Sig P232

Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

to neni zavada :D zle rozmery, podavac, pruzina?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

mozno islo o politicky korektnu upravu ake teraz v nemecku ficia - chces smrtiacu utocnu automaticku pistol? nech sa paci, ale musi byt jednoranova :)

celkom vazne - to neslo zavadu odstranit vhodnou upravou zasobniku? alebo bol problem vacsieho rozsahu?
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

boris a marek, my old friends :wink: call direct to Butvin pls 8)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Nechcel som sa tu rozpisovat o tom co sa stalo kym to nebude celkom vyriesene, a potom som akosi nemal chut.

Takze na vysvetlenie:
Kupil som si P232 ako som pisal v predchadzajucich prispevkoch. Problem bol v tom, ze ked som ju zobral na strelnicu, tak sa z nej stal jednoranovy special - do zasobniku sa zmestil len jeden naboj plus este jeden do komory.

Problem bol v prelisovanych drazkach na oboch stranach zasobnikov. Kvoli nim sa nedostalo viac nabojov do zasobnikov. I ked sa mi podarilo natlacit naboje dnu, tak som ich potom nemohol dostat von inak ako rozobratim zasobniku.

Podla mna i p.Frana to boli zasobniky na 7,65 a nie na 9mm Br. Problem bol potom v komunikacii so Sigom - ich jedina odpoved bola, ze vyrabaju iba take zasobniky, ziadne ine aze to musi ist.

p.Frano dokonca urobil jeden test - odbrusil obe priehlbeniny, ale aj tak naboje isli len tazko do zasobnika - zrejme pretoze bol pouzity hrubsi plech.
Jedno z vysvetleni bolo, ze US nabojnice su ine ako ceske SB. Toto sice potvrdil aj p.Frano st. - rozdiel je ze SB 9mmBr boli vyrabane ako univerzalne pre pistole a aj revolvery, tym padom maju o trosku sirsie dno nabojnice - ale to by v ziadnom pripade nemalo vadit zasobniku a ani zbrani.

Jedine co ma vazne zarazilo, bolo spravanie predajcu priamo v Sigu, pretoze to musel byt len nejaka kancelarska krysa, ktory nema ani tusenie co predava.

Ja som doteraz presvedceny ze to boli zasobniky na 7,65.


Tolko moja skusennost.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

U vážených pánov v SIGu sa to asi začína kur...
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

to je nemile, nedalo sa to riesit kupenim aftermarket zasobnikov? neskusal si inu znacku nabojov? viem, nie je to riesenie, Sig sa mal k tomu postavit normalne.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Vsetky "aftermarket" zasobniky boli rovnake, aj nahradne zasobniky ktore prisli zo sigu v ramci reklamacie boli rovnako nepouzitelne...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nazdar, je tu niekto kto má tohto Siga?
Stala sa mi zaujímavá vec: kladivo prevalilo bobrí chvost. Hľadal som aj na US fórach na na túto tému som nič podobné nenašiel. Neviem určiť príčinu ale skôr tipujem na zoslabnutú biciu pružinu ?
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Potrebujem poradiť. Keď viem výrobné číslo jedného Siga, je to ale P230 SL, dá sa niekde zistiť rok výroby z toho?
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"