Sellier 9mm LUGER SP 100grs

inspiring_shockley

Sellier 9mm LUGER SP 100grs

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Co si myslite o tejto municii? Pomer vykon / cena? Ake s nou mate skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Su to česke 6,5g strely.Presne a rychle strelivo vyrabane alebo okopírovane pre Rakusku policiu.Mam len vybornu skusenost,žial na moje strielanie moc drahe.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

...jasne, myslim na nosenie, na tercovu strelbu je 14 EUR trochu vela, na dobry naboj mimo expanznych za facku. Vela pozornosti som venoval prave hladaniu naboja, ktory sa tvarom a hmotnostou najviac priblizuje k povodnemu 08.

Zaujimalo by ma, ci mal niekto prakticke skusenosti v praxi (testy alebo zive "aplikacie"....) popripade aj s tazsim SP od SB.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ja tento naboj pouzivam ako hlavny, cize na nosenie. Presnost OK, skusenosti z realnou aplikaciou zatial ziadne. Rakuski policajti uz tusim takyto naboj fasuju od Fiocchi, mozno by tiez stal za vyskusanie,ak ho bude mozne niekde kupit.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Zopar cisiel z mojho merania tychto nabojov:

Glock 17

feet: 1226-1204-1250-1248-1275

m/s: 374-367-381-380-389

energia: 453-437-471-469-490

Mozem len teoretizovat aky ucinok by asi mohli mat na nieco zive :roll:
ale dufam ze agresivnu vevericku by som skolil :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja tiez pouzivam uz dlhsie tieto naboje. V Glocku maju taky ostrejsi a rychlejsi vyvin spätneho razu. Pri naraze do mokrych zlatych stranok sa poloplastova strela-komoly kuzel deformuje iba velmi malo a zda sa mi, ze to ma prieraznost este väcsiu ako bezne FMJcka. Lepsie su tie S&B 8g SP ogival.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Zislo by sa to vyskusat v bal. zelatine, ale zatial si teoreticky myslim opak - lahsia strela bude mat napriek vyssej rychlosti mensiu priebojnost a to aj vdaka tvaru strely (v nehomogennom prostredi je spravanie striel ine ako v zviazanych novinach). Najstabilnejsie su vdaka tvaru prave klasicke FMJ a SP z velkym oblym ogivalom.
Deformaciu je mozne pri tychto druhoch striel a rychlostiach oznacit za takmer absolutne nepodstatnu.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Tie 6,5g su najrychlejsie co SB ponuka, pricom pri tejto rychlosti ocakavam, ze na väcsiu deformaciu bude potrebny dlhsi strelny kanal. Ale isty potencial tam vidim, plast strely ma drobne zarezy, ktore by mohli viest k typickej hribovitemu otvoreniu (staci rychlost?) otazka je ci nepride k rozpadu strely a vysokej strate hmotnosti v cieli (kratka zakladna strely).

Existuje nejake pracovisko v SR, ktore sa venuje zelatinovym skuskam? Existuju linky na taketo testy napr. u vyrobcov?
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

C08R4 napísal:Ja tiez pouzivam uz dlhsie tieto naboje. V Glocku maju taky ostrejsi a rychlejsi vyvin spätneho razu. Pri naraze do mokrych zlatych stranok sa poloplastova strela-komoly kuzel deformuje iba velmi malo a zda sa mi, ze to ma prieraznost este väcsiu ako bezne FMJcka. Lepsie su tie S&B 8g SP ogival.
C08R4, ako testujes tie Zlate stranky? Jedno vydanie frontalne? Z akej vzdialenosti?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Deputy napísal:Tie 6,5g su najrychlejsie co SB ponuka, pricom pri tejto rychlosti ocakavam, ze na väcsiu deformaciu bude potrebny dlhsi strelny kanal. Ale isty potencial tam vidim, plast strely ma drobne zarezy, ktore by mohli viest k typickej hribovitemu otvoreniu (staci rychlost?) otazka je ci nepride k rozpadu strely a vysokej strate hmotnosti v cieli (kratka zakladna strely).
....ani nahodou.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

lovec:
...co myslis konkretne?
Mna zaujima ta deformacia. Raz som nasiel z lugera akurat deformovany plast strely bez jadra. Ako mohlo prist k takemu rozpadu? (neviem aky to bol naboj) Odhnit nemohlo. Bolo ocelove? A to bolo na strelnici (zeby ocelove jadro + naraz do zadnej steny?)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tato strela - 6,5g poloplast sa pri rychlostiach,ktore jej dokaze udelit naboj 9mm Luger, v nehomogennom prostredi akym je napr. ludske telo nebude pri zasahu rozkladat, a ani nijak zasadne deformovat. Pri strete s tvrdsou prekazkou samozrejme moze dojst k rozkladu strely.
Ako som predtym napisal, tiez si myslim,ze vdaka tvaru a tazisku umiestnemu vzadu nebude mat v nehomogennom prostredi bohvieaku stabilitu - co znamena (podla mna a v teoretickej rovine), ze asi bude citelne menej priebojna ako klasicke,tazke ogivaly FMJ a SP.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"