Na kolko metrov su nastrelene kratke zbrane?

fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Na kolko metrov su nastrelene kratke zbrane?

Príspevok od používateľa fakestring »

Takze -
na kolko metrov su nastrelene pistole z vyroby - napr. Glock 17?
Ak mi to ide na cca 25 m dole (so zrovnanymi mieridlami) robim niekde chybu, alebo na 25 m by som uz mal "davat hrubu musku"?
Je jasne, ze som zaciatocnik, tak ma prosim nekamenujte :? .

Resp. - mozete ma odkazat niekde, kde je to obsirnejsie vysvetlene? Vdaka.
P.S.: A uz to zaklincujem - na tej G-17-tke - ked su spravne zrovnane mieridla - ma byt biely kruzok na muske "napoly" = dolna polovica schovana za cielnikom? (neviem, ako to mam lepsie napisat, jedna sa o standardne tovarenske mieridla)?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Napr. K100 je standartne nasrielana na 25m na spodny okaj medzinarodneho terca ( ako to bolo v armade).
Po case uz robia viac druhov much s roznou vyskou a tym padom nastrelom.
Ja mam teraz nastrielane na flek na 15m.
Kam namierim tam to ide.
150gr Strela - 136 faktor.

Velku rolu hraju ale naboje, ako su nalaborovane + vaha strely.
To hlavne u prebijanych.

Mieridla musis centrovat tak, aby si videl hornu hranu nuchy v rovine s cielnikom.

Ako maju nastrielane glocky sa musia vyjadrit Glockary.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ked ti to ide na glocku dole, tak na 90% strhavas vdaka tvrdsej spusti

tiez som chcel pilovat z muchy a potom som sa radsej naucil to poriadne drzat :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Podla mna tiez strhava, naco menit mieridla, problem by stale zostal, aj ked by to lietalo uz trocha presnejsie. Skus po nejakych ranach cvaknut jednu na sucho na terc pocas strelby na strelnici a dobre sleduj mieridla ked stlacas spust. Tiez moze byt pricina aj to, ze ocakavas vystrel a ako keby sa zlaknes predtym :wink:. Ako dalsiu vec, skus 2Kg stojinu spuste, to moze tiez pomoct. Dalej sa treba tiez dobre naucit oddelit pohyb ukazovaka od ostatnych prstov, aj to je casto zaciatocnicka chyba.

fakestring: Precitaj aj tento moj topic: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1450
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa fakestring »

Teraz neviem, co mam napisat. Som proste blbec a to som si myslel, ze uz mam nieco za sebou. Skratka som sa prilis sustredoval na biely kruzok, ktory je na muske asi ako pomocka pri zlej viditelnosti, ale mne sa zdalo logicke, ze asi bude umiestneny tak, aby pomahal pri presnom zamiereni aj za dobrych podmienok. Z toho mi vyslo, ze logicky :) bude namalovany tak, aby pri spravnom zrovnani mieridiel bolo vidno presne jeho hornu polovicu, no a na zaklade tejto mojej uvahy som sa zacal sustredovat hlavne na ten kruzok namiesto aby som sledoval precizne zrovnanie vrcholov musky a cielnika. Neuveritelne, ale aj take sa stava :) (z omylu ma vyviedol tak trochu az ten tangov link na glocktalk). Vecer utekam skusat, lebo toto asi je hlavny dovod, preco to mam v terci nizko. Urcite este robim aj tie dalsie chyby, ktore sposobuju strhavanie – niekedy sa prichytim aj ze zmurknem (strach z rany?), ale ked si dam dobry pozor, toto uz dokazem ustrazit. Skor mam este trochu problem so zaostrovanim na musku – niekedy sa prichytim, ze zaostrujem pri vystrele na terc. Mate nejaku dobru fintu, ako sa toto odnaucit? (niektori odporucaju snazit sa na muske nieco „precitat“, atd.). Inak, pouzivam prebijance s faktorom 129, (neviem teraz vahu strely). Kamarat to robi precizne - merane cez chrono, ale mozno bude predsa len treba este trochu zvysit faktor.
Takze, ak som to spravne pochopil – kedze mam mieridla „6,5 mm“ (tie s jednou, dlhou palickou) – mal by byt ten Glock nastreleny na stred terca, nie na spodny okraj (na tych 25m)?
Vdaka za odpovede, doterajsie aj buduce :D .
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

fakestring napísal:Takze -
na kolko metrov su nastrelene pistole z vyroby - napr. Glock 17?
Ak mi to ide na cca 25 m dole (so zrovnanymi mieridlami) robim niekde chybu, alebo na 25 m by som uz mal "davat hrubu musku"?
Je jasne, ze som zaciatocnik, tak ma prosim nekamenujte :? .

Resp. - mozete ma odkazat niekde, kde je to obsirnejsie vysvetlene? Vdaka.
P.S.: A uz to zaklincujem - na tej G-17-tke - ked su spravne zrovnane mieridla - ma byt biely kruzok na muske "napoly" = dolna polovica schovana za cielnikom? (neviem, ako to mam lepsie napisat, jedna sa o standardne tovarenske mieridla)?
Nová zbraň , kupovaná v obchode zvykne mať priložený aj nástrelný terč .
Ak kupuješ od ruky , to už môže byť problém ...
Keď som kúpil svoju CZ , bol som v smútku , totálne ...z pár , cca 10 metrov som ani terč netrafil .
Tak som išiel ešte bližšie a takto som pomaly , ale iste postupoval po pár ranách vždy ďalej a ďalej od terča .
Dnes nemám problém na 25 metrov a aj viac v pohode sa trafiť k mojej spokojnosti .
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa fakestring »

Je to tak, hosi, :D

najvacsiu skodu mi robilo to moje inovativne mierenie...:roll:
So zrovnanou muchou su vysledky o poznanie lepsie - este mi sem-tam ujde nejaka rana aj mimo terca :( (25 m), ale priemer je uz lepsi a hlavne tie zasahy maju uz nejaku logiku.. :D Teraz musim zacat nieco robit s tym zaostrovanim a strhavanim. Tak, idem susit :) a aj niekde zohnat tu 2kg stojinu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"