Je WD40 vyslovene zly na zbrane?

inspiring_robinson

Príspevok od používateľa inspiring_robinson »

wd 40 sa mi osvedčil na rýchlu likvidáciu vody - po búrke alebo v chladných mesiacoch pri donesení zbrane do vykúrenej miestnosti - je pravda, že dobre viaže vodu a odparuje sa spolu s ňou; ďaľšou jeho výhodou je, že vynikajúco vzlína a dostane sa do tých najužších priestorov (odskúšané aj na starej zalepenej zámke so zalomeným kľúčom, nielen uvolnil zámok, aj kľúč sa dal vytiahnuť), preto je dobre ho občas streknúť na časti zbrane schované v pažbení alebo iné tesné priestory kam sa nedostane olej z handričky;
WD-40 leptá gumu, preto pozor na gumenné časti - napr. okulár ďalekohľadu; ako je už uvedené, konzervuje relatívne krátko, keďže sa rýchlo odparuje

konkor 101 pomerne dobre čistí, na konzervovanie vonkajších kovových častí to nie je bohviečo; ten správny prípravok stále hľadám
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

praveze konkor by mal byt na konzervaciu - nazov vznikol z "KONzervace KORozivzdorna"
Ja wd nemam, mam nieco s nazvom Super Luber v spreji, tym najprv vsetko prestriekam, utriem, a potom namazem olejom, co som mal k sigovi. Otec pouziva ten isty postup, len pouziva WD v spreji, potom konkor na konzervaciu a nema problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."