajcu naďalej. Do mesiaca by malo byť všetko inak :D . Chcel som od vás vedieť či je vhodná aj na strelnicu, keď je taká ľahká, na denné nosenie to bude asi super. No a ešte jedna drobnosť, Taurus je značka, to som pochopil, no a to ostatné? 38 sp m 85 f :oops: . Ešte jedna drobnosť ma zarazila, neviem o tomto modeli nájsť na nete žiadne info. Najpodobnejšia zbraň na ktorú som narazil je táto http://www.youtube.com/watch?v=PgtXWZofSqs ,lenže to je mod 82 a šesť raňák,hlaveň je asi totožná, ešte mám dojem že na tej mojej je dlhší válec ale to môže byť len môj dojem. Ozaj a čo znamená číslo 357 a 38, narážam na to u podobných zbraní stále? Dík moc za odpovede. Teraz vás nechám vydýchať a potom začnem otravovať so spomínanou tlakovou skúškou, expiráciou streliva a pod. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neny, v stručnosti:
Taurus - značka, brazílsky výrobca, časť výroby realizuje v USA
M 85 - konkrétny model
38 Sp - kaliber, populárny revolverový kaliber .38 Special
357 a 38 - opäť kaliber, pri revolveroch sa zrejme stretávaš konkrétne s .357 Magnum a .38 Special. Číslo vyjadruje priemer strely v palcoch, slovo je viac-menej obchodný názov. .357 Mag je výkonnejší ako .38 Sp. Z niektorých revolverov komorovaných na .357 Mag sa dajú strieľať aj .38 Sp, ak to uvádza výrobca. Naopak to nejde.
Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Neny »

Ahoj. Tak už je po skúškach a Taurus je doma. Začínam sa sním pomaly zoznamovať. Než pôjdem po prvý krát na strelnicu, rád by som zvládal automaticky niektoré úkony, ako napr. tasenie a základný úchop do dvoch rúk, bez toho aby som si ustrelil prst alebo ešte niečo dôležitejšie. :roll: Za určitých okolností zostáva kohútik predopnutý a ja neviem ako sa to nacvičí aby to tak bolo vždy keď chcem ja a nie keď chce len on! :evil: Dík vopred za radu.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Neny

Kohútik na revolvery nikdy nezostane "predopnutý", aby som použil tvoj terminus technicus. Pri revolvery po každom výstrele kohútik zostane v "spadnutej" polohe. U samonabíjacej pištole je to iné. Tam záver pri pohybe vzad nielen vyhodí prázdnu nábojnicu a zasunie do hlavne nový náboj, ale súčasne aj natiahne kohútik do zadnej polohy. U revolveru to nemá čo urobiť. Dá sa to urobiť jedine natiahnutím palcom silnej či slabej ruky.

Pri revolvery jednoznačne odporúčam trénovať streľbu v režime DA (double action). Tzn., že pri streľbe máš kohútik spustený dole (vypustený) a tlakom na spúšť napínaš kohútik až do momentu, kedy tzv. povolí, vráti sa späť a treskne o zápalku náboja. Keby si totiž cvičil tak, že pred každým výstrelom natiahneš palcom kohútik do zadnej polohy a až potom stisneš spúšť, tak získaš nanič návyky a pri sebaobrannej situácii stratíš kopec času naťahovaním kohútika.

Sorry, píšem to ako hotentot, ale dúfam, že to pochopíš. Z tvojich príspevkov som pochopil, že si začiatočník. Ak nie, tak sa ospravedlňujem. :oops:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

panzer
ani učiteľ autoškoly by to lepšie nevysvetlil :wink: len ti musím vytknúť "jazykové okienko" revolvery (množné číslo...) :wink: :wink: :wink:

to neny
pištoľ=pištoľ
revolver=revolver
Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Neny »

Ďakujem za odpoveď, ale asi som to ako hotentot vysvetlil ja. :D Mal som na mysli situáciu, kedy kohútik po natiahnutí skladám palcom z natiahnutej polohy naspäť bez výstrelu do nulovej polohy. Niekedy, keď brnknem po spúšti, sa my kohútik zastaví asi tak v stredovej polohe a drží tam až kým nestlačím spúšť znovu. Ešte k druhej časti tvojej odpovede, mám to chápať tak že pri nácviku tasenia môžem strielať naprázdno bez náboja? Niekto mi raz povedal že to ničí úderník a môže sa zlomiť alebo čo?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 15:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Odloz si so strelnice pat vystrelenych nabojnic,alebo v puskarstve kup pat treningovych nabojov z plastu a mozes nasucho strielat kolko chces bez rizika poskodenia udernika. Prazdne nabojnice su zadarmo a tie treningove naboje stoja v 38spec myslim 1-2 eura za kus. A nemusis hladat navod... :)
Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Neny »

Ahoj. Pretože mi to nejde vysvetliť, prikladám video. http://www.youtube.com/watch?v=FTQIrSfBCy4 Ešte by ma zaújímalo či sa do dížky hlavne počíta aj komora vo valci alebo len čistá hlaveň bez valca? Bez valca ma 7,8 cm, to je tuším 3 palce že?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Nieco podobne som videl u maleho revolveru Astra co mal znamy.Ten kohut ti ostane visiet,len ked sa s tym pohras. Neni to poistny ozub. Pri strelbe sa ti to nestane nikdy,len ked vypustas kohut cez palec. Prosto znova natiahni do zadnej polohy a spusti este raz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"